Ismét győztek Kötelesék, vezetik csoportjukat

2013.10.03. 21:10
Köteles László a kapuban, a Genk a csoportban a Numero 1 (Forrás: kcrgenk.be)
Ha csütörtök, akkor ismét Európa-liga: a csoportkör második fordulójával folytatódott a második számú európai kupasorozat. Újabb győzelmével Köteles László Genkje magabiztosan vezeti csoportját, Bécsben pedig csak döntetlent ért el a nagy esélyes Dinamo Kijev. Az I-csoport mindkét mérkőzése 1–1-re végződött, sem a Lyon, sem a Betis nem tudott győzni, a J-csoportban kis híján meglepte a Trabzonspor a Laziót, a K-jelű négyesben nem bírt moldovai ellenfelével a Tromsö.

G-CSOPORT

Genk (belga)–Thun (svájci) 2–1
Az első mérkőzésen – Köteles László főszereplésével – Kijevben győzni tudó Genk a szintén sikerrel rajtoló Thunt fogadta, természetesen a magyar játékossal a kapuban. Nagy kedvvel estek egymásnak a csapatok, az első húsz percben 13-szor lőttek kapura a felek, az első gól azonban csak a második félidőben született meg. A Genk francia légiósa, Julien Gorius nyitotta meg a gólok sorát, majd Jelle Vossen megduplázta a hazai előnyt, a végére így belefért a szépítő találat is. Kötelesnek nem volt sok dolga, és ezúttal sem lehetett panasz rá, a Genk pedig két győzelmével vezeti csoportját.

Rapid Wien (osztrák)–Dinamo Kijev (ukrán) 2–2
A kellemetlen hazai pofon után Ausztriában szerette volna kárpótolni szurkolóit a kijevi együttes, amely egyáltalán nem tartalékosan állt ki erre a mérkőzésre, a kezdőcsapat értéke meghaladta a 100 millió eurót, a kispadon pedig 39 milliónyi játékjog „ücsörgött! A Rapid viszont nem illetődött meg, bátran kezdte a találkozót, ám az első gólt mégis az ukránok szerezték, mégpedig Andrij Jarmolenko révén, majd négy perc múlva betalált a bécsi Christopher Dibon is – ám saját kapujába. A szünet után Guido Burgstaller szépített, a ráadás negyedik percében pedig Christopher Trimmel egyenlített. Két kör után egy ponttal áll a csoport nagy esélyese, a Dinamo Kijev.

H-CSOPORT

Sevilla (spanyol)–Freiburg (német) 2–0
A csoport rangadójának esélyesei természetesen az előző körben Portugáliában három pontot szerző spanyolok voltak, még úgy is, hogy Marko Marin és Kevin Gameiro a kispadon kezdett, Stéphane Mbia pedig kihagyta a találkozót. Az első fél óra főszereplői a német támadó, Mike Hanke és a spanyol kapus, Javi Varas voltak: utóbbi előbbi két próbálkozását is hárította. A 62. percben már megrezdült a háló, mégpedig a vendégeké: Carlos Bacca kiharcolt egy tizenegyest, amelyet Diego Perotti értékesített, ráadásul Fallou Diagné piros lapot kapott. Innen már nem kelt fel a Freiburg, sőt, a legvégén még Bacca is betalált.

Liberec (cseh)–Estoril (portugál) 2–1
Mondhatni, meglepetéspontot szereztek két hete a csehek a Freiburg otthonában (2–2), de természetesen tudták, ez a tett csakis egy hazai győzelemmel lehet igazán értékes, már csak azért is, mert a csoport leggyengébbjét fogadták. Josef Sural negyedóra után megadta az alaphangot egy szép lövéssel, erre váratlan módon elkezdett futballozni az Estoril, és a fellángolásnak nem vetett véget a 38. percben Bruno Miguel kiállítása, mert még a szünet előtt egyenlített a portugál gárda. A második félidőben nagy erőkkel rohamozott a Liberec, a csapatkapitány, Radoslav Kovác gólja törte meg a jeget, és bár a hajrára „kipontozódotta vendéglátóktól is egy ember, győztek a hazaiak.

I-CSOPORT

Olympique Lyon (francia)–Guimaraes (portugál) 1–1

A Guimaraes sokkolta a Lyont az első félidőben: a 39. percben Gueida Fofana nézett el egy hosszú indítást, amelyre Moussa Maazou lecsapott, és a kapujából kilépő Anthony Lopes mellett higgadtan a kapuba helyezett, így a szünetben vezetett a portugál együttes. A fordulás után összeszedte magát az Olympique, és az 53. percben egyenlített: Arnold Mvuemba tekert középre szabadrúgásból, a berobbanó Maxime Gonalons pedig a hálóba bólintott, és mint később kiderült, ezzel pontot mentett csapatának.

Rijeka (horvát)–Real Betis (spanyol) 1–1

A kvartett másik meccsén gyors gólváltást láthatott a közönség: a 10. percben a Rijeka került előnybe, amikor Ivan Tomecak megverte védőjét és középre adott, a berobbanó Leon Benko pedig kapásból lőtt a vendégek hálójába. A Real Betis válasza sem késlekedett sokáig, a 14. percben már 1–1 állt az eredményjelzőn: a horvát védők nem tudtak felszabadítani, a labda a tizenhatos előterében pattogott, amikor Cedric Mabwati megszerezte a labdát és 20 méterről a felső sarokba bombázott. A hátralévő több mint hetvenöt percben újabb gól nem született, így az I-csoport mindkét találkozója 1–1-gyel zárult.

J-CSOPORT

Trabzonspor (török)–Lazio (olasz) 3–3

A sok sérült miatt a brazil Felipe Anderson személyében újoncot avatott a Lazio, míg a kolumbiai Brayan Perea először került be a rómaiak kezdőcsapatába. A vendégeknek mégsem a támadószekciójuk, hanem a védelmük tűnt felettébb rutintalannak, a Trabzonspor ugyanis az első játékrészben háromszor is bevette a kapujukat, és csak a hét közben zsebtolvajt fogó Eddy Onazi tudott válaszolni. Úgy tűnt tehát, hogy a Lazio sem tud javítani az olasz csapatok e heti siralmas európai kupamérlegén, de a hajrában Sergio Floccari két perc alatt kétszer beköszönt, így a vendégek egy pontot megmentettek.

Legia Warszawa (lengyel)–Apollon Limassol (ciprusi) 0–1
A Legia az első fordulóban kifejezetten jó teljesítményt nyújtva kapott ki a Laziótól, és bár a lengyelek ezúttal is kitettek magukért, a befejezéssel újfent hadilábon álltak. Hiába volt négyszer több lövésük (16–4), gólt az Apollon tudott szerezni, a ciprusi együttes az argentin Gastón Sangoy 56. percben lőtt góljával elvitte a három pontot Varsóból, igen nehéz helyzetbe hozva a Legiát.

K-
CSOPORT

Tromsö (norvég)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 1–1
A gyenge bajnoki szereplés miatt a hét elején edzőváltáson áteső hazai csapat nem kezdte jól a mérkőzést, és sokáig a vendégek voltak gólveszélyesebbek, kétszer annyit próbálkoztak kapura lövéssel, mint ellenfelük. Ennek ellenére a 65. percben mégis a Tromsö szerezte meg a vezetést, bár a végén mégsem örülhettek győzelemnek a norvégok, ugyanis Ricardinho révén a már emberhátrányban futballozó Sheriff a 87. percben egyenlített.

L-CSOPORT

AZ Alkmar (holland)–PAOK (görög) 1–1
Kissé visszafogottan kezdte a mérkőzést az AZ, ugyanis sokáig egyenrangú ellenfélnek bizonyultak a vendég görögök. A második játékrészben aztán már a labdát is jóval többet birtokolták a hazaiak, és ez helyzetekben, majd gólban is megmutatkozott. A 82. percben Jeffrey Gouweleeuw talált be a PAOK kapujába, és ekkor úgy tűnt, hogy megszerzik a házigazdák a három pontot. Ám a 93. percben Szalpingidisz révén egyenlítettek a görögök.

LABDARÚGÓ EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ

G-CSOPORT

Genk, KRC Genk Arena. Vezette: Madden (skót)
Gólszerző: Gorius (55.), Vossen (63.), ill. J. Martínez (93.)

Bécs, Ernst Happel Stadion. Vezette: Dean (angol)
Gólszerző: Burgstaller (53.), Trimmel (94.), ill. Jarmolenko (30.), Dibon (34. – öngól)

U Nisy Stadion. Vezette: Hansen (dán)
Gólszerző: Sural (14.), R. Kovác (62.), ill. Leal (45.)
Kiállítva: Sackey (83., Liberec), ill. Bruno Miguel (Estoril, 38.)

Sevilla, Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Vezette: Bezborodov (orosz)
Gólszerző: Perotti (63. – 11-esből), Bacca (91.)

Olimpique Lyon (francia)–Vitória Guimaraes (portugál) 1–1
Lyon, Stade de Gerland. Vezette: Meyer (német)
Gólszerző: Gonalons (53.), ill. Maazou (39.)

Rijeka (horvát)–Betis (spanyol)1–1
Fiume, Kantrida Stadion. Vezette: Bojko (ukrán)
Gólszerző: Benko (10.), ill. Cedric (14.)