Állva halt meg a Manchester United, nyolc között a Liverpool

2016.03.17. 21:00
Klopp így örült Coutinho góljánál (Fotó: Action Images)
A Manchester United az idegenbeli kétgólos vereség után odahaza 1–1-et játszott a Liverpoollal, így Jürgen Klopp csapata jutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Európa-ligában.

EURÓPA-LIGA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Manchester United (angol)–Liverpool (angol) 1–1 (Martial 31. – 11-esből, ill. Coutinho 45.)
Továbbjutott: a Liverpool, 3–1-es összesítéssel

ONLINE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKAHALMOK, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

A negyeddöntőbe jutott csapatok: Sparta Praha (cseh), Villarreal (spanyol), Athletic Bilbao (spanyol), Sahtar Doneck (ukrán), Braga (portugál), Liverpool (angol), Sevilla (spanyol), Borussia Dortmund (német).

Sorsolás: Nyon, március 18. (13.00, Tv: Eurosport1, DIGI Sport1)

Úgy kezdett a mérkőzésnek kétgólos hátrányból nekifutó Manchester United a Liverpool ellen, ahogyan Louis van Gaal eltervezte, a holland mester csak azért bosszankodhatott, hogy csupán egy gólt szereztek fiai: Anthony Martial kiharcolt, majd értékesített egy büntetőt. 1–0!

Roppant tartalékosan is remekül futballozott az MU, ám a szintén roppant tartalékos Liverpool (a két csapatból összesen 14-en hiányoztak sérülés miatt) felvette a tempót, ezt jelezte Daniel Sturridge döngő kapufája és Jordan Henderson elpuskázott ziccere is.

Ezért nem volt meglepő, hogy a szünet előtt egyenlítettek a vendégek, az viszont maga volt a csoda, hogy Coutinho milyen könnyedséggel szambázott át a védelmen, mielőtt megtréfálta volna David de Geát is. 1–1!

Nem adta fel a hazai gárda, amely több helyzetet is kialakított a második félidőben, ám rendre el is puskázta ezeket, majd a hajrában a liverpooliak tartottak rögtönzött bemutatót ziccereltolásból – állva halt meg a Manchester United, amely az FA-kupában megmentheti pocsék idényét.

MAI EL-GÓLOK VIDEÓN ITT!

EL-ADATBANK ITT!

EURÓPA-LIGA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK
Anderlecht (belga)–Sahtar Doneck (ukrán) 0–1 (Eduardo da Silva 93.)
Továbbjutott: a Sahtar Doneck, 4–1-es összesítéssel
Sevilla (spanyol)–Basel (svájci) 3–0 (Rami 35., Gameiro 44., 45.)
Továbbjutott:
a Sevilla, 3–0-s összesítéssel
Tottenham (angol)–Borussia Dortmund (német) 1–2 (Szon Heung Min 74., ill. Aubameyang 24., 71.)
Továbbjutott: a Borussia Dortmund, 5–1-es összesítéssel
Braga (portugál)–Fenerbahce (török) 4–1 (Hasszan 11., Josué 67. – 11-esből, Sztoiljkovics 74., Rafa Silva 83., ill. Potuk 45+3.)
Továbbjutott: a Braga, 4–2-es összesítéssel

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Bayer Leverkusen (német)–Villarreal (spanyol) 0–0
Továbbjutott: a Villarreal, 2–0-s összesítéssel
Valencia (spanyol)–Athletic Bilbao (spanyol) 2–1 (Santi Mina 13., Ad. Santos 37., ill. Aduriz 76.)
Továbbjutott: az Athletic Bilbao, 2–2-vel, idegenben szerzett találattal
Lazio (olasz)–Sparta Praha (cseh) 0–3 (Dockal 10., Krejcí 12., Julis 44.)
Továbbjutott: a Sparta Praha, 4–1-es összesítéssel