El: Napoli: 5, Dortmund: 4, Rapid 4/4 – tovább, tovább!

2015.11.05. 20:58
A dortmundi Pierre-Emerick Aubameyang ismét lecsapott (Fotó: AFP)
A Napoli öt, a Dortmund négy gólt szerezve nyert az Európa-liga csoportkörének 4. fordulójában, és jutott egyúttal tovább a legjobb 32 közé, csak úgy, mint a negyedik meccsét is megnyerő Rapid Wien, és a Celticet legyűrő Molde. Bogdán Ádám nélkül nyert a Liverpool, Vanczák Vilmos Sionja a 94. percben mentett pontot, a beteg Nikolics Nemanját nélkülöző Legia Warszawa viszont kikapott.

A 21 ÓRÁS MÉRKŐZÉSEKRŐL ITT OLVASHAT!

IKSZ A KORAI MECCSEKEN
A 17 órás mérkőzések egyaránt 1–1-es végeredményt hoztak. AMonaconegyedik meccsén is veretlen maradt, mégsem lehet maradéktalanul elégedett, ugyanis mezőnyfölénye ellenére nem tudott nyerni aQarabagotthonában. Az azeriek Samuel Armenteros révén szereztek vezetés a szünet előtt, miután a svéd csatár egy kiugratás után hamarabb ért oda a labdára, mint a kapus, és átemelte Danijel Subasicot. A vendégek a csereember Ivan Cavaleiro góljával egyenlítettek.

ABesiktasés aLokomotivugyanúgy 1–1-re végzett akárcsak két hete. Ricardo Quaresma szerzett vezetést egy dropból elengedett lapos lövés után, amire a szenegáli Baye Oumar Niasse válaszolt.

A-CSOPORTA MOLDE TOVÁBBJUTOTT
Ajax (holland)–Fenerbahce (török) 0–0
Celtic (skót)–Molde (norvég) 1–2
(Commons 26., ill. Elyounoussi 21., D. Hestad 37.)

Robin van Persie
korábban 19 gólt szerzett Ajax stadionjában – de a holland szurkolók örömére ezúttal nem talált be az Amsterdam ArenÁban. Más kérdés, hogy hozzá hasonlóan senki sem volt ma eredményes, ezzel a 0–0-val pedig a Fenerbahce őrzi kétpontos előnyét a hollandokkal szemben.

A Molde az első félidő derekán történő gyors gólváltás után 40 éves csapatkapitánya, Daniel Hestad révén csikarta ki a győzelmet a Celtic vendégeként – nem mellesleg ő lett a sorozat történetének legidősebb gólszerzője (1–2)! A norvég csapat sikerével bejutott a legjobb 32 közé, a skótok emberhátrányban fejezték be a meccset.

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Molde 4 3 1 0 9–4 +5 10
2. Fenerbahce 4 1 2 1 4–5 –1 5
3. Ajax 4 0 3 1 3–4 –1 3
4. Celtic 4 0 2 2 6–9 –3 2

B-CSOPORT
Rubin Kazany (orosz)–Liverpool (angol) 0–1 (Ibe 52.)
Sion (svájci)–Bordeaux (francia) 1–1 (Chantome 94. – öngól, ill Th. Touré 67.)

Bogdán Ádámcsak a kispadon kapott helyet, de valószínűleg a pályán sem lett volna főszereplő. ALiverpooluralta ugyanis a kazanyi mérkőzést, ami a labdabirtoklásban és a lövések számában is megmutatkozott. A vendégek fölénye az 52. percben érett góllá, amikor Jordon Ibe egyéni akció végén megszerezte nekik a vezetést. A 19 éves játékos először volt eredményes a Poolban tétmérkőzésen. ARubinnaka végén volt néhány próbálkozása, ám ezek nem vezettek eredményre (0–1).

A csoport másik magyar érdekeltjét,Vanczák Vilmostsem cserélte be edzője, ő ráadásul győzelemnek sem örülhetett. Olyannyira nem, hogy aSiona döntetlennel is elégedett lehet, hiszen a 94. percben egyenlített aBordeauxellen (1–1).

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. FC Sion 4 2 2 0 5–3 +2 8
2. Liverpool 4 1 3 0 4–3 +1 6
3. Bordeaux 4 0 3 1 2–3 –1 3
4. Rubin Kazany 4 0 2 2 2–4 –2 2

C-CSOPORTA DORTMUND TOVÁBBJUTOTT
Borussia Dortmund (német)–Qäbälä (azeri) 4–0 (Reus 28., Aubameyang 45., Zenjov 67. – öngól, Mhitarjan 70.)
FK Krasznodar (orosz)–PAOK (görög) 2–1 (Ari 33., Joaozinho 67. – 11-esből, ill. Mak 91.)

Eddig sem kellett sokat izgulnia adortmundiközönségnek a szezonbeli meccseken, a következő két találkozó pedig egyenesen sétagalopp lesz, miután Thomas Tuchel együttese bebiztosította továbbjutását a Qabala elleni győzelemmel. A fekete-sárgák gólgyáros hármasa, Marco Reus, Pierre-Emerick Aubameyang és Henrik Mhitarjan egyaránt betalált (különösen utóbbi lőtt nagy gólt), amit egy öngól egészített ki a meccs végi 4–0-ra.

ABorussia továbbjutásáhozkellett az FK KrasznodarPAOKelleni 2–1-es sikere. Az orosz csapat a két brazil, Ari és Joazinho találatából eredő három ponttal szintén nagy lépést tett a tavaszi szereplés felé.

D-CSOPORTA NAPOLI TOVÁBBJUTOTT
Napoli (olasz)–Midtjylland (dán) 5–0 (el-Kadduri 13., Gabbiadini 23., 38., Maggio 54., Callejón 77.)
FC Bruges (belga)–Legia Warszawa (lengyel) 1–0 (Meunier 38.)

A Napoli parádés formában várta a mérkőzést, hiszen a legutóbbi 11 mérkőzéséből kilencet megnyert és kétszer ikszelt. Az El-ben még hibátlan volt a gárda, ráadásul imponáló, 11–1-es gólkülönbséget tudott felmutatni. Ennek megfelelően jobban is kezdte a Midtjylland elleni mérkőzést, és a sorozatban három gólpassznál járó Omar el-Kadduri ezúttal maga talált be az első negyedóra végén, a szünetig pedig még Manolo Gabbiadini is duplázni tudott. A második félidőben az el-Kadduri egy asszisztot ismét kiosztott, Christian Maggio örömére, az 5–0-s sikert pedig José Callejón állította be, a Napoli továbbjutott a csoportból. A kvartett másik mérkőzésén a Legia Warszawa a betegség miatt kidőlő Nikolics Nemanja nélkül állt fel az FC Bruges otthonában. A belga csapat az idegenbeli mérkőzésen a 39., most a 38. percben talált be, ezúttal viszont nem jött a lengyel válasz, 1–0-ra nyert az FC Bruges.

E-CSOPORTA RAPID WIEN TOVÁBBJUTOTT
Dinamo Minszk (fehérorosz)–Villarreal (spanyol) 1–2 (Vitus 69., ill. Soldado 72. – 11-esből, 86.)
Viktoria Plzen (cseh)–Rapid Wien (osztrák) 1–2
(Holenda 71., ill. Schobesberger 13., 77.)

A KEK-DÖNTŐ ÓTA ELŐSZÖR
A Rapid Wien először lesz versenyben tavasszal az európai kupaporondon azóta, hogy 1996-ban KEK-döntőt játszott.

A bécsi Rapid azzal a tudattal lépett pályára Csehországban, hogy ha nyer, egészen biztosan továbbjut, és ennek megfelelően kezdtek a „sógorok”: egy hosszú ívelés minden hazai játékost elkerült, Philipp Schobesberger pedig köszönte szépen. Nem lőtte be ezt követően helyzeteit a vendégcsapat, a csehektől Jan Holenda ellenben egyenlített a második félidőben, ám a döntő szót is Schobesberger mondta ki. Nem is csoda: ha ebben az idényben betalált a madárcsontú szélső, mindig nyert csapata (1–2). A forduló előtt hat pontot gyűjtő Villarreal a három kör alatt háromszor veszítő Dinamo Minszkhez látogatott, és az papírformának megfelelően sokkal többet támadott az első félidőben – de minden különösebb eredmény nélkül. A hajrá előtt viszont gyors gólváltást láthattak a nézők, majd Roberto Soldado második találata mindent eldöntött (1–2).

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Rapid Wien 4 4 0 0 8–4 +4 12
2. Villarreal 4 3 0 1 8–3 +5 9
3. Viktoria Plzen 4 1 0 3 5–6 –1 3
4. Dinamo Minszk 4 0 0 4 1–9 –8 0

F-CSOPORT
Marseille (francia)–Braga (portugál) 1–0 (N'Koudou 39.)
Groningen (holland)–Slovan Liberec (cseh) 0–1
(Padt 81. – öngól)

Georges-Kevin N'Koudou vasárnap a Nantes ellen szerzett győztes gólt, most pedig aBragátverte meg a találatával a Marseille. A portugál csapat százszázalékos mérleggel érkezett az OM-hez, ahol azonban alárendelt szerepet játszott.

AGroningenúgy várhatta aLiberecelleni összecsapását, hogy a legutóbbi hét hazai mérkőzéséből hatot megnyert – minden sorozatot figyelembe véve –, a cseh gárda azonban elvitte a három pontot a holland csapat otthonából. A találkozó egyetlen gólja öngól volt, Sergio Padtról, a hazaiak kapusáról pattant a saját kapujába a labda.