El: a Fiorentina visszavágott Kádáréknak, rendbontás Tripoliszban

2015.11.05. 23:12
<a href="http://www.nemzetisport.hu/europa_liga/el-piroztak-a-szurkolok-felbeszakadt-az-apoel-meccse-2448357" target="_blank">Az Aszterasz Tripolisz–APOEL meccset csak a nézőtéri közjáték után tudták befejezni (Fotó: Twitter)</a>
A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 4. fordulójában a Fiorentina a hazai vereség után idegenben legyőzte a Kádár Tamást, Lovrencsics Gergőt és Holman Dávidot foglalkoztató Lech Poznant, a Lazio a Rosenborg otthonában tett újabb lépést a továbbjutás irányában, a Tottenham a hajrában húzta be a három pontot, az Aszterasz Tripolisz meccse pedig nézőtéri rendbontás miatt negyedórára félbeszakadt.

Napoli: 5, Dortmund: 4, Rapid 4/4 – tovább, tovább!

A 19 ÓRAKOR KEZDŐDŐ MÉRKŐZÉSEKRŐL BŐVEBBEN IDE KATTINTVA OLVASHAT!

IKSZ A KORAI MECCSEKEN
A 17 órás mérkőzések egyaránt 1–1-es végeredményt hoztak. AMonaconegyedik meccsén is veretlen maradt, mégsem lehet maradéktalanul elégedett, ugyanis mezőnyfölénye ellenére nem tudott nyerni aQarabagotthonában. Az azeriek Samuel Armenteros révén szereztek vezetés a szünet előtt, miután a svéd csatár egy kiugratás után hamarabb ért oda a labdára, mint a kapus, és átemelte Danijel Subasicot. A vendégek a csereember Ivan Cavaleiro góljával egyenlítettek.

ABesiktasés aLokomotivugyanúgy 1–1-re végzett akárcsak két hete. Ricardo Quaresma szerzett vezetést egy dropból elengedett lapos lövés után, amire a szenegáli Baye Oumar Niasse válaszolt.

G-CSOPORT
Saint-Étienne (francia)–Dnipro Dnipropetrovszk (ukrán) 3–0 (Monnet-Paquet 38., Beric 52., Hamouma 65.)
Rosenborg (norvég)–Lazio (olasz) 0–2 (F. Djordjevics 9., 29.)
Kiállítva: Keita Baldé (83., Lazio)

A legutóbbi két bajnokiját elveszítőLazioaRosenborgvendégeként újra megtapasztalhatta a győzelem ízét. A rómaiak mindkét gólját Filip Djordjevics szerezte, a szünetben beálló Keitát viszont a 83. percben kiállították, de ezzel már nem sokra ment a Rosenborg.

ASaint-Étienneidegenben 1–0-ra nyert aDnipro Dnipropetrovszkellen, otthon pedig 3–0-ra verte meg az előző kiírás döntősét. Ezzel megszakadt egy sorozata, hiszen az ezt megelőző öt hazai UEFA-kupa-/Európa-liga-mérkőzésén rendre döntetlent játszott.

H-CSOPORT
Skënderbeu (albán)–Sporting CP (portugál) 3–0 (Lilaj 14., 19. – 11-esből, Nimaga 56.)
Kiállítva: Rui Patrício (17., Sporting CP)
Besiktas (török)–Lokomotiv Moszkva (orosz) 1–1 (Quaresma 58., ill. Niasse 76.)

A hazai 5–1-es kiütés után kissé félvállról vette a Sporting CP a Skënderbeu elleni mérkőzést, és ennek megfelelően az albánok hamar kétgólos előnyre tettek szert, ráadásul a portugálok kapusa, Rui Patrício piros lapot kapott. A második félidőben már csak egyszer találtak be a hazaiak, de vereségével nehéz helyzetbe lavírozta magát a Sporting.

A H-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Lokomotiv Moszkva 4 2 2 0 7–3 +4 8
2. Besiktas 4 1 3 0 4–3 +1 6
3. Sporting 4 1 1 2 7–8 –1 4
4. Skënderbeu 4 1 0 3 4–8 –4 3

I-CSOPORT
Lech Poznan (lengyel)–Fiorentina (olasz) 0–2 (Ilicic 42., 83.)
Belenenses (portugál)–FC Basel (svájci) 0–2 (Janko 45., Embolo 64.)

A három magyar közül ezúttal csakKádár Tamáskerült be aLech Poznankezdőjébe – végig is játszotta a meccset –,Lovrencsics Gergőcsere volt,Holman Dávidnem volt a keret tagja. AFiorentinanem játszott olyan nagy fölényben, mint a két csapat firenzei meccsén, viszont most győzni tudott. Josip Ilicic az első félidőben szabadrúgásból talált be, a 83. percben pedig egy kiugratás után. Lovrencsics az utolsó fél órában kapott lehetőséget, és a 78. percben egyenlíthetett volna, ám 16 méteres lövése néhány centivel célt tévesztett.

ABaselnekszintén sikerült a visszavágás, a hazai pályán elszenvedett 2–1-es vereség után 2–0-ra nyert aBelenenses vendégeként.

AZ I-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Basel 4 3 0 1 7–3 +4 9
2. Fiorentina 4 2 0 2 8–4 +4 6
3. Lech Poznan 4 1 1 2 2–5 –3 4
4. Belenenses 4 1 1 2 2–7 –5 4

J-CSOPORT
Tottenham Hotspur (angol)–Anderlecht (belga) 2–1 (Kane 29., Dembélé 87., ill. Ezekiel 72.)
Qarabag (azeri)–Monaco (francia) 1–1 (Armenteros 39., ill. Ivan Cavaleiro 72.)

Szokás szerint nagy reményekkel vágott neki a sorozatnak a Tottenham, amely három forduló alatt négy pontot gyűjtött, és abban bízott, hogy az egyik nagy rivális Anderlecht ellen ehhez még hármat hozzátehet. A lassan újra formába lendülő Harry Kane a 29. percben nyitotta meg a gólok sorát (a támadó egy évvel ezelőtt talált be legutóbb az El-ben), és ugyan egyenlítettek a belgák a hajrá előtt, de a londoniak belga légiósa, Mousa Dembélé is betalált, és így a csoport élére állt a Tottenham.

A J-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Tottenham 4 2 1 1 7–5 +2 7
2. Monaco 4 1 3 0 4–3 +1 6
3. Qarabag 4 1 1 2 3–5 –2 4
4. Anderlecht 4 1 1 2 4–5 –1 4

K-CSOPORT
Sparta Praha (cseh)–Schalke (német) 1–1 (Lafata 6., ill. Geis 20. – 11-esből)
Aszterasz Tripolisz (görög)–APOEL (ciprusi) 2–0 (Bertoglio 2., Jannu 45.)

ASparta Praha–Schalkemeccsen mindkét csapat veretlen maradt, ami azt jelenti, hogy a gelsenkircheni iksz után Prágában is döntetlent játszottak. A találkozón már a 20. percre kialakult az1–1-es végeredmény: David Lafata fejesére Johannes Geis tizenegyesből válaszolt.

Bármilyen hihetetlen, azt követően, hogy Cipruson heves esőzés miatt félbeszakadt az Aszterasz és az APOEL összecsapása, Tripoliszban is ez történt – kicsit más okból... A hazaiak – azt követően, hogy az első félidő legelején, majd végén is betaláltak – 2–0-ra vezettek, amikor a második félidő közepén az egyik kapu mögött túl forróvá vált a hangulat, és a folyamatos pirotechnika-használat miatt az osztrák játékvezető mintegy tíz percre félbeszakította a meccset, amely végül rendben véget ért.

A K-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Schalke 4 2 2 0 10–3 +7 8
2. Sparta Praha 4 1 3 0 6–4 +2 6
3. Aszterasz Tripolisz 4 1 1 2 4–7 –3 4
4. APOEL 4 1 0 3 2–8 –6 3

L-CSOPORT
Athletic Bilbao (spanyol)–Partizan Beograd (szerb) 5–1 (I. Williams 15., 19., Benat Etxebarria 40., Aduriz 71., Elustondo 81., ill. Oumaru 17.)
Augsburg (német)–AZ (holland) 4–1 (Bobadilla 24., 33., 74., Dzsi Dong Von 66., ill. V. Janssen 45.)

Sima hazai győzelmek napja. AzAthletic BilbaoInaki Williams duplájával kétszer szerzett vezetést aPartizanellen, utóbbi pedig győztes gólt is jelentett, igaz, a baszkok a folytatásban alaposan kitömték a szerbeket. Benat Etxebarria szabadrúgásból vette be a kaput, majd betalált Aritz Aduriz és Gorka Elustondo is.5–1-es sikerével a csoport élén a Bilbao. AzAugsburgbeérte pontszámban a belgrádiakat, miután hazai pályán 4–1-re elintézte azAZ-et. A meccs hőse Raúl Bobadilla volt, a paraguayi támadó mesterhármassal segítette csapatát.