El: Korhuttal a soraiban jutott tovább a Hapoel Beer-Seva

2016.12.08. 23:04
A Southamptont búcsúztatta a Hapoel Beer-Seva (Fotó: Action Images)
A Korhut Mihályt a 77. percig soraiban tudó Hapoel Beer-Seva 1–1-es döntetlent játszott a Southampton otthonában, így az izraeli csapat jutott tovább másodikként a labdarúgó Európa-liga K-csoportjából.

A 17 órás mérkőzésekről itt, a 19 órás összecsapásokról itt, a Manchester United csoportjáról pedig itt olvashat.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
G-CSOPORT

Az Ajax csoportelsőként lépett pályára a Standard Liege otthonában, a belgák szempontjából azonban sorsdöntő volt a holland csapat elleni összecsapás. Ennek ellenére a vendégek szerezték meg a vezetést, és bár a hazaiak becsülettel próbálkoztak, csak az egyenlítés jött össze, így a Panathinaikosz ellen győzedelmeskedő Celta Vigo jutott tovább másodikként.

Standard Liege (belga)–Ajax (holland) 1–1 (Raman 85., ill. El-Ghazi 27.)
Panathinaikosz (görög)–Celta Vigo (spanyol) 0–2 (Guidetti 4., Orellana 76. – 11-esből)

I-CSOPORT

A lényegi kérdések már az ötödik fordulóban eldőltek az I-csoportban, így gyakorlatilag tét nélküli mérkőzéseket rendeztek. A Nice – kozmetikázva eddigi pocsék szereplésén – 2–1-re legyőzte az FK Krasznodart, míg a Salzburg az eddig hibátlan Schalkéval szemben diadalmaskodott 2–0-ra. Hiába, mert a jobb egymás elleni eredményeknek köszönhetően a Krasznodar jutott tovább.

Nice (francia)–FK Krasznodar (orosz) 2–1 (Bosetti 64. – 11-esből, Le Marchand 77., ill. Szmolov 52.)
Salzburg (osztrák)–Schalke (német) 2–0 (Schlager 22., Radosevic 94.)

K-CSOPORT

A kvartett egyetlen kérdése az volt, hogy a Southampton vagy a Hapoel Beer-Seva jut tovább másodikként a Sparta Praha mögött. Az angolok azonban hiába futballoztak sokkal aktívabban és veszélyesebben az egész mérkőzésen, az izraeli bajnok egyetlen, de tökéletes lövésből a 78. percben megszerezte a vezetést. Mivel Izraelben gól nélküli döntetlen született, a Sotonnak két gólt kellett volna szereznie, de csak egy sikerült, így az 1–1 a Hapoel továbbjutását eredményezte. A vendégeknél Korhut Mihály 77 percet kapott. A magyar válogatott hátvéd jól mozgott, több jó átadása és szerelési kísérlete volt.

A csoport másik meccsén az Inter hazai pályán Éder duplájával 2–1-re legyőzte a Sparta Prahát, amely 1–1-nél kihagyott egy tizenegyest.

Internazionale–Sparta Praha 2–1 (Éder 23.,90., ill. Marecek 54.)
Southampton–Hapoel Beer-Seva 1–1 (Van Dijk 91., ill. Buzaglo 78.)