El: drámai Gent-siker, a Fiorentina és a Villarreal is folytatja

2016.12.08. 19:01
Jonathan dos Santos és a Villarreal megszenvedett a Steauával, de továbbjutott (Fotó: Reuters)
A Sahtar Doneck százszázalékos teljesítménnyel jutott be az Európa-liga kieséses szakaszának első körébe. Hozzá hasonlóan csoportelső lett a Fiorentina és az Osmanlispor is. A továbbjutást a 94. percben kiharcoló Gent, a PAOK és a Villarreal is továbbjutott.

H-CSOPORT
Az El 17 órás mérkőzéseit csak a Sahtar várta biztos továbbjutóként, de az ukrán csapat nem engedett ki, a korábbi formáját hozta Bragában. A portugál csapat a 4–2-es veresége ellenére is reménykedett, hiszen a meccs lefújásakor még továbbjutásra állt. Csakhogy a Gent a 94. percben szerzett győztes gólt Konyában, így már nem az egymás elleni mérleg számított, a belgák nyolc ponttal továbbléptek.

EURÓPA-LIGA
CSOPORTKÖR, 6. FORDULÓ
H-CSOPORT

Braga–Sahtar Doneck 2–4 (Sztojiljkovics 43., Vukcsevics 89., ill. Krivcov 22., 62., Taison 39., 66.)

J-CSOPORT
A Fiorentina továbbjutása csak martematikailag nem volt biztos, az azeri Qarabag otthonában azonban illett nyernie Paulo Sousa együttesének. Ehhez képest nehezen jött össze az olaszok sikere, Matias Vecino góljára válaszolt Reynaldo, akinek egyenlítése után három perccel Federico Chiesa döntötte el a meccset – a 84. percben a győztes gól szerzője megkapta második sárga lapját is. A Fiorentina mellett a Liberecet hazai pályán legyőző PAOK jutott tovább.

J-CSOPORT
PAOK–Liberec 2–0 (Garry Rodrigues 29., Pelkasz 67.)
Qarabag–Fiorentina 1–2 (Reynaldo 73., ill. Vecino 60., Chiesa 76.)

A J-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Fiorentina 6 4 1 1 15–6 +9 13
2. PAOK 6 3 1 2 7–6 +1 10
3. Qarabag 6 2 1 3 7–12 –5 7
4. Slovan Liberec 6 1 1 4 7–12 –5 4

L-CSOPORT
A csütörtöki játéknap előtt az L-csoport volt a legszorosabb, az Osmanlispornak hét, három riválisának hat pontja volt. A hazai csapatok jöttek ki győztesen a fordulóból, az Osmanlispor a svájci másodosztályú Zürichet, a Villarreal pedig nagyot küzdve, emberelőnyben a Steaua Bucuresti-et győzte le, és harcolta ki a februári szereplést.