B. Á. 2019.07.19 12:55 Frissítve: 2019.07.19 13:05

El: jókor, jó helyen – Szalai Attila megszerezte első gólját – videó

Megszerezte első gólját új klubjában a Mezőkövesdről Ciprusra igazoló Szalai Attila. A 21 esztendős bekk végigjátszotta az Apollon Limassol–Zalgiris Kaunas Európa-liga-találkozót, és a 83. percben ő állította be a 4–0-s végeredményt, így csapata kettős győzelemmel jutott a második körbe.

 

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA (SZALAI GÓLJA 4:50-TŐL)

EURÓPA-LIGA
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
Zalgiris Vilnius (litván)–Budapest Honvéd 1–1 (Antal 18., ill. Kamber 62.)
Továbbjutott: a Bp. Honvéd, 4–2-es összesítéssel

Fehérvár FC–FK Zeta (montenegrói) 0–0
Kiállítva:
D. Vukcsevics (74., FK Zeta)
Továbbjutott: a Fehérvár FC, 5–1-es összesítéssel

Kukësi (albán)–Debreceni VSC 1–1 (Ethemi 17., ill. Szatmári Cs. 58.)
Továbbjutott: a DVSC, 4–1-es összesítéssel

Cracovia (lengyel)–DAC (szlovákiai) 2–2 (Lopes 2., Piszczek 122., ill. Ronan 47., Ramírez 94.) – hosszabbítás után
Továbbjutott: a DAC, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal

SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ
NEM BAJNOKI ÁG

Mol Fehérvár (magyar)–FC Vaduz (liechtensteini)
Torino (olasz)–Debreceni VSC (magyar)
Budapest Honvéd (magyar)–Universitatea Craiova (román)
Atromitosz (görög)–FC DAC 1904 (Dunaszerdahely, szlovákiai)
CSZKA Szófia (bolgár)–NK Osijek (Eszék, horvát)

Tobol Kosztanaj (kazah)–Jeunesse Esch (luxemburgi) 1–1
Továbbjutott: a Jeunesse Esch, 1–1-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal
Kajrat Almati (kazah)–NK Siroki Brijeg (bosnyák) 2–1
Továbbjutott: a Kajrat Almati, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel
FK Makedonija Szkopje (északmacedón)–Alaskert (örmény) 0–3
Továbbjutott: az Alaskert, kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel
KF Teuta (albán)–FK Ventspils (lett) 1–0
Továbbjutott: a Ventspils, 3–1-es összesítéssel
FC Inter Turku (finn)–Bröndby IF (dán) 2–0
Továbbjutott: a Bröndby, 4–3-as összesítéssel
Levadia Tallinn (észt)–Stjarnan (izlandi) 3–2 – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Stjarnan, 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal
Universitatea Craiova (román)–Sabail FK (azeri) 3–2
Továbbjutott: az Universitatea, kettős győzelemmel, 6–4-es összesítéssel
RoPS Rovaniemi (finn)–Aberdeen (skót) 1–2
Továbbjutott: az Aberdeen, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel
RFS Riga (lett)–Olimpija Ljubljana (szlovén) 0–2
Továbbjutott: az Olimpija, 4–3-as összesítéssel
Dinamo Minszk (Dinama Minszk, fehérorosz)–Liepaja (lett) 1–2
Továbbjutott: a Liepaja, 3–2-es összesítéssel
Levszki Szófia (bolgár)–MFK Ruzomberok (Rózsahegy, szlovák) 2–0
Továbbjutott: a Levszki Szófia, kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel
FC Vaduz (liechtensteini)–Breidablik (izlandi) 2–1
Továbbjutott: a Vaduz, 2–1-es összesítéssel
Apollon Limassol (ciprusi)–Zalgiris Kaunas (litván) 4–0
Továbbjutott: az Apollon, kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel
Haugesund (norvég)–Cliftonville (északír) 5–1
Továbbjutott: a Haugesund, kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel
Torpedo Kutaiszi (grúz)–Ordabaszi (kazah) 0–2
Továbbjutott: az Ordabaszi, kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel
Petrocub Hincesti (moldovai)–AEK Larnaca (ciprusi) 0–1
Továbbjutott: az AEK Larnaca, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel
Zrinjski Mostar (bosnyák)–Akademija Pandev (északmacedón) 3–0
Továbbjutott: a Zrinjski, kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel
Milsami Orhei (moldovai)–FCSB (román) 1–2
Továbbjutott: az FCSB, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel
Neftci PFK (azeri)–Speranta Nisporeni (moldovai) 6–0
Továbbjutott: a Neftci, kettős győzelemmel, 9–0-s összesítéssel
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–KF Laci (albán) 1–0
Továbbjutott: a Hapoel Beer-Seva, 2–1-es összesítéssel
UE Engordany (andorrai)–Dinamo Tbiliszi (grúz) 0–1
Továbbjutott: a Dinamo Tbiliszi, kettős győzelemmel, 7–0-s összesítéssel
Progres Niederkorn (luxemburgi)–Cork City (ír) 1–2
Továbbjutott: a Progres Niederkorn, 3–2-es összesítéssel
Hajduk Split (horvát)–Gzira United (máltai) 1–3
Továbbjutott: a Gzira United, 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett több góllal
IFK Norrköping (svéd)–Saint Patrick's (ír) 2–0
Továbbjutott: az IFK Norrköping, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel
NS Mura (Muraszombat, szlovén)–Maccabi Haifa (izraeli) 2–3
Továbbjutott: a Maccabi Haifa, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel
B36 Tórshavn (feröeri)–Crusaders FC (északír) 2–3
Továbbjutott: a Crusaders, kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel
Hibernians (máltai)–Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 0–1
Továbbjutott: a Sahtyor Szoligorszk, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel
Shkupi (északmacedón)–Pjunik Jerevan (örmény) 1–2
Továbbjutott: a Pjunik Jerevan, 5–4-es összesítéssel
FK Vityebszk (fehérorosz)–KuPS Kuopio (finn) 1–1
Továbbjutott: a KuPS, 3–1-es összesítéssel
Rangers FC (skót)–St. Joseph's (gibraltári) 6–0
Továbbjutott: a Rangers, kettős győzelemmel, 10–0-s összesítéssel
Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák)–Radnik Bijeljina (bosnyák) 2–0 – 11-esekkel 3–2
Továbbjutott: a Spartak Trnava, 2–2-es összesítéssel, tizenegeyesekkel
NK Domzale (szlovén)–Balzan (máltai) 1–0
Továbbjutott: a Domzale, kettős győzelemmel, 5–3-as összesítéssel
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–JK Narva Trans (észt) 4–1
Továbbjutott: a Buducsnoszt, kettős győzelemmel, 6–1-es összesítéssel
Ballymena United (északír)–Malmö FF (svéd) 0–4
Továbbjutott: a Malmö, kettős győzelemmel, 11–0-s összesítéssel
Kilmarnock FC (skót)–Connah’s Quay Nomads (walesi) 0–2
Továbbjutott: a Connah’s Quay Nomads, 3–2-es összesítéssel
Radnicski Nis (szerb)–FC Flora (észt) 2–2
Továbbjutott: a Flora, 4–2-es összesítéssel
Legia Warszawa (lengyel)–Europa FC (gibraltári) 3–0
Továbbjutott: a Legia, 3–0-s összesítéssel
Shamrock Rovers (ír)–Brann (norvég) 2–1
Továbbjutott: a Shamrock Rovers, 4–3-as összesítéssel
KR (izlandi)–Molde FK (norvég) 0–0
Továbbjutott: a Molde FK, 7–1-es összesítéssel

A 2. FORDULÓ TOVÁBBI PÁROSÍTÁSA

IFK Norrköping (svéd)–Liepaja (lett)
Haugesund (norvég)–Sturm Graz (osztrák)
Lechia Gdansk (lengyel)–Bröndby IF (dán)
NK Domzale (szlovén)–Malmö FF (svéd)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Kajrat Almati (kazah)
AEK Larnaca (ciprusi)–Levszki Szófia (bolgár)
Molde FK (norvég)–Csukaricski (szerb)
Arszenal Tula (orosz)–Neftci PFK (azeri)
Legia Warszawa (lengyel)–KuPS Kuopio (finn)
Gabala (azeri)–Dinamo Tbiliszi (grúz)
Aberdeen (skót)–Csihura Szacshere (grúz)
Luzern (svájci)–KÍ (feröeri)
Espanyol (spanyol)–Stjarnan (izlandi)
Utrecht (holland)–Zrinjski Mostar (bosnyák)
Malatyaspor (török)–Progres Niederkorn (luxemburgi)
Royal Antwerp (belga)–Viitorul (román)
Rangers FC (skót)–Olimpija Ljubljana (szlovén)
FK Jablonec (cseh)–Pjunik Jerevan (örmény)
Eintracht Frankfurt (német)–FC Flora (észt)
Zorja Luhanszk (ukrán)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
Gzira United (máltai)–FK Ventspils (lett)
Strasbourg (francia)–Maccabi Haifa (izraeli)
Wolverhampton (angol)–Crusaders FC (északír)
Mladá Boleslav (cseh)–Ordabaszi (kazah)
Arisz (görög)–AEL Limassol (ciprusi)
Shamrock Rovers (ír)–Apollon Limassol (ciprusi)
Jeunesse Esch (luxemburgi)–Vitória (portugál)
AZ Alkmaar (holland)–Häcken (svéd)
Alaskert (örmény)–FCSB (román)
Sahtyor Szoligorszk (Sahcjor Szalihorszk, fehérorosz)–Esbjerg (dán)
Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–Spartak Trnava (Nagyszombat, szlovák)
Connah’s Quay Nomads (walesi)–Partizan (szerb)

2019.08.18 22:40:24

Európa-liga MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Az esélyt rá csak megerősíti Lovrencsics kapitánysága és a közönség empátiája. Az őszinteség mentén az öltözőben és a pályán egyaránt messzire lehet jutni.

2019.08.06 23:38:37

Európa-liga CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Az igazi kérdés persze, hogy milyen szempontok érvényesültek az UEFA döntéshozásában. A legriasztóbb változat, hogy igazából semmilyenek, hacsak a szőnyeg alá söprés gyakorlatát nem tekintjük annak.

2019.08.03 20:09:36

Európa-liga S. TÓTH JÁNOS

NS-VÉLEMÉNY. Vannak és lesznek is kapitális játékvezetői baklövések.

2019.08.02 21:51:46

Európa-liga DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. Mi van, ha a játékvezetőt elviszi a mentő? Semmi.