El: a Leverkusen és a Roma is nyolcaddöntős

2020.02.27. 20:50
A Bayer Leverkusen idegenben is legyőzte a Portót (Fotó: AFP)
A labdarúgó Európa-ligában nyolcaddöntőbe jutott a Bayer Leverkusen és az Roma is, előbbi kettős győzelemmel, akárcsak a Wolfsburg és a Basel. Tovább folytatódik az osztrák LASK jó sorozata is, míg az Espanyol kiesett.

A Bayer Leverkusen idegenben is legyőzte a Portót. A „gyógyszergyáriak” nem érezték meg a sérült Kevin Volland hiányát, Lucas Alario, Kerem Demirbay és Kai Havertz is betalált, a portugáloknak csak a szépítésre futotta erejükből.

Az AS Roma a 25. percben hátrányba került, ám nem sokkal később Justin Kluivert egyenlített, ez maradt a végeredmény, a döntetlennel pedig az olaszok jutottak tovább.

A Ferencvárossal egy csoportban szereplő Espanyol hiába nyert hazai pályán (Jonathan Calleri mesterhármast szerzett) a Wolverhampton ellen, nem tudta ledolgozni négygólos hátrányát, így kiesett.

Kettős győzelemmel lépett tovább a VfL Wolfsburg és a Basel is. A LASK a hollandiai döntetlen után hazai pályán két góllal legyőzte az AZ-t, így tovább folytatódik a linzi csapat remek szereplése a sorozatban.

A Sporting 2–0-s hátrányba került a Basaksehir otthonában, ami már a törököknek kedvezett, de a 68. percben Luciano Vietto révén fontos gólt szereztek a portugálok. A 92. percben aztán jött a dráma, Edin Visca hosszabbításra mentette az összecsapást, ugyanis Lisszabonban is 3–1 lett a végeredmény. A bosnyák támadó a 119. percben tizenegyesből is betalált, így a Basaksehir hosszabbítás után 4–1-re nyert, és továbbjutott.

A nyolcaddöntő párosítását pénteken 13 órától sorsolják Nyonban.

EURÓPA-LIGA,A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
VISSZAVÁGÓK
Gent (belga)–Roma (olasz) 1–1
(J. David 25., ill. Kluivert 29.)
Továbbjutott: a Roma, 2–1-es összesítéssel
Malmö (svéd)–Wolfsburg (német) 0–3 (Brekalo 42., Gerhardt 65., Joao Victor 69.)
Továbbjutott: a Wolfsburg, 5–1-es összesítéssel
LASK Linz (osztrák)–AZ (holland) 2–0 (Raguz 44., 50. – az elsőt 11-esből)
Kiállítva: Wiesinger (88., LASK)
Továbbjutott: a LASK, 3–1-es összesítéssel
Basel (svájci)–APOEL (ciprusi) 1–0 (Frei 38. – 11-esből)
Továbbjutott: a Basel, 4–0-s összesítéssel
Porto (portugál)–Bayer Leverkusen (német) 1–3 (Marega 65., ill. Alario 10., Demirbay 50., Havertz 58.)
Kiállítva: Soares (85., Porto)
Továbbjutott: a Leverkusen, 5–2-es összesítéssel
Basaksehir (török)–Sporting CP (portugál) 4–1 (Skrtel 31., Alekszics 45., Visca 92., 119. – a másodikat 11-esből, ill. Vietto 68.) – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Basaksehir, 5–4-es összesítéssel
Espanyol (spanyol)–Wolverhampton (angol) 3–2 (Calleri 16., 57., 91. – a másodikat 11-esből, ill. Adama Traoré 22., Doherty 79.)
Továbbjutott: a Wolverhampton, 6–3-as összesítéssel

KÉSŐBB
21.00:
Benfica (portugál)–Sahtar Doneck (ukrán) (1–2)
21.00: Internazionale (olasz)–Ludogorec (bolgár) (Tv: Digi Sport3) (2–0)
21.00: Manchester United (angol)–FC Bruges (belga) (Tv: Sport1) (1–1) – élőben az NSO-n!
21.00: Arsenal (angol)–Olympiakosz (görög) (Tv: Digi Sport1) (1–0) – élőben az NSO-n!
21.00: Sevilla (spanyol)–CFR Cluj (romániai) (1–1)
21.00: Celtic (skót)–Köbenhavn (dán) (1–1)
21.00: Ajax (holland)–Getafe (spanyol) (0–2) (Tv: Digi Sport2)
Salzburg (osztrák)–Eintracht Frankfurt (német) (1–4) – ELHALASZTVA (új időpont: február 28., péntek, 18 óra)
Zárójelben az első mérkőzések eredményeit tüntettük fel.