El: Bogdán és Vanczák kispadon, Pool-botlás - az összes eredmény

2015.10.01. 23:10
Sioni ünnep Tholot edzővel az Anfielden (Fotó: Action Images)
A labdarúgó Európa-liga 2. fordulójában Bázelben szenvedett vereséget a két magyart (Kádár Tamás, Lovrencsics Gergő) bevető Lech Poznan. Kiütéses sikert aratott az olasz bajnoki listavezető Fiorentina, nyert a Lazio, a nap legkellemetlenebb meglepetése pedig a belga Anderlechtet érte Azerbajdzsánban. Bogdán Ádám (Liverpool) és Vanczák Vilmos (Sion) kispadról nézte a játéknapot – a svájciak pontot csentek az Anfieldről –, Nikolics Nemanja csereként állt be a Napolitól kikapó Legiába. Szalonikiben ikszelt a Dortmund – eredmények, összefoglalók.

A-CSOPORT

A Celtic a 28. és a 32. percben szerzett gólokkal küldte ideiglenesen padlóra a Fenerbahcét, ám a törökök a 40. percben beküldték Fernandaót, és megváltozott minden: a Fener kilencese villámgyorsan duplázott és kiegyenlített. A Molde–Ajax meccsen az 1–1-es végeredmény 18 perc alatt kialakult.

Molde (norvég)–Ajax (holland) 1–1 (Hestad 8., ill. Fischer 18.)
Celtic (skót)–Fenerbahce (török) 2–2 (Griffiths 28., Commons 32., ill. Fernandao 43., 49.)

AZ A-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Molde 2 1 1 0 4–2 +2 4
2. Celtic 2 0 2 0 4–4 0 2
3. Ajax 2 0 2 0 3–3 0 2
4. Fenerbahce 2 0 1 1 3–5 –2 1

B-CSOPORT

Bogdán Ádám és Vanczák Vilmos egyaránt a kispadról nézte végig a Liverpool–Sion meccset, azaz Brendan Rodgers, a „vörösök” menedzsere továbbra is csak a Ligakupában szán szerepet a magyar kapusnak. Adam Lallana nyitó góljára Ebenezer Assifuah hamar felelt, a Poolnak csak egy vékonyka iksz jutott, Rodgers helyzete nem sokkal lett könnyebb. A Bordeaux gól nélküli döntetlennel vitt el egy pontot Kazanyból, két forduló után a Sion vezeti a csoportot.

Rubin Kazany (orosz)–Bordeaux (francia) 0–0
Liverpool (angol)–Sion (svájci) 1–1 (Lallana 4., ill. Assifuah 18.)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. FC Sion 2 1 1 0 3–2 +1 4
2. Liverpool 2 0 2 0 2–2 0 2
3. Bordeaux 2 0 2 0 1–1 0 2
4. Rubin Kazany 2 0 1 1 1–2 –1 1

C-CSOPORT

A PAOK némi meglepetésre Róbert Mak révén vezetést szerzett (nagyjából a semmiből) a Borussia Dortmund ellen, a gólszerző bónuszként még össze is szedett túlzott öröméért egy sárga lapot. A második félidőt a szaloniki fekete-fehérek ultrái pirotechnikai bemutatóval nyitották – meg is kellett szakítani a meccset –, a Dortmund pedig a 72. percben Gonzalo Castro révén egy pontot megmentett. Ez volt Castro első gólja tétmeccsen a BVB színeiben. Az azeri csapatok tökéletes napjáról aQäbälä gondoskodhatott volna, ám a hajrában kicsúszott a kezéből az egyik pont Krasznodarban.

PAOK (görög)–Borussia Dortmund (német) 1–1 (Mak 34., ill. Castro 72.)
FK Krasznodar (orosz)–Qäbälä (azeri) 2–1 (Wánderson 8., Szmolov 84., ill. Dodo 51.)

A C-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Borussia Dortmund 2 1 1 0 3–2 +1 4
2. FK Krasznodar 2 1 0 1 3–3 0 3
3. PAOK 2 0 2 0 1–1 0 2
4. Qabala 2 0 1 1 1–2 –1 1

D-CSOPORT
Legia Warszawa (lengyel)–Napoli (olasz) 0–2 (Mertens 53., Higuaín 84.)
FC Bruges (belga)–Midtjylland (dán) 1–3 (Meunier 79., ill. Sisto 51., Onuachu 67., Novák 74.)
A D-CSOPORT MÉRKŐZÉSEIRŐL ITT OLVASHATNAK ÖSSZEFOGLALÓT!

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Napoli 2 2 0 0 7–0 +7 6
2. Midtjylland 2 2 0 0 4–1 +3 6
3. Legia Warszawa 2 0 0 2 0–3 –3 0
4. FC Bruges 2 0 0 2 1–8 –7 0

E-CSOPORT

A Rapid Wien már hatpontos a négyesben, miután a csapatkapitány Steffen Hofmann távoli lövése utat talált a Dinamo Minszk kapujába. A fehéroroszok az előző El-csoportkörben sem tudtak betalálni hazai pályán. A Villarreal meccsén is egy gól döntött, a „sárga tengeralattjáró” az első fordulóban győztes Plzent múlta felül.

Villarreal (spanyol)
–Viktoria Plzen (cseh) 1–0 (Baptistao 54.)
Dinamo Minszk (fehérorosz)–Rapid Wien (osztrák) 0–1 (Hofmann 54.)

AZ E-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Rapid Wien 2 2 0 0 3–1 +2 6
2. Villarreal 2 1 0 1 2–2 0 3
3. Viktoria Plzen 2 1 0 1 2–1 +1 3
4. Dinamo Minszk 2 0 0 2 0–3 –3 0

F-CSOPORT

A Marseille a hajrában bukta el a Liberec elleni meccset. A franciák a 84. percben képtelenek voltak felszabadítani egy szögletnél, Vladimír Coufal pedig megszerezte a győztes gólt a cseheknek. A Braga hibátlan maradt, egy korai góllal szerezte meg a három pontot a Groningen ellen. A portugálok egy közel négyéves hazai nyeretlenségi sorozatnak vetettek ezzel véget az európai porondon.

Marseille (francia)–Slovan Liberec (cseh) 0–1 (Coufal 84.)
Braga (portugál)–Groningen (holland) 1–0 (Hasszan 5.)

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Braga 2 2 0 0 2–0 +2 6
2. Slovan Liberec 2 1 0 1 1–1 0 3
3. Marseille 2 1 0 1 3–1 +2 3
4. Groningen 2 0 0 2 0–4 –4 0

G-CSOPORT

Rómában a Lazio már a 6. percben hátrányba került a Saint-Étienne ellen, de Moustapha Bayal Sall góljára Ogenyi Onazi hamar felelt, Wesley Hoedt meg a fordulás után az olaszokat juttatta előnyhöz. Az egygólos Lazio-fór meg is maradt a végére, igaz, a hajrában volt még egy gólváltás – a vége 3–2. A Rosenborg és a Dnipro meccsét Jevhen Szeleznjov döntötte el a vendég ukránok javára.

Rosenborg (norvég)–Dnipro Dnipropetrovszk (ukrán) 0–1 (Szeleznjov 79.)
Lazio (olasz)–Saint-Étienne (francia) 3–2 (Onazi 22., Hoedt 48., Biglia 80., ill. M. Sall 6., Monnet-Paquet 84.)

A G-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Lazio 2 1 1 0 4–3 +1 4
2. Dnyipro Dnyipropetrovszk 2 1 1 0 2–1 +1 4
3. Rosenborg 2 0 1 1 2–3 –1 1
4. Saint-Étienne 2 0 1 1 4–5 –1 1

H-CSOPORT

Isztambulban Bryan Ruíz révén a Sporting CP szerzett vezetést, és elég sokáig tartotta is az előnyt, ám Gökhan Töre egy óra elteltével megtörte a vendégek ellenállását és egalizált, igaz, ennél tovább nem jutott a Besiktas. A Lokomotiv Moszkva a papírformának megfelelően magabiztosan szerezte meg a három pontot az albán Skënderbeu ellen.

Besiktas (török)–Sporting (portugál) 1–1 (Töre 61., ill. Ruiz 16.)
Lokomotiv Moszkva (orosz)–Skënderbeu (albán) 2–0 (Niasse 35., Szamedov 74.)

A H-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Lokomotiv Moszkva 2 2 0 0 5–1 +4 6
2. Besiktas 2 1 1 0 2–1 +1 4
3. Sporting 2 0 1 1 2–4 –2 1
4. Skenderbeu 2 0 0 2 0–3 –3 0
Kádár Tamás gyötri Embolót – a végén a gólt is szerző bázeli támadó örülhetett (Fotó: AFP)

I-CSOPORT

Kádár Tamás balhátvédként a kezdőcsapattal futott ki a bázeli St. Jakob Park gyepére, a Lech másik két magyarja közül Lovrencsics Gergő csereként a 69. percben szállt be, Holman Dávid nem került a meccskeretbe. A meccs a második félidő elején dőlt el: előbb Karol Linetty megkapta második sárga lapját, így a pirosat is, majd a lengyelek az emberhátrány után gólhátrányba kerültek: az izlandi Birkir Bjarnason az 55. percben szerezte meg a Basel vezető találatát, a hajrában pedig Breel Embolo bevitte a kegyelemdöfést. A Lech ebben a szezonban harmadszor kapott ki a Baseltől, mely a Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában kettős győzelemmel búcsúztatta a poznaniakat.

A Serie A-ban listavezető Fiorentina továbbra sem lassít: Paulo Sousa csapata már az első félidőben eldöntötte (majd a másodikban kiütésre vitte) a Belenenses elleni idegenbeli mérkőzést. Igaz, erre szükségük is volt a „violáknak”, lévén a rajton kikaptak otthon a Baseltől, mely két forduló után vezeti a csoportot.

Basel (svájci)–Lech Poznan (lengyel) 2–0 (Bjarnason 56., Embolo 90.)
Belenenses (portugál)–Fiorentina (olasz) 0–4 (Bernardeschi 18., Babacar 45+1., Tonel 83. – öngól, Rossi 90.)

AZ I-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Basel 2 2 0 0 4–1 +3 6
2. Fiorentina 2 1 0 1 5–2 +3 3
3. Lech Poznan 2 0 1 1 0–2 –2 1
4. Belenenses 2 0 1 1 0–4 –4 1

J-CSOPORT

Monaco (francia)–Tottenham Hotspur (angol) 1–1 (El Shaarawy 81., ill. Lamela 35.)
Qarabag (azeri)–Anderlecht (belga) 1–0 (Richard 35.)
ÖSSZEFOGLALÓ A J-CSOPORT MECCSEIRŐL ITT!

A J-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Tottenham 2 1 1 0 4–2 +2 4
2. Qarabag 2 1 0 1 2–3 –1 3
3. Monaco 2 0 2 0 2–2 0 2
4. Anderlecht 2 0 1 1 1–2 –1 1

K-CSOPORT
Az első meccsét biztosan hozó Schalke ezúttal sem bízta a véletlenre, és Franco Di Santo triplájával már egy félidő után háromgólos előnybe került az Aszterasz Tripolisz ellen. A hajrában Klaas-Jan Huntelaar állította be a végeredményt. A holland támadónak egyébként már csak egy találat kell az ötvenes határ eléréséhez a nemzetközi kupákban. Az APOEL továbbra is pont nélkül áll, ezúttal a Sparta Praha otthonában szenvedett vereséget a ciprusi együttes.

Schalke (német)–Aszterasz Tripolisz (görög) 4–0 (Di Santo 28., 37., 44. – a harmadikat 11-esből., Huntelaar 84.)
Sparta Praha (cseh)–APOEL (ciprusi) 2–0 (Fatai 24., Brabec 60.)

A K-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Schalke 2 2 0 0 7–0 +7 6
2. Sparta Praha 2 1 1 0 3–1 +2 4
3. Aszterasz Tripolisz 2 0 1 1 1–5 –4 1
4. APOEL 2 0 0 2 0–5 –5 0

L-CSOPORT

Az Athletic Bilbao pont nélkül távozik Alkmaarból, az AZ sikeréhez egy öngól is kellett. A négyest a Partizan vezeti, amely második mérkőzését is megnyerte, ezúttal az Augsburg otthonából hozta el a három pontot. Mindez azért is kiemelendő, mert korábbi tizenkét El-meccséből egyet sem tudott megnyerni a szerb együttes.

AZ (holland)–Athletic Bilbao (spanyol) 2–1 (Henriksen 55., Bóveda 65. – öngól., ill. Aduriz 75.)
Augsburg (német)–Partizan Beograd (szerb) 1–3 (Bobadilla 57., ill. Zsivkovics 31., 62., Fabrício 54.)