Ponttal távozott a Tottenham a Hercegségből

2015.10.01. 19:00
Llorisszal az élen munkában a Spurs elhárító egysége (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Európa-liga J-jelű csoportjában döntetlenre végződött a Monaco–Tottenham rangadó, az Anderlecht pedig nagy meglepetése kikapott a Qarabag otthonában.

EURÓPA-LIGA, J-CSOPORT

AS Monaco (francia)–Tottenham Hotspur (angol) 1–1 (0–1)
Monaco
, Stade Louis II. V: Artur Dias (portugál)
AS Monaco: Szubasics – Fabinho, R. Carvalho (Dirar, 76.), Raggi, Coentrao – Toulalan, Moutinho – B. Silva, A. Traoré, Lemar (El Shaarawy, 60.) – L. Traoré (G. Carrillo, 68.). Vezetőedző: Leonardo Jardim
A kispadon: Nardi (k.), Wallace, Bakayoko, Pasalic
Tottenham Hotspur: Lloris – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Alli, Dier – Chadli (Townsend, 70.), C. Eriksen (T. Carroll, 90.), Lamela (Njié, 65.) – H. Kane. Menedzser: Mauricio Pochettino
A kispadon: Vorm (k.), Fazio, Wimmer, Winks
Gólszerző: El Shaarawy 81., ill. Lamela 35.

A csoport másik mérkőzésén:
Qarabag (azeri)–Anderlecht (belga) 1–0
(Richard Almeida 36.)

A játéknap egyik legjobban várt mérkőzésén az AS Monaco fogadta a Tottenhamet, és ugyan egyik edző sem tartalékolt, mégsem indult élvezetes iramban a találkozó. Az első 30 percre csak egyetlen helyzet jutott, de Harry Kane passza után Nacer Chadli az üres kapu fölé ívelt (Danijel Szubasics kapus meglepő vándorútra indult Kane nyomában).

Erik Lamela kissé szerencsés találata (Kane kihagyott ziccere után éppen elé pattant a labda, amit csak az üres kapuba kellett passzolnia az ötösről, 0–1) felpaprikázta a Monacót, amely a szünetig négy gólt is szerezhetett volna, ha kissé jobban koncentrálnak Lacina Traoréék.

A pihenő rosszat tett a mérkőzésnek, a két mester ezen újabb támadók (Guido Carrillo, Stephan El Shaarawy, Nabil Dirar, illetve Clinton Njié) bevetésével próbált meg orvosolni, de az angolok kihagytak két helyzetet, míg a hajrá elején Dirar beadása után Stephan El Shaarawy értékesítette a magáét: 1–1.

A Monaco 50. európai kupamérkőzése tehát döntetlenre végződött (26 siker mellett ez volt a 11. iksz), és a csoportrangadón történt pontosztozkodást nem tudta kihasználni az Anderlecht, ugyanis nagy meglepetésre kikaptak a belgák az azeri Qarabag otthonában.

MONACO–TOTTENHAM PERCRŐL PERCRE

94. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

94. perc A. Traoré távolija a nézőké.

Négy perc a ráadás.

90. perc Tom Carroll váltja Eriksent, az utolsó csere itt.

83. perc Lloris jobbra vetődve fogja Dirar 16 méteres lövését, pontosabban üti, Carrillo elé, de Rose kisegíti.

81. perc EGY EGY! Dirar jobb oldali beadását Stephan El Shaarawy az ötösről a kapu közepébe fejeli, védőjét, Trippiert megelőzve. Lloris hiába bukfencezik, hárítani nem tud: 1–1!

79. perc Silva nagyot esik a 16-oson belül Rose lökése után, de nincs 11-es ilyesmiért.

76. perc Nabil Dirar be, Carvalho le, Jardim mindent bevet tehát. Bekk helyett szellő.

71. perc
Szubasics balra vetődve fogja Dier hatméteres fejesét, Raggi nem állt a helyzet magaslatán, majd Rose beadását Kane öt méterről a kapus kezébe fejeli! MAJDNEM ELDŐLT A MECCS!

71. perc Allit szerelik két jó csel után a 16-oson belül, Kane elé pattan a labda, aki 17-ről ballal lő, de Toulalan blokkol.

70. perc Chadlit pedig Andros Townsend váltja.

68. perc Guido Carrillo be, L. Traoré le.

65. perc
A sokáig Franciaországban légióskodó Clinton Njié be, Lamela le.

61. perc Rose kezez Fabinho jobb oldali beadása után a 16-oson belül, de tovább!

60. perc Stephan El Shaarawy váltja Lemart.

59. perc Sárga a Kane-t felvágó Jérémy Toulalannak.

58. perc
L. Traoré kihagy egy újabb ziccert, de les.

A Monaco 12 meccset vívott odahaza angolok ellen, 6 sikerre jut 3 kudarc. Legutóbb a BL-ből kiverte az Arsenalt a legjobb 16 között.

A Tottenham hat franciák elleni fellépése közül hármat is sikerrel vett, és csak egyen kapott ki, de idegenben csak egyetlen gólt vágott.

57. perc
Folytatja.

55. perc HŰHA!
Fabinho lerántja Rose-t, majd véletlenül rálép csuklójára. Ápolni kell az angolt.

54. perc
Carvalho ment bravúrral a kiugorni akaró Kane elől. Jó az öreg...

50. perc
Eriksen 35 méteres szabadrúgása csemege a kapusnak.

49. perc
Fabinho visszahúzza a kontrázó Lamelát, sárga azonban nincs.

46. PERC FOLYTATJUK!

Csere nincs.

Ez a Monaco 50. európai kupameccse, jön a 14. vereség?

Lamela legutóbbi 5 meccsén 5 kanadai pontot szerzett (3 góllal).

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc
Lloris fogja Lemar bal oldali beívelését is.

Egy perc a ráadás.

42. perc Lemar bal oldali beadását L. Traoré elől a kapu torkából a bal sarok mellé pöccinti Vertonghen, milliméterekkel. Micsoda mentés! A korner Llorisé.

39. perc HELYZETVÁLTÁS!
Előbb Alli passzát lövi 12-ről Kane a jobbra vetődő Szubasicsba, akinek arcára Fabinho lábáról pattan a labda, majd Lemar bal oldali beívelését L. Traoré az ötösről a bal felső mellé fejeli.

Qarabag (azeri)–Anderlecht (belga) 1–0 (Richard 35.)

36. perc Majdnem egy egy, Lemar lő az ötös bal sarkának előteréből a jobb alsó sarok felé, de Lloris kipiszkálja a labdát, majd A. Traoré bal oldali beadását borzalmasan találja el a bal sarok előtt egyedül álló Coentrao.

35. PERC VEZET A TOTTENHAM! Chadli passzol jobbról Allihoz, aki kicselezi Fabinhót, de 12 méteres lövésénél balra vetődve hatalmasat véd Szubasics. De hiába, a labda a Raggiról Erik Lamela elé pattan, aki ballal három lépésről az üres kapuba passzol. 0–1!

33. perc Trippier blokkol egy távoli A. Traoré-szabadrúgást.

Qarabag (azeri)–Anderlecht (belga) 0–0

26. perc A. Traoré 19-ről ballal célba veszi a jobb alsót, Lloris vetődve véd azonban.

2013 nyarán Claudio Ranieri Monacója 5–2-re megverte felkészülési mérkőzésen André Villas-Boas Tottenhamjét.

25. perc
A. Traoré pocsék bal oldali beadását elcsípi a jobbon Fabinho, aki szintén pontatlanul nyes középre.

20. perc HELYZET! Szubasics fölöslegesen üldözi Kane-t a jobb sarok előtt, a csatár visszagurít Chadlinak, aki a 16-os bal sarkáról jobbal az üres kapu fölé emel.

El: ÉLŐ eredménykövető ITT!

19. perc Lloris higgadtan kicselezi kapuja előtt a rátörő L. Traorét.

18. perc
Szubasics szépen vetődik ki szépen Rose bal oldali, ballábas beadására.

15. perc L. Traoréba nagyot rúg Trippier, de sárga nincs.

A legutóbbi idényben a Monaco odahaza csak két európai kupameccsen kapott gólt, haton egyáltalán nem kapitulált a hazai védelem. Kétszer egy meccsen csak az Arsenal ellen, de akkor már mindegy volt.

10. perc Silva jobbról be, Vertonghen az ötös elől ballal ki.

7. perc
Lacina Traoré az ötös bal sarka elől ballal az égbe lő, Alderweireld mellől.

4. perc
Carvalho bevetődve majdnem a bal alsóba tisztázza Trippier beadását. Egyébiránt bravúros mozdulattal.

2. perc
Lemar jobb oldali szöglete éppen csak magas a túlsó sarok előtt Ragginak.

1. ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek kék mezben és fekete nadrágban.

Esik az eső, kevés a néző. Nincs parázs hangulat a stadionban.

A két csapat korábban még nem találkozott egymással.