Juhász Rolandék idegenben győzték le a Bayern Münchent

2008.03.12. 22:48
A kilencedik percben Lucio találatával már vezettek a németek, innen fordított az Anderlecht. Juhász Roland a kezdőcsapatban kapott helyet a belga bajnoknál és végig pályán volt a mérkőzésen. A találkozó hőse az ukrán Jakovenko lett.
Olekszandr Jakovenko (balra) góllal és gólpasszal vette ki részét a bajorok legyőzéséből

Frank Ribéry és Hamit Altintop is csak a padon kezdett a Bayern Münchennél. Ennek ellenére már a kilencedik percben vezettek a hazaiak, miután Lucio fejelt Daniel Zítka kapujába. (1-0)

Ezzel már összesítésben 6-0 volt az állás. A továbbiakban már kevésbé motivált hazai játékosok között több lehetőség jutott az Anderlechtnek.

Ennek eredményeként a 20. percben Jakovenko passzából Serhat Akin egyenlített. (1-1)

Sőt! Alig 15 perccel később már a vendégek vezettek! Olekszandr Jakovenko az előbbi gólpassz után ezúttal maga volt eredményes: lövése védhetetlenül vágódott Rensing kapujába. (1-2)

Ezután hiába támadott többet a Bayern, az Anderlecht meg tudta tartani előnyét. Juhász Roland végig a pályán volt a győztes csapatban és egy sárga lappal zárta a meccset.

A nyolcaddöntő spanyol-portugál párharcában a Getafe állt jobban a visszavágó előtt, mivel idegenben 2-1-es győzelmet aratott.

Hazai pályán aztán Albín 77. percben szerzett találatával megint a spanyolok nyertek, így kettős győzelemmel jutott tovább a Getafe.

Tizenegyesek döntöttek az angol Everton az olasz Fiorentina összecsapásán.

Az első meccsen Olaszországban 2-0-ra nyert a Fiorentina, az Evertonnak azonban a 67. percre sikerült ledolgoznia hátrányát Johnson és Arteta találataival.

A hosszabbításban nem esett gól, a tizenegyesrúgásoknál azonban az olaszok koncentráltak jobban és 4-2-re megnyerték a párbajt.