Sergio Agüero a hajrában mentett egy pontot az Atletico Madridnak

2007.10.25. 20:54
Az utolsó pillanatban mentett pontot az Atletico Madrid Moszkvában az UEFA-kupa csoportkörének 1. fordulójában. Sergio Agüero a meccs elején még a spanyolokat jutatta előnyhöz, azonban a fiatal argentin második gólja már csak egy pontot ért a madridiaknak. Henrik Larsson a hajrában mentette meg a Hensingborgot.
Cleber Santana, a spanyol Atlético Madrid játékosa (j) és Dinijar Biljaletdinov, az orosz Lokomotiv Moszkva játékosa harcol a labdáért
MTI/EPA
MTI/EPA

Hamar megszerezte a vezetést az Atletico Madrid Moszkvában, alig telt el az első negyedóra a Lokomotiv elleni találkozóból, amikor a spanyol csapat első kapuralövése a hálóban kötött ki. A tizenhatodik percben Sergio Agüero lőtt ballal jobbról laposan Ivan Pelizzoli hálójába.

Nem örülhettek azonban sokáig a madridiak, hiszen alig tíz perccel később Dinijar Biljaletdinov lőtt a spanyolok kapujának bal oldalába, és ennek köszönhetően 1-1-es állásnál vonulhattak szünetre a csapatok.

A második játékrész elején aztán a nyáron igazolt Diego Forlan lőtt a léc alá, és ezzel újra a spanyolokat jutatta előnyhöz.

Azonban a moszkvaiak ezúttal sem adták fel, és újra kiegyenlítettek, miután Odemwingie talált Abbiati kapujába. A támadó nagyszerű napot fogott ki, ugyanis három perccel később megszerezte saját maga második, csapata harmadik találatát is. A 85. percben azonban újra jött Agüero, így kialakítva a 3-3-as végeredményt.

A huszonnegyedik percben szerezte meg a vezetést hazai pályán a Slavia Praha, miután Kadlec beadását Slepicka lőtte a svájciak kapujába. A Zürich nem adta fel és előbb az első játékrész hajrájában Konde volt eredményes, majd a szünet után Alphonse is bevette a cseh gárda hálóját. Igaz a vendégek közül Hasslit a hajrában kiállították, azonban a prágaiak nem tudtak mit kezdeni a bő tíz percnyi emberelőnnyel.

A Panioniosz már az első félidőben megszerezte meg a vezetést a Hensingborg otthonában Fanourios Goundoulakisz találatával.

Sokáig úgy tűnt, hogy az eredmény a második játékrészben már nem változik, azonban a hajrában jött a svédek legnagyobb sztárja, Henrik Larsson, és a klasszis támadó a nyolcvanharmadik percben a tizenhatoson belülről kilőtte a bal felső sarkot, amivel egy pontot mentett csapatának.

A Panathinaikosz otthon fogadta az Aberdeen együttesét a B csoportban, és a görögök már a tizenkettedik percben előnyhöz jutottak Giannis Goumas fejese után. A hazaiak a második játékrészben a hajrához közeledve Papadopoulosz és Szalpingidisz révén is bevették a skót kaput, és ezzel biztosították a három pontot csapatuknak.

Az első félidő derekán vezetéshez jutott az Alkmaar Szentpéterváron, miután Ferreira Ari vette be a hazai kaput. A szünet előtt aztán a holland csapat játékosa negatív főszereplővé vált, hiszen a harminckilencedik percben a játékvezető kiállította a támadót.

Még az első játékrész hajrájában aztán a hazai gárda tizenegyesből Timoscsuk révén kiegyenlített, ugyanis a középpályás kilőtte a kapu bal alsó sarkát.

A CSOPORT
Zenit (orosz) – AZ Alkmaar (holland) 1-1 (Timoscsuk 43.-11-esből ill. Ari 20.)

B CSOPORT
Panathinaikosz (görög) – Aberdeen (skót) 3-0 (Goumas 12., Papadopoulosz 73., Szalpingidisz 77.)
Lokomotiv Moszkva (orosz) – Atletico Madrid (spanyol) 3-3 (Biljaletdinov 27., Odemwingie 61., 64. ill. Agüero 16., 85., Forlan 47.)

E CSOPORT
Sparta Praha (cseh) – FC Zürich (svájci) 1-2 (Slepicka 24. ill. Konde 38., Alphonse 62.)

H CSOPORT
Hensingborg (svéd) – Panioniosz (görög) 1-1 (H. Larsson 83. ill. Goundoulakisz 45.)