Triatlon: amerikai siker a nőknél Tiszaújvárosban, Kovács Zsófia hetedik

MTI MTIMTI MTI
2011.08.14. 14:18
Az amerikai Gwen Jorgensen nyerte meg a nők versenyét vasárnap a tiszaújvárosi triatlon-világkupafutamon, amelyen legjobb magyarként Kovács Zsófia az előkelő hetedik helyen végzett.

A tengerentúli sportoló kiváló futóteljesítményének köszönhetően aratta pályafutása első vk-diadalát az idén Európa-bajnoki bronzérmes olasz Annamaria Mazzettit lehajrázva. Harmadik az orosz Irina Abiszova lett. Vanek Margit a 14., Tóth Zsófia a 34., Dudás Eszter az 52., míg Forró Zsófia az 56. helyen ért célba.

A 71 fős női mezőny verőfényes napsütésben rajtolt el. A 1.5 km-es úszás után mintegy 15 fős élboly alakult ki a 40 km-es kerékpározásra, ebben egyetlen magyarként ott volt a kiváló úszónak számító, harmadikként partra mászó Vanek, míg az őket nagyjából egyperces hátránnyal követő üldözőcsoportban tekert Kovács és Tóth.

Úgy tűnt, a győztes az első csoportból kerülhet ki, a záró szám azonban teljesen átrendezte a sorrendet. Jorgensen, aki egyedüliként szakadt le az élboly tagjai közül kerékpáron, elképesztő tempóban vágott neki a négykörös, 10 km-es futásnak. Sorra érte utol az élcsoport tagjait, az utolsó 2.5 km-es kört pedig már a második helyen kezdte meg, s a végén Mazzettit is lehajrázta. Eközben Kovács az ötödik legjobb futóidőt produkálva szintén szépen feljött, s végül hetedik lett.