nemzetisport.hu 2019.01.02 09:50 Frissítve: 2019.01.07 11:05

Sportnaptár 2019: hoki-vb, kézi-vb, tenisz GS-tornák az első fél évben

A 2019-es év első félévének kiemelkedő sporteseményei. Hagyományos sportnaptárunk első részében a január–júniusi sportműsorral ismerkedhetnek meg – a második félév műsorát (július–december) itt találják!


Január

3. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, a rájátszás kezdete
5. AMERIKAI FUTBALL. NFL. A rájátszás kezdete
5–6. GYORSKORCSOLYA. Sprint országos bajnokság, Budapest
5–6. SPORTLÖVÉSZET. 1. Európa-bajnoki válogatóverseny, 10 m, puska, pisztoly, Százhalombatta
5–13. DARTS. BDO-világbajnokság, Frimley Green
5.–II. 1. LABDARÚGÁS. Ázsia-kupa, Arab Emírségek
5. RÖPLABDA. Európa-bajnoki selejtező, férfiak, Magyarország–Svájc, Kazincbarcika
6–17. AUTÓSPORT. Dakar rali, Peru
8–9. JÉGKORONG. Bajnokok Ligája, férfiak, elődöntő, 1. mérkőzések
9. RÖPLABDA. Európa-bajnoki selejtező, férfiak, Macedónia–Magyarország, Szkopje
9. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 6. forduló
10–12. VÍVÁS. Világkupaverseny, férfi párbajtőr egyéni és csapat,
Heidenheim
10–27. KÉZILABDA. Világbajnokság, férfiak, Dánia, Németország
11–13. GYORSKORCSOLYA. Európa-bajnokság, Collalbo
11–13. JÉGKORONG.
Kontinentális Kupa, férfiak, négyes döntő, Belfast (résztvevők: Arlan Kohsteau, Belfast Giants, GKS Katowice, HK Gomel)
11–13. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA. Európa-bajnokság, Dordrecht
11–13. VÍVÁS.
Világkupaverseny, női párbajtőr egyéni és csapat,
Havanna
11–13. VÍVÁS. Világkupaverseny, női tőr egyéni és csapat, Katowice
11–13. VÍVÁS. Világkupaverseny, férfi tőr egyéni és csapat, Párizs
13. KERÉKPÁR. Cyclo-cross országos bajnokság, Miskolc
14–27. TENISZ. Grand Slam-torna, Australian Open, Melbourne
15–16. JÉGKORONG.
Bajnokok Ligája, férfiak, elődöntő, visszavágók
15–20. ASZTALITENISZ. World tour, 1. állomás, Budapest
19–20. SPORTLÖVÉSZET. 2. Európa-bajnoki válogatóverseny, 10 m, puska, pisztoly, Budapest
21. JÉGKORONG. Erste Liga. Az alapszakasz vége
21–27. MŰKORCSOLYA. Európa-bajnokság, Minszk
23. JÉGKORONG.
Magyar Kupa, férfiak, döntő, később kijelölendő helyszínen
23. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 7. forduló
23. VÍZILABDA. Eurokupa, férfiak, elődöntő, 1. mérkőzések
23–25. ASZTALITENISZ. Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések
24. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, a rájátszás 2. fordulója
24–26. CSELGÁNCS. Grand Prix, Tel-Aviv
24–27. RALI. Monte-Carlo rali, a vb 1. futama, Monaco
25–27. ASZTALITENISZ. Női Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések; férfi és női ETTU-kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzések
25–27. CURLING. Vegyes csapat országos bajnokság, Budapest
25–27. KARATE. Premier League-verseny, Párizs
25–27. VÍVÁS. Grand Prix, párbajtőr, Doha
25–27. VÍVÁS. Világkupaverseny, férfi tőr egyéni és csapat, Tokió
25–27. VÍVÁS. Világkupaverseny, női kard egyéni és csapat, Salt Lake City
25–27. VÍVÁS. Világkupaverseny, női tőr egyéni és csapat, St. Maur
26–27. SPORTLÖVÉSZET. Országos bajnokság, 10 m, futócél, Budapest
28–31. ÖTTUSA. Nemzetközi fedett pályás verseny, Budapest
31.–II. 3. SPORTLÖVÉSZET. Országos bajnokság, 10 m,  puska, pisztoly, Százhalombatta
31.–II. 10. HÓDESZKA. Világbajnokság, Park City

Február

1–2. TENISZ. Davis-kupa, világcsoport, selejtező. Németország–Magyarország, Frankfurt
1–3. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA. Világkupa-sorozat, 4. állomás, Drezda
1–3. VÍVÁS. Világkupaverseny, férfi kard egyéni és csapat, Varsó
1–9. SZABAD STÍLUSÚ SÍ. Világbajnokság, Park City
2. LABDARÚGÁS. 1. tavaszi forduló az NB I-ben
2–3. ASZTALITENISZ. Európa Top16, Montreux
2–3. GYORSKORCSOLYA. Összetett országos bajnokság,
Budapest
2–3. TOLLASLABDA. Országos bajnokság, Pécs
3. AMERIKAI FUTBALL. NFL. Döntő (Super Bowl)
3. JÉGKORONG. EBEL. Az alapszakasz vége
3. LABDARÚGÁS. 1. tavaszi forduló az NB II-ben
4–10. JÉGKORONG. EIHC-torna, férfiak, Szlovénia (résztvevők: Fehéroroszország, Olaszország, Szlovénia, Magyarország)
4–10. TENISZ. ATP-challengertorna, Hungarian Challenger Open, Budapest, BOK-csarnok
5. JÉGKORONG. Bajnokok Ligája, férfiak, döntő, k. k. h.
5–17. ALPESI SÍ. Világbajnokság, Are (Svédország)
6. JÉGKORONG. EBEL. A középszakasz kezdete
6. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, a 2. csoportkör vége
6. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 8. forduló
6–8. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, férfiak, negyeddöntő, visszavágók
6–9. ÖKÖLVÍVÁS. Nemzetközi Bocskai István-emlékverseny, Debrecen
6–9. TENISZ. Fed-kupa, euro-afrikai zóna, I. csoport, Bath (résztvevők: Görögország, Grúzia, Horvátország, MAGYARORSZÁG, Nagy-Britannia, Szerbia, Szlovénia, Törökország)
7. DARTS. Premier League, 1. forduló, Newcastle
7–10. GYORSKORCSOLYA. Távonkénti világbajnokság, Inzell
8–10. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, nők, negyeddöntő, visszavágók; férfi és női ETTU-kupa, negyeddöntő, visszavágók
8–10. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA. Világkupa-sorozat, 5. állomás, Torino
8–10. VÍVÁS. Világkupaverseny, női párbajtőr egyéni és csapat, Barcelona
8–10. VÍVÁS. Világkupaverseny, férfi párbajtőr egyéni és csapat, Vancouver
8–10. VÍVÁS. Grand Prix, tőr, Torino
9–10. ATLÉTIKA. Fedett pályás összetett országos bajnokság, Budapest
9–10. CSELGÁNCS. Grand Slam, Párizs
9–10. TENISZ. Fed-kupa, világcsoport, 1. forduló
9–10. TRIATLON. Világkupa, Fokváros
12–13. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
13–17. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge plus, 1. állomás, Lisszabon
13–17. TOLLASLABDA. Vegyes csapat Európa-bajnokság, Koppenhága
14. DARTS. Premier League, 2. forduló, Glasgow
14. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
14. LABDARÚGÁS. Európa-liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzések
14–16. KOSÁRLABDA. Magyar Kupa, férfiak, nyolcas döntő, Győr
14–17. MŰUGRÁS. Grand Prix, Rostock
14–17. RALI. Svéd rali, a vb 2. futama, Karlstad
15–17. KARATE. Premier League-verseny, Dubai
16. LABDARÚGÁS. 1. tavaszi forduló az U19-es, U17-es és U16-os bajnokságban
16. NYÍLT VÍZI ÚSZÁS. Világkupaverseny, Doha
16–17. ATLÉTIKA. Fedett pályás országos bajnokság, Budapest
16–17. RÖPLABDA. Magyar Kupa-döntő, Érd
18–24. TENISZ. WTA-torna, Hungarian Ladies Open, Budapest
19–20. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
20. KOSÁRLABDA. Euroliga, nők, a csoportkör vége
20. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
20–28. SPORTLÖVÉSZET. Világkupaverseny, puska, pisztoly, Újdelhi
21. DARTS. Premier League, 3. forduló, Dublin
21. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, nyolcaddöntő, visszavágók
21. LABDARÚGÁS. Európa-liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágók
21–24. TORNA. Világkupaverseny, Melbourne
22. KOSÁRLABDA. Világbajnoki selejtező, férfiak, 2. csoportkör, 5. forduló, Olaszország–Magyarország
22. LABDARÚGÁS. Sorsolás, női Európa-bajnoki selejtező
22–24. CSELGÁNCS. Grand Slam, Düsseldorf
22–24. VÍVÁS. Grand Prix, kard, Cancún
23. LABDARÚGÁS. 1. tavaszi forduló az U15-ös és U14-es bajnokságban
23. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, alapszakasz vége
23–24. BIRKÓZÁS. Magyar Nagydíj, Polyák Imre-emlékverseny, Győr
23–24. EVEZÉS. Ergométeres országos bajnokság, Győr
23–24. GYORSKORCSOLYA. Sprintvilágbajnokság, Heerenveen
23.–III. 3. SÍFUTÁS. Világbajnokság, Seefeld
23.–III. 3. SÍUGRÁS. Világbajnokság, Seefeld
25. KOSÁRLABDA. Világbajnoki selejtező, férfiak, 2. csoportkör, 6. forduló, Magyarország–Horvátország
25.–III. 7. LABDARÚGÁS. Ciprus-kupa, nemzetközi női torna, Paralimni
26. JÉGKORONG. Erste Liga. A rájátszás kezdete
26. JÉGKORONG. Tipsport Liga. Az alapszakasz vége
27. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágók
27. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 9. forduló
27. VÍZILABDA. Eurokupa, férfiak, elődöntő, visszavágók
27.–III. 3. KERÉKPÁR. Pályakerékpáros-világbajnokság, Pruszków (Lengyelország)
27.–III. 3. ÖTTUSA. Világkupa, Kairó
28. DARTS. Premier League, 4. forduló, Exeter
28.–III. 3. MŰÚSZÁS. Világkupaverseny, Párizs

Március

1–3. ATLÉTIKA. Fedett pályás Európa-bajnokság, Glasgow
1–3. KOSÁRLABDA. Magyar Kupa, nők, nyolcas döntő, Győr
1–3. MŰUGRÁS. Világkupaverseny, Szagamihara (Japán)
1–3. VÍVÁS. Világkupaverseny, női tőr egyéni és csapat, Cancún
1–3. VÍVÁS. Világkupaverseny, férfi tőr egyéni és csapat, Kairó
2. ATLÉTIKA. Téli dobó országos bajnokság, Szombathely
2. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, a középszakasz kezdete
2–3. ASZTALITENISZ. Egyéni országos bajnokság, k. k. h.
2–3. GYORSKORCSOLYA. Összetett világbajnokság, Calgary
3. LABDARÚGÁS. 1. tavaszi forduló az NB III-ban
5. KOSÁRLABDA. Euroliga, nők, negyeddöntő, 1. mérkőzések
5–6. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
6. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, nyolcaddöntő
6–8. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, férfiak, elődöntő, 1. mérkőzések
7. DARTS. Premier League, 5. forduló, Aberdeen
7. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, negyeddöntő, 1. mérkőzések
7. LABDARÚGÁS. Európa-liga, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
7–9. MŰUGRÁS. Világkupaverseny, Peking
7–10. ASZTALITENISZ. U21-es Európa-bajnokság, Gondomar (Portugália)
7–10. RALI. Mexikó rali, a vb 3. futama, Guanajuato
7–17. SÍLÖVÉSZET. Világbajnokság, Östersund
7–18. ÖKÖLVÍVÁS. U22-es Európa-bajnokság, Vlagyikavkaz
8. DARTS. Budapest-dartsgála, Érd
8. KOSÁRLABDA. Euroliga, nők, negyeddöntő, 2. mérkőzések
8–9. TRIATLON. Világbajnoki sorozat, Abu-Dzabi
8–10. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, nők, elődöntő, 1. mérkőzések; ETTU-kupa, férfiak, nők, elődöntő, 1. mérkőzések
8–10. CSELGÁNCS. Grand Prix, Marrákes
8–10. GYORSASÁGI MOTOR. Katari Nagydíj, a MotoGP 1. futama, Losail
8–10. RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA. Világbajnokság, Szófia
8–10. VÍVÁS. Grand Prix, párbajtőr, Budapest
8–10. VÍVÁS. Világkupaverseny, női kard egyéni és csapat, Athén
8–10. VÍVÁS. Világkupaverseny, férfi kard egyéni és csapat, Padova
8–15. SÚLYEMELÉS. Ifjúsági világbajnokság, Las Vegas
9–10. ATLÉTIKA. Dobó Európa-kupa, Somorja
9–10. TORNA. Szerbajnokság, Budapest
10. JÉGKORONG. EBEL. A középszakasz vége
10. LABDARÚGÁS. 1. tavaszi forduló a női NB I-ben
12–13. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
13. JÉGKORONG. EBEL. A rájátszás kezdete
13. KOSÁRLABDA. Euroliga, nők, negyeddöntő, 3. mérkőzések (ha szükségesek)
13. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzések
13. VÍZILABDA. Ob I, nők, az alapszakasz vége
14. DARTS. Premier League, 6. forduló, Nottingham
14. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, negyeddöntő, visszavágók
14. LABDARÚGÁS. Európa-liga, nyolcaddöntő, visszavágók
14–17. TORNA. Világkupaverseny, Baki
15–17. CSELGÁNCS. Grand Slam, Jekatyerinburg
15–17. FORMULA–1. Ausztrál Nagydíj, a vb 1. futama, Melbourne
15–17. VÍVÁS. Grand Prix, tőr, Anaheim
15–25. SPORTLÖVÉSZET. Európa-bajnokság, 10 m, Eszék
15–25. SPORTLÖVÉSZET. Világkupaverseny, korong, Acapulco
16. TRIATLON. Világkupa, Mooloolaba (Ausztrália)
16. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 10. forduló
16–17. KÉZILABDA. Magyar Kupa, nők, négyes döntő, k. k. h.
16–24. CURLING. Világbajnokság, nők, Silkeborg
18–24. MŰKORCSOLYA. Világbajnokság, Szaitama

19. RÖPLABDA. Férfi és női CEV-kupa-döntő, 1. mérkőzések
20. BASEBALL. MLB. Az alapszakasz kezdete
20. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, negyeddöntő, 1. mérkőzések
20. LABDARÚGÁS. Norvégia–Magyarország, Európa-bajnoki selejtező, U19, elitkör, Horvátország
20. RÖPLABDA. Férfi és női Challenge-kupa-döntő, 1. mérkőzések
20–22. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, férfiak, elődöntő, visszavágók
20–23. TORNA. Világkupaverseny, Doha
20–24. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge plus, 2. állomás, Maszkat (Omán)
20–24. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge, 1. állomás, Guadalajara
21. DARTS. Premier League, 7. forduló, Berlin
21. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, elődöntő, 1. mérkőzések
21. LABDARÚGÁS. Szlovákia–Magyarország, Európa-bajnoki selejtező
21. LABDARÚGÁS. Magyarország–Görögország, Európa-bajnoki selejtező, elitkör, női U17, Magyarország
21–23. LABDARÚGÁS. Európa-bajnoki selejtezők
22–24. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, nők, elődöntő, visszavágók; ETTU-kupa, férfiak, nők, elődöntő, visszavágók
22–24. VÍVÁS. Világkupaverseny, női párbajtőr egyéni és csapat, Csengtu
22–24. VÍVÁS. Világkupaverseny, férfi párbajtőr egyéni és csapat, Buenos Aires
22–24. VÍVÁS. Világkupaverseny, női kard egyéni és csapat, Sint-Niklaas (Belgium)
22–24. VÍVÁS. Világkupaverseny, férfi kard egyéni és csapat, Budapest
23. ATLÉTIKA. 50 km-es gyalogló országos bajnokság, Dudince (Gyűgy – Szlovákia)
23. ATLÉTIKA. Mezei futó országos bajnokság, Kecskemét
23. LABDARÚGÁS. Magyarország–Horvátország, Európa-bajnoki selejtező, U19, elitkör, Horvátország
23. VÍZILABDA. Ob I, nők, a rájátszás kezdete
24. LABDARÚGÁS. Magyarország–Horvátország, Európa-bajnoki selejtező
24. LABDARÚGÁS. Anglia–Magyarország, Európa-bajnoki selejtező, elitkör, női U17, Magyarország
24–26. LABDARÚGÁS. Európa-bajnoki selejtezők
26. LABDARÚGÁS. Magyarország–Németország, Európa-bajnoki selejtező, U19, elitkör, Horvátország
26. LABDARÚGÁS. Norvégia–Magyarország, Európa-bajnoki selejtező, U17, elitkör, Magyarország
26. RÖPLABDA. Férfi és női CEV-kupa-döntő, visszavágók
26. RÖPLABDA. Férfi és női Challenge-kupa-döntő, visszavágók
26–31. ASZTALITENISZ. World tour platinium, 1. állomás, Doha
27. DARTS. Premier League, 8. forduló, Rotterdam
27. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, negyeddöntő, visszavágók
27. LABDARÚGÁS. Grúzia–Magyarország, Európa-bajnoki selejtező, elitkör, női U17, Magyarország
27. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 11. forduló
27–30. ÚSZÁS. Országos bajnokság, Debrecen
28. DARTS. Premier League, 9. forduló, Rotterdam
28. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, negyeddöntő, visszavágók
28–31. KARATE. Európa-bajnokság, Guadalajara (Spanyolország)
28–31. RALI. Korzika rali, a vb 4. futama, Ajaccio
28.–IV. 5. CURLING. Világbajnokság, férfiak, Glasgow
29. LABDARÚGÁS. Magyarország–Bosznia-Hercegovina, Európa-bajnoki selejtező, U17, elitkör, Magyarország
29–31. CSELGÁNCS. Grand Prix, Tbiliszi
29–31. FORMULA–1. Bahreini Nagydíj, a vb 2. futama, Szahír
29–31. GYORSASÁGI MOTOR. Argentin Nagydíj, a MotoGP 2. futama, Termas de Río Hondo
29–31. VÍZILABDA. Európa-kupa, nők, hatos döntő, Torino
30. ATLÉTIKA. Mezei világbajnokság, Aarhus
30. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, az alapszakasz vége
30. KOSÁRLABDA. NB I, nők, az alapszakasz vége
30. VÍZILABDA. Eurokupa, férfiak, döntő, 1. mérkőzés
30–31. TEKE. Bajnokok Ligája, férfi és női négyes döntő, Zapresic (Horvátország)
31. TRIATLON. Világkupa, New Plymouth (Új-Zéland)

Április

1. LABDARÚGÁS. Magyarország–Belgium, Európa-bajnoki selejtező, U17, elitkör, Magyarország
3. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, döntő, 1. mérkőzés
3. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, a középszakasz kezdete
3. KOSÁRLABDA. NB I, nők, a rájátszás kezdete
3. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágók
3. LABDARÚGÁS. Magyarország–Írország, Európa-bajnoki selejtező, női U19, elitkör, Spanyolország
4. DARTS. Premier League, 10. forduló, Belfast
4–7. MŰUGRÁS. Grand Prix, Calgary
4–7. MŰÚSZÁS. Világkupaverseny, Görögország, k. k. h.
4–14. JÉGKORONG. Elit-világbajnokság, nők, Espoo
5. KOSÁRLABDA. Euroliga, férfiak, az alapszakasz vége
5–7. CSELGÁNCS. Grand Prix, Antalya
5–7. VÍZILABDA. Európa-kupa, férfiak, nyolcas döntő, Split
5–15. SPORTLÖVÉSZET. Világkupaverseny, korong, El-Ain (Egyesült Arab Emírségek)
6. JÉGKORONG. Erste Liga. A rájátszás utolsó lehetséges játéknapja
6. JÉGKORONG. NHL. Az alapszakasz vége
6. LABDARÚGÁS. Spanyolország–Magyarország, Európa-bajnoki selejtező, női U19, elitkör, Spanyolország
6. VÍZILABDA. Ob I, nők, rájátszás vége
6–7. GYORSASÁGI AUTÓ. WTCR Oscaro, a túraautó-világkupa 1. fordulója, Marrákes
6–7. KÉZILABDA. Magyar Kupa, férfiak, négyes döntő, k. k. h.
6–7. MŰÚSZÁS. Országos bajnokság, k. k. h.
6–13. SÚLYEMELÉS. Európa-bajnokság, Batumi (Grúzia)
7–13. JÉGKORONG. Divízió 1/A-világbajnokság, nők, Budapest (résztvevők: Ausztria, Lettország, Magyarország, Norvégia, Olaszország, Szlovénia)
8–14. BIRKÓZÁS. Európa-bajnokság, Bukarest
9. LABDARÚGÁS.
Szerbia–Magyarország, Európa-bajnoki selejtező, női U19, elitkör, Spanyolország
9–10. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések
10. JÉGKORONG. NHL. A Stanley-kupa-rájátszás kezdete
10. KOSÁRLABDA. Európa-kupa, nők, döntő, visszavágó
10. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, elődöntő, 1. mérkőzések
10. VÍZILABDA. Ob I, nők, elődöntő, 1. mérkőzések
10–14. ÖTTUSA. Világkupa, Szófia
10–14. TORNA. Európa-bajnokság, Szczecin
11. DARTS.
Premier League, 11. forduló, Liverpool
11. LABDARÚGÁS. Európa-liga, negyeddöntő, 1. mérkőzések
11–14. GOLF. US Masters, Augusta (Egyesült Államok)
12–13. VÍZILABDA. LEN-kupa, nők, négyes döntő, k. k. h.
12–14. FORMULA–1. Kínai Nagydíj, a vb 3. futama, Sanghaj
12–14. GYORSASÁGI MOTOR. Amerikai Nagydíj, a MotoGP 3. futama, Circuit of the Americas
12–14. KOSÁRLABDA. Euroliga, nők, négyes döntő
12–14. MŰUGRÁS. Grand Prix, Mission Viejo (Egyesült Államok)
12–14. SZINKRONKORCSOLYA. Világbajnokság, Helsinki
13. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 12. forduló
13. VÍZILABDA. Eurokupa, férfiak, döntő, visszavágó
13. VÍZILABDA. Ob I, nők, elődöntő, 2. mérkőzések
16. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, elődöntő, 1. mérkőzések
16–17. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
17. KOSÁRLABDA. Euroliga, férfiak, a rájátszás kezdete
17. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, elődöntő, visszavágók
17. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, elődöntő, 1. mérkőzések
17. VÍZILABDA. Ob I, nők, elődöntők, 3. mérkőzések (ha szükséges)
18. DARTS. Premier League, 12. forduló, Cardiff
18. LABDARÚGÁS. Európa-liga, negyeddöntő, visszavágók
19–20. VÍZILABDA. Euroliga, nők, négyes döntő, k. k. h.
19–21. KARATE. Premier League-verseny, Rabat
19–21. MŰÚSZÁS. Világkupaverseny, Kazany
20. CSELGÁNCS. Országos bajnokság, Kecskemét
20–21. TEKE. Utolsó (18.) női csapatbajnoki forduló
20–21. TENISZ. Fed-kupa, világcsoport, elődöntő
20–27. CURLING. Vegyes páros világbajnokság, Stavanger
20.–V. 6. SZNÚKER. Világbajnokság, Sheffield
21–28. ASZTALITENISZ. Egyéni világbajnokság, Budapest

22–28. TENISZ. ATP-torna, Hungarian Open, Budapest, Sport11
23. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, elődöntő, visszavágók
23. VÍZILABDA. Ob I, nők, döntő, 1. mérkőzés
23–30. SPORTLÖVÉSZET. Világkupaverseny, puska, pisztoly, Peking
24. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, döntő, 1. mérkőzés
24. KOSÁRLABDA. NB I, nők, a döntő kezdete
24. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, elődöntő, visszavágók
24. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 13. forduló
25. DARTS. Premier League, 13. forduló, Birmingham
25–28. RALI. Argentin rali, a vb 5. futama, León
26. JÉGKORONG. EBEL. A rájátszás utolsó lehetséges játéknapja
26–28. FORMULA–1. Azeri Nagydíj, a vb 4. futama, Baki
26–28. MŰUGRÁS. Világkupaverseny, Montreal
26–28. VÍVÁS. Grand Prix, kard, Szöul
27. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, a középszakasz vége
27. VÍZILABDA. Ob I, nők, döntő, 2. mérkőzés
27–28. GYORSASÁGI AUTÓ. WTCR Oscaro, a túraautó-világkupa 2. fordulója, Mogyoród
27–28. TEKE. Utolsó (20.) férfi csapatbajnoki forduló
27–28. TRIATLON. Világbajnoki sorozat, Bermuda
27–29. MŰÚSZÁS. Világkupaverseny, Tokió
28. ATLÉTIKA. 10 000 m-es országos bajnokság, Budapest
28. ATLÉTIKA. 20 km-es gyalogló országos bajnokság, Békéscsaba
29.–V. 5. JÉGKORONG. Divízió 1/A-világbajnokság, férfiak, Asztana (résztvevők: Dél-Korea, Fehéroroszország, Kazahsztán, Litvánia, Magyarország, Szlovénia)
30. LABDARÚGÁS.
Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzések

Május
1. KOSÁRLABDA. FIBA Európa-kupa, férfiak, döntő, visszavágó
1. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzések
1. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, a rájátszás kezdete
1–3. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, férfiak, döntő, 1. mérkőzés
1–5. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge, 2. állomás, Belgrád
2. DARTS. Premier League, 14. forduló, Manchester
2. LABDARÚGÁS. Európa-liga, elődöntő, 1. mérkőzések
2–6. ÖTTUSA. Világkupa, Székesfehérvár
3. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Doha
3–5. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, nők, döntő, 1. mérkőzés; ETTU-kupa, férfiak, nők, döntő, 1. mérkőzés
3–5. GYORSASÁGI MOTOR. Spanyol Nagydíj, a MotoGP 4. futama, Jerez de la Frontera
3–5. VÍVÁS. Grand Prix, párbajtőr, Cali
3–5. VÍVÁS. Világkupaverseny, női tőr egyéni és csapat, Tauberbischofsheim
3–5. VÍVÁS. Világkupaverseny, férfi tőr egyéni és csapat, Szent-  pétervár
3–19. LABDARÚGÁS. Európa-bajnokság, U17, Írország
4. BIRKÓZÁS. Szabadfogású és női országos bajnokság, Szigetszentmiklós
4–5. CURLING. Egyéni országos bajnokság, döntő, Budapest
4–5. KARATE. Országos bajnokság, Budapest
4–5. TRIATLON. Világkupa, Madrid
4–6. MŰÚSZÁS. Világkupaverseny, Kína
5. VÍZILABDA. Ob I, nők, döntő, 3. mérkőzés
5–17. LABDARÚGÁS. Európa-bajnokság, női U17, Bulgária
7–8. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágók
7–17. SPORTLÖVÉSZET. Világkupaverseny, korong, Csangvon
8. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, a rájátszás vége
8–10. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, férfiak, döntő, visszavágó
8–12. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge, 3. állomás, Otocec (Szlovénia)
9. DARTS. Premier League, 15. forduló, Sheffield
9. LABDARÚGÁS. Európa-liga, elődöntő, visszavágók
9–12. RALI. Chile rali, a vb 6. futama, Santiago de Chile
10. VÍZILABDA. Ob I, nők, döntő, 4. mérkőzés (ha szükséges)
10–12. ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, nők, döntő, visszavágó; ETTU-kupa, férfiak, nők, döntő, visszavágó
10–12. CSELGÁNCS. Grand Slam, Baki
10–12. FORMULA–1. Spanyol Nagydíj, a vb 5. futama, Montmeló
10–12. MŰUGRÁS.
Világkupaverseny, Kazany
10–12. VÍVÁS. Világkupaverseny, női kard egyéni és csapat, Tunisz
10–12. VÍVÁS. Világkupaverseny, férfi kard egyéni és csapat, Madrid
10–26. JÉGKORONG. Elit-világbajnokság, férfiak, Pozsony, Kassa
11. BIRKÓZÁS. Kötöttfogású országos bajnokság, Budapest
11. LABDARÚGÁS. Az utolsó tavaszi forduló a női NB I-ben
11. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, döntő, 1. mérkőzés
11–12. ATLÉTIKA. Váltó-világbajnokság, Jokohama
11–12. EVEZÉS.
Világkupaverseny, Plovdiv
11–12. GYORSASÁGI AUTÓ. WTCR Oscaro, a túraautó-világkupa 3. fordulója, Slovakiaring
11–12. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, nők, négyes döntő, Budapest
11–12. TRIATLON. Világkupa, Csengtu
11.–VI. 2. KERÉKPÁR. Giro d'Italia
12. NYÍLT VÍZI ÚSZÁS. Világkupaverseny, Seychelle-szigetek
14–16. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge, 4. állomás, Zágráb
15. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, a negyeddöntő kezdete
15. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, csoportkör, 14. forduló
15. VÍZILABDA. Ob I, nők, döntő, 5. mérkőzés (ha szükséges)
15–19. TEKVANDÓ. Világbajnokság, Manchester
15–26. TEKE. Férfi és női csapat-világbajnokság, Rokycany (Csehország)
16. DARTS. Premier League, 16. forduló, Leeds
16–19. GOLF. PGA Championship, Farmingdale (Egyesült Államok)
17–19. GYORSASÁGI AUTÓ. WTCR Oscaro, a túraautó-világkupa 4. fordulója, Zandvoort
17–19. GYORSASÁGI MOTOR. Francia Nagydíj, a MotoGP 5. futama, Le Mans
17–19. KAJAK-KENU. Maratoni országos bajnokság, Győr
17–19. KICK-BOX. Világkupaverseny, Budapest
17–19. KOSÁRLABDA. Euroliga, férfiak, négyes döntő, Vitoria-Gasteiz
17–19. MŰUGRÁS. Világkupaverseny, London
17–19. VÍVÁS. Grand Prix, tőr, Sanghaj
17–19. VÍVÁS. Világkupaverseny, férfi párbajtőr egyéni és csapat, Párizs
17–19. VÍVÁS. Világkupaverseny, női párbajtőr egyéni és csapat, Dubai
18. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Sanghaj
18. ATLÉTIKA. Savaria-kupa, Szombathely
18. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, nők, döntő, Budapest
18. RÖPLABDA. Bajnokok Ligája, nők, döntő, k. k. h.
18. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, döntő, 2. mérkőzés
18–19. ASZTALITENISZ. Európa-bajnoki selejtező, rájátszás
18–19. ATLÉTIKA. Kelet-kupa, Debrecen
18–19. GOLF. Magyar Kupa, Kisoroszi
18–19. TRIATLON. Világbajnoki sorozat, Jokohama
19. ATLÉTIKA. Gyalogló Európa-kupa, Alytus
19. LABDARÚGÁS. Az utolsó tavaszi forduló az NB I-ben és az NB II-ben
19. RÖPLABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, döntő, k. k. h.
21–26. ÖTTUSA. Világkupa, Kladno
22. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, döntő, 3. mérkőzés
22–26. ASZTALITENISZ. ITTF Challenge, 5. állomás, Bangkok
23. DARTS. Premier League, rájátszás, London
23. KÉZILABDA. Bajnoki döntő, férfiak, 1. mérkőzés
23–26. FORMULA–1. Monacói Nagydíj, a vb 6. futama, Monte-Carlo
23–26. KAJAK-KENU. Világkupaverseny, Poznan
24–26. CSELGÁNCS. Grand Prix, Hohhot
24–26. KAJAK-KENU. Válogatóverseny, Szolnok
24–26. MŰÚSZÁS. Világkupaverseny, Greensboro (Egyesült Államok)
24–26. VÍVÁS. Grand Prix, kard, Moszkva
25. LABDARÚGÁS. Magyar Kupa, döntő, Budapest
25. TRIATLON. Klubcsapat országos bajnokság, Tiszaújváros
25. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, döntő, 4. mérkőzés (ha szükséges)
25. vagy 26. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, nők, Magyarország–Franciaország, k. k. h.
25. vagy 26. RÖPLABDA. Ezüst Európa-liga, férfiak, Magyarország–Bosznia-Hercegovina, k. k. h.
25–26. ATLÉTIKA. Hypo Meeting, nemzetközi többpróbaverseny, Götzis
25–26. GYORSASÁGI KAMION. Európa-bajnokság, 1. forduló, Misano
25–26. TRIATLON. Világkupa, Cagliari
25–31. SPORTLÖVÉSZET. Világkupaverseny, puska, pisztoly, München
26. KÉZILABDA. Bajnoki döntő, férfiak, 2. mérkőzés
27.–VI. 9. TENISZ. Grand Slam-torna, Roland Garros, Párizs
28. VÍZILABDA. Ob I, férfiak, döntő, 5. mérkőzés (ha szükséges)
28.–VI. 2. ASZTALITENISZ. World tour platinium, 2. állomás, Sencsen
29. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, az elődöntő kezdete
29. LABDARÚGÁS. Európa-liga, döntő, Baki
29. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, nők, Horvátország–Magyarország, k. k. h.
29. RÖPLABDA. Ezüst Európa-liga, férfiak, Görögország–Magyarország, k. k. h.
30. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Stockholm
30. KOSÁRLABDA. NBA, a döntő kezdete
30.–VI. 1. MŰÚSZÁS. Világkupaverseny, Québec
30.–VI. 2. GYORSASÁGI MOTOR. Olasz Nagydíj, a MotoGP 6. futama, Mugello
30.–VI. 2. KAJAK-KENU. Világkupaverseny, Duisburg
30.–VI. 2. RALI. Portugál rali, a vb 7. futama, Algarve
30.–VI. 2. TRIATLON. Olimpiai távú Európa-bajnokság, Weert
30.–VI. 7. KAJAK-KENU. Szlalom Európa-bajnokság, Pau
31.–VI. 2. KAJAK-KENU.
Maratoni világkupaverseny, Baerum
31.–VI. 2. KÉZILABDA. Világbajnoki selejtező, Magyarország–Ausztria, k. k. h.
31.–VI. 2. MŰÚSZÁS. Világkupaverseny, Barcelona

Június
1. JÉGKORONG. NHL. A rájátszás utolsó lehetséges játéknapja
1. LABDARÚGÁS. Az utolsó tavaszi forduló az U19-es, U17-es és U16-os bajnokságban
1. LABDARÚGÁS. Az utolsó tavaszi forduló az U15-ös, és U14-es bajnokságban
1. LABDARÚGÁS. Bajnokok Ligája, döntő, Madrid
1. vagy 2. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, nők, Franciaország–Magyarország, k. k. h.
1. vagy 2. RÖPLABDA. Ezüst Európa-liga, férfiak, Bosznia-Hercegovina–Magyarország, k. k. h.
1–2. ASZTALITENISZ. Extraliga, férfiak, nők, négyes döntő. k. k. h.
1–2. EVEZÉS. Európa-bajnokság, Luzern
1–2. KAJAK-KENU.
Kajakpóló országos bajnokság, Orfű
1–2. KAJAK-KENU. Sárkányhajó országos bajnokság, 1. forduló, Orfű
1–2. KAJAK-KENU. SUP országos bajnokság, 1. forduló, Orfű
1–2. KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, négyes döntő, Köln
1–8. SÚLYEMELÉS. Junior-világbajnokság, Suva (Fidzsi-szigetek)
2. ATLÉTIKA. Váltófutó országos bajnokság, Zalaegerszeg
2. LABDARÚGÁS. Az utolsó tavaszi forduló az NB III-ban
4–9. ASZTALITENISZ. World tour, 2. állomás, Hongkong
5–6. LABDARÚGÁS. Nemzetek Ligája, négyes döntő, elődöntő, Portugália
5–9. SPORTLÖVÉSZET. Országos bajnokság, 50 m, futócél, Gyenesdiás
6. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Róma
6–8. VÍZILABDA. Bajnokok Ligája, férfiak, nyolcas döntő, Hannover
7–8. LABDARÚGÁS. Európa-bajnoki selejtezők
7–9. FORMULA–1. Kanadai Nagydíj, a vb 7. futama, Montreal
7–9. KARATE. Premier League-verseny, Sanghaj
7–9. MŰUGRÁS. Grand Prix, Madrid
8. ATLÉTIKA. Budapest Open, Budapest
8. LABDARÚGÁS. Azerbajdzsán–Magyarország, Európa-bajnoki selejtező
8. NYÍLT VÍZI ÚSZÁS. Világkupaverseny, Setúbal
8. vagy 9. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, nők, Magyarország–Horvátország, k. k. h.
8. vagy 9. RÖPLABDA. Ezüst Európa-liga, férfiak, Magyarország–Görögország, k. k. h.
8–9. TRIATLON. Világbajnoki sorozat, Leeds
8–9. TRIATLON. Világkupa, Huatulco (Mexikó)
8–9. ÚSZÁS. Mare Nostrum-sorozat, Monaco
9. ATLÉTIKA. Budapest-bajnokság, Budapest
9. LABDARÚGÁS. Nemzetek Ligája, négyes döntő, döntő, a 3. helyért, Portugália
9. TRIATLON. Vegyes váltó országos bajnokság, Balatonfenyves
10–11. LABDARÚGÁS. Európa-bajnoki selejtezők
10–16. ÍJÁSZAT. Világbajnokság, 's-Hertogenbosch
11. LABDARÚGÁS. Magyarország–Wales, Európa-bajnoki selejtező
11. LABDARÚGÁS. Európa-liga, 1. selejtezőkör, 1. mérkőzések
11–12. ÚSZÁS. Mare Nostrum-sorozat, Canet-en-Roussillon
12. KOSÁRLABDA. NB I, férfiak, a döntő kezdete
12. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, nők, Ausztria–Magyarország, k. k. h.
12. RÖPLABDA. Ezüst Európa-liga, férfiak, Ausztria–Magyarország, k. k. h.
12–16. ASZTALITENISZ. World tour platinium, 3. állomás, Szapporo
13. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Oslo
13–16. GOLF. US Open, Pebble Beach (Egyesült Államok)
13–16. RALI. Olasz rali, a vb 8. futama, Szardínia
14–16. GYORSASÁGI MOTOR. Katalán Nagydíj, a MotoGP 7. futama, Barcelona
14–16. KAJAK-KENU. Szlalom világkupaverseny, Lee Valley
14–16. MŰUGRÁS. Grand Prix, Bolzano
14–16. MŰÚSZÁS. Világkupadöntő, Budapest
14.–VII. 7. LABDARÚGÁS. Copa América, Brazília
15. NYÍLT VÍZI ÚSZÁS.
Világkupaverseny, Balatonfüred
15. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, nők, Magyarország–Ausztria, k. k. h.
15. RÖPLABDA. Ezüst Európa-liga, férfiak, Magyarország–Ausztria, k. k. h.
15. TRIATLON. Középtávú országos bajnokság, Keszthely
15. TRIATLON. Világbajnoki sorozat, vegyes váltó, Nottingham
15–16. ÖTTUSA. Felnőtt országos bajnokság, k. k. h.
15–16. TRIATLON. Világkupa, Asztana
15–16. ÚSZÁS. Mare Nostrum-sorozat, Barcelona
15.–VII. 13. LABDARÚGÁS. Afrikai Nemzetek Kupája, k. k. h.
16. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Rabat
17–22. VÍVÁS. Európa-bajnokság, Düsseldorf
18. LABDARÚGÁS. Európa-liga, 1. selejtezőkör, visszavágók
18–20. KAJAK-KENU. Válogatóverseny, Szolnok
18–23. KOSÁRLABDA. 3x3-as világbajnokság, Amszterdam
18–23. VÍZILABDA. Világliga, férfiak, nyolcas döntő, Belgrád
20–30. 2. EURÓPAI JÁTÉKOK. Minszk (asztalitenisz, atlétika, birkózás, cselgáncs, íjászat, kajak-kenu, karate, kerékpározás, 3x3-as kosárlabda, ökölvívás, szambó, sportlövészet, strandlabdarúgás, tollaslabda, torna)
21. ATLÉTIKA. Honvéd-kupa, Budapest
21–22. GYORSASÁGI AUTÓ. WTCR Oscaro, a túraautó-világkupa 5. fordulója, Nürburgring
21–22. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, nők, négyes döntő, k. k. h.
21–23. FORMULA–1. Francia Nagydíj, a vb 8. futama, Le Castellet
21–23. KAJAK-KENU. Szlalom világkupaverseny, Pozsony
21–23. MŰUGRÁS. Grand Prix, Kairó
22–23. ATLÉTIKA. Décastar, nemzetközi többpróbaverseny, Talence
22–23. EVEZÉS. Világkupaverseny, Poznan
22–23. GYORSASÁGI KAMION. Európa-bajnokság, 2. forduló, Mogyoród
22–23. KAJAK-KENU. Sárkányhajó országos bajnokság, 2. forduló, Sukoró
22–23. KAJAK-KENU. SUP országos bajnokság, 2. forduló, Sukoró
22–23. RÖPLABDA. Arany Európa-liga, férfiak, négyes döntő, k. k. h.
22–23. TRIATLON. Világkupa, Antwerpen
25. LABDARÚGÁS. Európa-liga, 2. selejtezőkör, 1. mérkőzések
26–28. TRIATLON. Sprint Európa-bajnokság, Kazany
27–30. ÖTTUSA. Világkupadöntő, Tokió
27.–VII. 7. KOSÁRLABDA. Európa-bajnokság, nők, Szerbia és Lettország
28–29. RÖPLABDA. Ezüst Európa-liga, nők, négyes döntő, k. k. h.
28–29. TRIATLON. Világbajnoki sorozat, Montreal
28–30. FORMULA–1. Osztrák Nagydíj, a vb 9. futama, Spielberg
28–30. GOLF. Amatőr országos bajnokság, Kisoroszi
28–30. GYORSASÁGI MOTOR. Holland TT, a MotoGP 8. futama, Assen
28–30. KAJAK-KENU. Szlalom világkupaverseny, Tacen
28–30. MŰÚSZÁS. Hungarian Open, Budapest
28.–VII. 7. TRIATLON. Multisport Európa-bajnokság, Marosvásárhely
29–30. RÖPLABDA. Ezüst Európa-liga, férfiak, négyes döntő, k. k. h.
29.–VII. 21. KERÉKPÁR. Tour de France
30. ATLÉTIKA. Gyémánt Liga, Eugene

2019.06.11 16:37:42

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

Az edzőterem-utálók és az időjárás fanyalgók is leszámolhatnak a kifogásaikkal.

2019.06.08 09:08:41

Egyéb egyéni S. TÓTH JÁNOS

„Minden, a hazai sportinfrastruktúrát gazdagító létesítmény átadása öröm és büszkeség.”

2019.06.07 23:49:54

Egyéb egyéni CSINTA SAMU

ALAPVONAL. Minden gyereknek joga van legalább egyszer az életben kipróbálni a nem feltétlenül összkomfortos táborozás minden örömét és izzadságszagát. Ahol a mozgás, a sportolás igénye valahonnan a mélyből jön.

2019.06.05 21:05:59

Egyéb egyéni MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Hogy Szabó Szebasztián tehetséges úszó, csak ráadás.

2019.06.05 21:00:39

Egyéb egyéni DEÁK ZSIGMOND

ALAPVONAL. Hogy léteztek-e, léteznek-e sportoló hősök? Hogyne! Csak Magyarországon, csak az első világháborúban – ez azért jelentős szűkítés – például számos kiváló versenyző védte önként a hazáját, és halt hősi halált.