Golf: 17-ből 17, avagy milliós tornagyőzelem az utolsó szakaszon

2011.03.21. 11:06
Az amerikai Gary Woodland kiváló gurítójátékával megnyerte a profi golfozók amerikai körversenyének hét végi innisbrooki viadalát, így életében először rajthoz állhat az év első kiemelt tornáján, a US Mastersen. A hölgyeknél Karrie Webb az idei második tornagyőzelmét ünnepelte.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Gary Woodland az utolsó lyuknál három méterről ütött parral tartotta maga mögött az ugyancsak az első PGA-győzelmére hajtó Webb Simpsont a floridai Innisbrookban, és söpörte be a majdnem egymillió dolláros fődíjat – s vele együtt élete első indulási lehetőségét az év első kiemelt (major) versenyén, az áprilisi US Mastersen.AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Gary Woodland az utolsó lyuknál három méterről ütött parral tartotta maga mögött az ugyancsak az első PGA-győzelmére hajtó Webb Simpsont a floridai Innisbrookban, és söpörte be a majdnem egymillió dolláros fődíjat – s vele együtt élete első indulási lehetőségét az év első kiemelt (major) versenyén, az áprilisi US Mastersen.

A 26 éves Woodland elsősorban a kiváló gurítójátékának köszönhette a sikert: az utolsó napon mind a 17 olyan gurítása sikerült, amelyiknél hat méteren belülről vette célba a lyukat.

Az elmúlt héten vb-viadalt nyerő amerikai Nick Watney (276 ütés) holtversenyben a 13., a világelső német Martin Kaymer (278) a huszadik helyen végzett.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
TRANSITIONS CHAMPIONSHIP, INNISBROOK (Salamander Golf and Spa Resort)
A pálya: 6712 méter, 71 par. A pénzdíj: 5.5 millió dollár
AZ ÉLCSOPORT
1. Gary Woodland (amerikai) 269 ütés (67, 68, 67, 67)
2. Webb Simpson (amerikai) 270 (67, 67, 67, 69)
3. Scott Stallings (amerikai) 272 (66, 70, 66, 70)

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. A dél-afrikai, ázsiai és egyesült államokbeli versenyhelyszínek után az idén először látta vendégül az EPGA mezőnyét európai golfklub. A hétvégi szicíliai versenyt megnehezítette a természet: vasárnap előbb vihar, majd sötétedés miatt fel kellett függeszteni a játékot – például az élen végző párosnak hat szakasza maradt hétfő délelőttre.

A francia Raphaël Jacquelin végül megőrizte a vasárnapról hozott együtésnyi előnyét, így elkönyvelhette karrierje harmadik EPGA-diadalát, amellyel visszakapaszkodott az első százba a világranglistán.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY

SICILIAN OPEN, RAGUSA (Donnafugata Golf Resort and Spa)

A pálya: 6565 méter, 71 par. A pénzdíj: 1 millió euró

1. Raphaël Jacquelin (francia) 272 ütés (66, 69, 69, 68)
2. Anthony Wall (angol) 273 (66, 67, 72, 68)
3. José Manuel Lara (spanyol) 277 (65, 75, 68, 69)
Joel Sjöholm (svéd) 277 (70, 68, 70, 69)

AMERIKAI NŐI KÖRVERSENY. Akárcsak néhány hete Szingapúrban, Karrie Webb ismét fantasztikusan hajrázott, és ismét nyert – pályafutása során 38. alkalommal az LPGA Touron. Az ausztrál versenyzőnek a befejező nap elején hatütésnyi hátránya volt az akkor vezető Angela Stanforddal szemben, ezt dolgozta le hét birdie-s teljesítményével; Stanford 75-ös utolsó nappal az ötödik lett (207).

Ezen a tornán a szokásokkal ellentétben nincs pénzdíj, ehelyett a szervezők egymillió dollárt jótékony célra fordítanak az LPGA Tour 13 alapítójának tiszteletére. Az összeg feléről az első tíz helyezett rendelkezhet; a neki jutó 200 ezer dollárt Webb a japán földrengés és szökőár utáni helyreállítást végzők, valamint egy gyógyászati kutatóprogram között osztotta meg.