Darts-vb: szinte hihetetlen, Michael Smith is kiesett!

M. D.M. D.
2019.12.16. 00:36
Luke Woodhouse kiejtette Michael Smitht (Forrás: Twitter)
Újabb bombameglepetés a londoni PDC-dartsvilágbajnokságon: a legutóbb döntős Michael Smith 3:1-re kikapott honfitársától, Luke Woodhouse-tól a második fordulóban! Így a kiemeltek közül szombaton és vasárnap mindenki kiesett, eddig csak a címvédő Michael van Gerwen jutott tovább.

Nem sok hiányzott ahhoz, hogy a harmadik napon továbbjusson az első körből a verseny egyik női résztvevője, Szuzuki Mikuru: a japán hölgy döntő legben kapott ki az angol James Richardsontól. A másik hölgyversenyző, Fallon Sherrock kedden lép először tábla elé. És van még egy hölgy, akiről érdemes írni, sőt róla érdemes igazán! Honfitársunk, Bata-Bogdanov Daniella ugyanis az első nő, aki a PDC-nél világbajnoki mérkőzésen íróként közreműködik.

Bata-Bogdanov Danielláról nem először írhatunk büszkén és oszthatunk meg jó híreket, júniusban ugyanis a PDC nagyszínpadán első nőként a hamburgi csapat-világbajnokságon (World Cup of Darts) is dolgozott, a skótok (Peter Wright, Gary Anderson) sikerével zárult tornán többek között a döntőt is ő írta.

És fél év elteltével itt az újabb sportágtörténelmi teljesítmény! Bata-Bogdanov Daniella első hölgyként a sportág csúcseseményén, a londoni vb-n is bemutatkozhatott, melynek harmadik napján ő volt az egyik írója a Ross Smith–Ciaran Teehan, az Ian White–Darius Labanauskas, az Arron Monk–Jose Justicia és a James Richardson–Szuzuki Mikuru mérkőzésnek.

PDC Darts on Twitter

HISTORY MARKER! Daniela Bata Bogdanov, from Hungary, is the first female stage official at the William Hill World Darts Championship #womeninsport

A vajdasági magyar hölgy nem akármilyen meccseknek lehetett részese, ott volt a színpadon a kilencedik kiemelt Ian White és a világbajnokság egyik női versenyzője, Szuzuki Mikuru kiesésénél is. White az idei vb-n első játékosként ért el 100 feletti körátlagot (100.33), és a kiszállókat is jól dobta (8/14, 57.14 százalék), mégis kikapott a PDC-vb-k történetének első litván játékosától, a világranglistán 82. helyezett Darius Labanauskastól, aki tavaly a második fordulóban Raymond van Barneveldet verte meg.

Szuzuki Mikuru és James Richardson mérkőzése a vártnál sokkal nagyobb csatát hozott, és valószínűleg azok sem számítottak arra, hogy a találkozó döntő legben dől majd el, akik a japán hölgy sikeréért szorítottak. Szuzuki az első játszmában dobott egy 151-es kiszállót, de négy szettnyílról elveszítette az első felvonást, majd a 0–3-as második szett után 2:0-s hátrányba került.

Richardson a harmadik szettben 2–1-nél és 2–2-nél is eljutott meccsnyílig, de nem használta ki a lehetőségeit, így az addig rémesen kiszállózó Szuzuki szépített, majd az eksztázis közeli állapotba kerülő londoni közönség támogatásával a háta mögött kiharcolta az ötödik játszmát (2:2)! A döntő szettet Richardson 0–1-ről, brékhátrányból fordította meg, 2:2, 2–2-nél összességében az ötödik meccsnyilával zárta le a mérkőzést.

Szuzuki egyébként már a két nyert játszmával is új női rekordot döntött, tavaly ugyanis – amikor először szerepelhettek hölgyek a PDC-vb-n – Anasztaszija Dobromiszlova 3:0-ra, míg Lisa Ashton 3:1-re kapott ki az első mérkőzésén.

Ezután is sikerült még fokozni a hangulatot az Alexandra Palace-ban, a játéknap záró meccsét a legutóbb döntős Michael Smith és a világranglistán 69. Luke Woodhouse vívta. Utóbbi játékos nagy meglepetésre simán megnyerte az első két szettet (3–1, 3–1), sőt 2:0, 2–2-nél egymást követő két körben is háromszor dobhatott a győzelemért, de mind a hat meccsnyilát elrontotta.

Smith a sokadik lehetőségét kihasználva szépített (1:2), a világbajnoki újonc Woodhouse azonban nem tört meg a nagy esély elszalasztása után, ráadásul még emelt is a játéka színvonalán, és 102.81-es átlaggal 3–2-re megnyerte a negyedik szettet (1:3), kiejtve így a verseny negyedik kiemeltjét.

Mindez azt jelenti, hogy Michael van Gerwenen kívül eddig egyetlen kiemelt játékos sem jutott be a harmadik fordulóba!

DARTS
PDC-VILÁGBAJNOKSÁG, LONDON
3. NAP

1. FORDULÓ

Kyle Anderson (ausztrál) (89.56)–Cung Hsziao-csen (Xiaochen Zong, kínai) (83.16) 3:2
Ross Smith (angol) (87.67)–Ciaran Teehan (ír) (90.08) 0:3
Brendan Dolan (északír) (97.35)–Nitin Kumar (indiai) (90.17) 3:0
Arron Monk (angol) (82.56)–José Justicia (spanyol) (88.64) 0:3
Andy Boulton (angol) (85.12)–Danny Baggish (amerikai) (84.94) 2:3
James Richardson (angol) (85.78)–Szuzuki Mikuru (japán) (84.91) 3:2