Darts: Barney azt hihette, megnyeri, aztán Van Gerwen beindult

2018.01.29. 00:26
Michael van Gerwen sorozatban negyedszer emelhette magasba a Masters megnyeréséért járó serleget (Fotó: Twitter/PDC)
A címvédő Michael van Gerwen sikerével zárult a dartsozók idei első rangos tornája a világbajnokság óta, az angliai Milton Keynesben rendezett The Masters elnevezésű verseny. A holland világelső a döntőben 11–9-re múlta felül honfitársát, Raymond van Barneveldet, ezzel sorozatban negyedszer nyerte meg a viadalt.

A 200 ezer font összdíjazású torna nem rangsoroló verseny, ám a presztízsértéke elég magas, mivel a világranglista első 16 helyezettje vesz részt rajta. Idén a 17. helyen álló Kim Huybrechts is indulhatott, mivel a PDC rangsorában negyedik Phil Taylor a világbajnokság után visszavonult.

A háromnapos eseményen az első fordulóban és a negyeddöntőben tíz, az elődöntőben és a döntőben tizenegy nyert játékig tartottak a küzdelmek.

A címvédő Michael van Gerwen nagyon bekezdett, hiszen az első körben már 9–1-re is vezetett Huybrechts ellen, aki végül tisztességes, 10–6-os vereséget szenvedett, majd a negyeddöntőben 8–0-val kezdett James Wade ellen, és a vége sem lett sokkal szebb az angol számára (10–2). Az elődöntőben Gary Anderson 4–4-ig tartotta a lépést a hollanddal, utána Van Gerwen 7–1-es sorozatot futott (11–5).

A másik ágon a világbajnok Rob Cross a legjobb nyolc között meglepetésre kikapott Mensur Suljovictól (10–8), akit az elődöntőben Raymond van Barneveld állított meg (11–7). Az ötszörös vb-győztes Dave Chisnallt győzte le az első fordulóban (10–9), majd óriási verést mért Peter Wrightra (10–2).

A döntőben Barney elhúzott 5–2-re, de Van Gerwen egyenlített (5–5). A szünet után az idősebbik holland ismét ellépett (8–5), ezt követően azonban a világelső más szinten kezdett el játszani és sorozatban öt játékot megnyerve fordított (10–8). Utána Van Barneveld a saját kezdéséből szépített, majd Van Gerwen első pályáról egy 12 nyilas kiszállóval befejezte a meccset (11–9).

A világranglista éllovasa így megvédte a címét és egymást követő negyedik évben nyerte meg a Masterst, de Barney sem lehet csalódott, hiszen 2015 óta először játszott televíziós tornán egyéniben döntőt, és a formája bizakodásra ad okot rajongóinak.