Cselgáncs Eb: Ungvári Miklós és Csernoviczki Éva is döntős

MTI MTIMTI MTI
2011.04.21. 14:47
Ungvári Miklós és Csernoviczki Éva is bejutott a döntőbe az Isztambulban zajló olimpiai kvalifikációs cselgáncs Európa-bajnokság csütörtöki nyitó napján.

A 66 kg-ban kétszeres Eb-aranyérmes Ungvári a görög Georgesz Azoidisz, a lengyel Pawel Zagrodnik és a francia Pierre Duprat után a négy között az orosz Alim Gadanovval találkozott, akivel 2–1-re állt a mérlege. Az egy vereség viszont különösen fájhatott az MTK-Erzsébetváros versenyzőjének, mivel a pekingi olimpián szenvedte el, és a meccs egy szabálytalan fogáson múlt.

A 31 éves magyar ezúttal gigászi csatát vívott kétszeres Eb-harmadik ellenfelével, a rendes mérkőzésidő egyetlen értékelhető akciót sem hozott. A háromperces, aranypontig tartó hosszabbítás végül csak 2:19 percig tartott, méghozzá „Ungi” jóvoltából, aki ekkor jukót érően vitte földre ugyancsak elfáradó ellenfelét. A fináléban az azeri Tarjan Karimov következik, akitől januárban kikapott eddigi egyetlen találkozójukon, a baki világkupa-viadalon.

A női 48 kg-ban induló Csernoviczki Éva az olasz Valentina Moscatt, az ukrán Olha Szuha és a spanyol Oiana Blanco után az elődöntőben az olimpiai és kétszeres vb-ezüstérmes, háromszoros Európa-bajnok Frédérique Jossinet-vel találkozott, aki mind a négy eddigi összecsapásukon megverte őt.

Eleinte az ötödik csata is a 35 esztendős franciának „állt”, ugyanis két perc elteltével leszorította a tíz évvel fiatalabb magyart, aki alig tudott kijönni az ölelésből. Ötven másodperccel később aztán Csernoviczki a szőnyeg szélén elindított egy akciót, amelynek során ellenfele lábra fogott, ami 2009 óta tilos, így Jossinet-t leléptették.

A magyar dzsúdós a fináléban régi ismerősével, az olimpiai és hatszoros Európa-bajnok román Alina Alexandra Dumitruval találkozik, akitől két győzelem mellett kilencszer kikapott, többek között a pekingi olimpián és a tavalyi Eb-döntőben is.

Az éremcsaták magyar idő szerint 16 órakor kezdődnek,a küzdelmeket a Sport M élőben közvetíti.