Asztalitenisz Top 12: Nagyváradi megvédte címét, Lakatos visszaszerezte

MTI MTIMTI MTI
2018.12.16. 18:39
A nőknél a címvédő Nagyváradi Mercédesz, a férfiaknál pedig a 2016-os bajnok Lakatos Tamás nyerte meg az asztaliteniszezők Top 12-bajnokságát, amelyet a Marczibányi téri Ormai László Csarnokban rendeztek meg.

A Dániában légióskodó, 23 éves Lakatos – a férfi válogatott játékosok közül az egyetlen, aki elindult a viadalon – szombaton öt győzelemmel lépett tovább a csoportjából, majd vasárnap előbb a győri Lung Dánielt verte öt szettben, a döntőben pedig a celldömölkiek játékosát, Fazekas Pétert 4:2-re. Utóbbi az elődöntőben a komlói Katus Krisztiánnál bizonyult jobbnak ugyancsak 4:2-re.

A nőknél a korábbi bajnok Madarász Dóra szombati visszalépése után Nagyváradi lépett elő favorittá, s nem is borult a papírforma. A budaörsi játékos simán verte Harasztovich Fannit, majd a döntőben nagy csatában Bálint Bernadettet is, így – Lakatoshoz hasonlóan – pályafutása során másodszor lett a Top 12 győztese. A szekszárdi Bálint a négy között a német Busenbachban légióskodó Hartbrich Leonie-t verte meg ugyancsak szoros mérkőzésen.

A mezőny eléggé foghíjas volt az idei versenyen, a válogatott játékosok zöme nem vett részt a tornán, és nem volt ott a tavalyi férfi győztes, Szita Márton sem.

ASZTALITENISZ TOP 12
FÉRFIAK
Elődöntő
Lakatos Tamás (Roskilde Bordtennis BTK 61)–Lung Dániel (Győri Elektromos VSE) 4:1 (9, 4, –5, 3, 10)
Fazekas Péter (Celldömölk)–Katus Krisztián (Komló) 4:2 (6, 9, 9, –8, –8, 6)
Döntő
Lakatos–Fazekas 4:2 (6, –11, 6, –7, 10, 4)

NŐK
Elődöntő

Nagyváradi Mercédesz (SH-ITB Budaörsi 2i SC)–Harasztovich Fanni (Statisztika PSC) 4:2 (10, –8, 7, –7, 2, 3)
Hartbrich Leonie (Busenbach)–Bálint Bernadett (Szekszárd) 4:3 (–8, 5, 9, –5, 9, –10, 8)