MTI 2020.02.19 20:51 Frissítve: 2020.02.19 20:54

Asztalitenisz: sem Ecseki, sem Szudi nem jutott főtáblára Budapesten

Ecseki Nándornak és Szudi Ádámnak sem sikerült feljutnia a főtáblára egyesben a BOK Csarnokban zajló asztalitenisz World Tour-versenyen, szerdán este mindketten hat szettben kaptak ki a selejtező utolsó fordulójában.

Szudi Ádám (képünkön) és Ecseki Nándor is jól teljesített a BOK Csarnokban (Fotó: Koncz György)

Pergel Szandra szerdán mutatkozott be a kvalifikációban, a második körben a világranglistán nála 57 hellyel hátrébb álló Tatiana Kukulkova volt az ellenfele. A 19 éves szlovák jól kezdett, 1:0-ra és 3:1-re is vezetett a szettek szempontjából, és bár Pergel innen még visszajött, a döntő játszmában a rivális egy időkérés után sorozatban hat pontot nyert, és a negyedik mérkőzéslabdáját értékesítve továbbjutott a selejtező utolsó fordulójába.

Szudi a korábbi világranglista-33. Kirill Gerasszimenkóval csapott össze. A kazah 2:0-ra ellépett, de a magyar nem omlott össze, előbb 2:2-re, majd 3:3-ra alakította a játszmaállást. A döntő felvonásban 9:9 után először Szudi jutott mérkőzéslabdához, és bár ekkor még nem élt a lehetőséggel, a következő meccslabdáját már megnyerte.

Ecseki is a centerasztalon játszotta a második selejtezős mérkőzését, mégpedig Mehdi Bouloussával. A 24 éves franciát csak a 343. helyen jegyzik a világranglistán, ám az előző körben az Eb-döntős román Ovidiu Ionescut búcsúztatta. A következő bravúr azonban már nem jött össze neki, Ecseki uralta a találkozót, és 4:0-val lépett tovább a selejtező negyedik, utolsó fordulójába.

A 170 ezer dollár összdíjazású budapesti tornán 50 ország 309 játékosa szerepel. Öt számban, férfi és női egyesben, valamint férfi, női és vegyes párosban rendeznek mérkőzéseket. Hazai részről a negyedik kiemelt Ecseki, Szudi duó, valamint az ötödikként rangsorolt Madarász Dóra, Pergel és a Szudi, Pergel kettős a 16-os főtáblán kezd, míg egyesben Madarász és Majoros Bence lesz tagja a 32-es elitmezőnynek.

Frissítés (20.45)

Szudi a szlovén Darko Jorgiccsal csapott össze, a rivális remek formáját mutatja, hogy tíz napja döntőt játszhatott az Európa Top 16-bajnokságon, csak a hétszeres győztes német Timo Boll tudta megállítani. Az első négy játszma viszonylag szoros, kiegyenlített küzdelmet hozott, 2:2 után azonban Jorgic megtörte Szudi ellenállását, aki az utolsó két felvonásban összesen hat pontot tudott szerezni.
Ecseki a szlovákok kínai származású védőjátékosával, Wang Yanggal került szembe, és bár az első szettet sikerült megnyernie, utána már az ellenfél irányított. A magyar játékos 1:3 után még szépített ugyan, de a végén Wang örülhetett.

A 170 ezer dollár összdíjazású budapesti tornán 50 ország 309 játékosa szerepel, öt számban, férfi és női egyesben, valamint férfi, női és vegyes párosban rendeznek mérkőzéseket. Hazai részről a negyedik kiemelt Ecseki, Szudi duó, valamint az ötödikként rangsorolt Madarász Dóra, Pergel Szandra és a Szudi, Pergel kettős a 16-os főtáblán kezd, míg egyesben Madarász és Majoros Bence lesz tagja a 32-es elitmezőnynek. A selejtezőből egyetlen hazai pingpongosnak sem sikerült a legjobbak közé kerülnie.

A főtáblás küzdelmek csütörtökön rajtolnak, a torna vasárnapig tart.

FÉRFI EGYES, SELEJTEZŐ
4. FORDULÓ (A FŐTÁBLÁRA JUTÁSÉRT)

Jorgic (szlovén)–Szudi Ádám 4:2 (–10, 6, 7, –10, 3, 3)
Wang (szlovák)–Ecseki Nándor 4:2 (–7, 4, 9, 6, –10, 9)
KORÁBBAN
3. FORDULÓ

Szudi Ádám–Gerasszimenko (kazah) 4:3 (–7, –8, 8, 9, –9, 7, 10)
Ecseki Nándor–Bouloussa (francia) 4:0 (8, 5, 8, 5)
NŐI EGYES, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ

Kukulkova (szlovák)–Pergel Szandra 4:3 (–7, -13, 9, 10, –7, –8, 7)

2020.04.03 22:55:50

Egyéb egyéni BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Ismerjük el, mit kaptunk még a szovjet sporttól: egy terepet, ahol különösebb tét nélkül lehettünk ellenzékiek.

2020.04.02 11:47:20

Egyéb egyéni MAROSI GERGELY

Az olimpiai falut és az All Star-mérkőzéseket is a nagy krízisnek köszönhetjük • Elképesztő ötkarikás kalandok és egy rejtői balhé magyar legendákkal.