Rögbi: tisztes vereség Ciprustól, nem jutottunk tovább a vb-selejtezőn

2013.04.20. 18:43
A magyar rögbiválogatott Esztergomban egypontos vereséget szenvedett Ciprustól az Európai Nemzetek-kupája sorozat állomásán, amely részben párhuzamosan futott a világbajnoki selejtezők európai zónájával. Utóbbiban a sorsunkat Szlovénia szűk hazai győzelme pecsételte meg, és nem játszhatunk tovább.

Fiatal magyar csapat vette fel a küzdelmet a győzelmi világrekordot felállító honosított angol légiósokat bevető ciprusiak ellen (Új-Zéland, Dél-Afrika és Litvánia 17 meccses sorozatát adták át a múltnak, a mostani volt nekik a 19. győzelmük megszakítás nélkül), és meglepően jól tartotta magát. Sorra harcolta ki a büntetőket, amelyből Collet Gergő ötöt értékesített, sajnos távoli kísérleteink kimaradtak – szám szerint négy –, és ez döntőnek bizonyult. Miként az is, hogy nem vittünk célt. Igaz, az ellenfél is csupán egyet, miközben riválisainkat jól megszórta. A félidőben még 13–6-ra vezettek a vendégek, de a végén 16–15 állt az eredményjelzőn. A fordítás elmaradt, de a magyar válogatott minden dicséretet megérdemel, hogy nemcsak eltüntette az osztálykülönbséget, hanem játékán túl az eredménnyel is majdnem meglepetést okozott. Csapatunk legjobbja a fiatal tízes, Katona Jonathán volt.

Szlovénia eközben – amely szerencsével nyert ellenünk ősszel egy ponttal Ljubljanában, a 79. percben közeli büntetőt vétettünk – két ponttal (22–20) bizonyult jobbnak annál az osztrák válogatottnál, amely a rendes játékidő lejárta előtt egy perccel még 20–17-re vezetett. Egy hazai cél azonban szlovén győzelmet és továbbjutást ért. A szlovénok összesítésben bónuszponttal bizonyultak jobbnak nálunk.

A vb-selejtező egykörös volt, és mivel Ciprus nem tagja a nemzetközi szövetségnek (IRB), így az eredményei sem számítottak be. A 2012–2014-es EN-kupája azonban folytatódik a visszavágókkal, a divízió 2/C-ben lévő mieink Bulgáriában és Cipruson vendégeskednek majd, míg fogadják a szlovénokat és az osztrákokat.