Rögbi ENK: a hajrákat nem bírtuk, hazai vereség a lettektől

2014.11.02. 15:45
A magyar rögbiválogatott az Európai Nemzetek Kupája divízió 2/B-csoportjában – ez a sportági ötödosztálynak felel meg, ahová a legutóbbi sorozatban elért eredménye alapján jutott fel – Esztergomban kétpontos vereséget szenvedett Lettországtól. Együttesünk a hajrákat nem bírta: az első félidő ráadásában hét pontot hozott össze az ellenfél, a mérkőzés utolsó percében pedig azt a büntetőt értékesítette, amellyel fordított. Csapatunk így második mérkőzését is elveszítette, de bónuszpontot ezúttal is gyűjtött.

A vilniusi mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is egyenrangú partner volt a magyar válogatott, de ismét kikapott

Még az ellenfél térfelén sem jártunk, labdát sem fogtunk, büntetővel a 4. percben vezetéshez jutottak a lettek. Collet Gergő 11. percben értékesített büntetője többet jelentett az egyenlítésnél: erőre kaptunk és átvettük a játék irányítását. Lendületes akciókat vittünk, a vendégeknek nagyon nem ízlett, hogy mindeközben a széleket is forgattuk rendesen. A 19. percben ennek eredményeként újabb Collet-büntetővel már nálunk volt az előny, sőt, a 25. percben abszolút megérdemelten Katona Jonathán harmadik ígéretes áttörési kísérletét már céllal koronázta.

Franciaországban légióskodó tízesünk ekkor már sérült volt, ami a mérkőzés később részében visszaütött – rögtön az első ütközésnél kapott egyet az oldalára, amit egész meccsen lapogatott, nem volt teljes értékű harcos, csak villanásokra futotta az erejéből –, de ekkor ezt még nem tudhattuk. A célbónusz kimaradt ugyan, de belefért. Akkor még... A zárt tolongásokkal végig komoly gondjaink adódtak – a sajátjainkból sem tudtunk kezdeményezni, többször elveszítettük a labdát –, miként a bedobásokkal is. A statikusabb játékban erősebb rivális a szünet előtti utolsó nagy rohamra indult a felzárkózásért, és miután középen több hullámban nem tudtuk megállítani a vendégeket, a jobb szélen célt vittek, a jutalomrúgással pedig felzárkóztak minimális különbségre (11–10).

A szünet után rendesen nekünk estek a lettek, mi viszont elaludtuk picit a kezdés, a 43. percben egy büntetővel átvették a vezetést. Mi pedig még így is örülhettünk, leginkább annak, hogy a korábbi céljukat szabálytalanság miatt visszafújták… Elveszítettük a fonalat, picit a ritmusunkat, lendületünket is, mindjárt kapaszkodnunk kellett. Alkalmazkodni a vendégek fizikumra építő stílusához, ami nagyon nem tudtunk mit kezdeni. Az 55. percben emberhátrányba kerültünk: az alig öt perce pályán lévő csereember, Nagy Roland pörgette túl magát, a második figyelmeztetése sárga lappal párosult. Sikerült megúsznunk azonban a kritikus etapot, sőt, miután visszajött a lendületünk, Collet büntetőjével megint vezetéshez jutottunk. A hajrá már egyértelműen a miénk volt, ráadásul a 80. percig megőriztük az előnyünket is – akadt lehetőségünk a meccs lezárására –, ám a lettek végszavaztak, az utolsó pillanatokban távoli büntetőt váltottak fordítást és győzelmet érő három pontra (14–16).

Statikusabb, fizikumra építő ellenfelünk sokszor ránk erőltette stílusát
Folytatás jövőre, március végén Ciprust fogadjuk, amellyel az előző kiírásban is találkozhattunk, és amelytől oda-vissza kikaptunk. Itthon szoros meccsen, kint viszont nagyon simán.