nemzetisport.hu 2019.12.17 12:38 Frissítve: 2019.12.17 17:35

WTCR: így fogadták a reptéren a bajnok Micheliszt – videó

Hazatért Michelisz Norbert, a 2019-es túraautó-világkupa (WTCR) győztese. A 35 éves magyar pilóta vasárnap biztosította be bajnoki címét Malajziában. Michelisz kedden érkezett meg Budapestre, a hosszú utazás után rengeteg rajongó várta a reptéren.

Michelisz Norbert és egy rajongója Ferihegyen (Fotó: Dömötör Csaba)

Micheliszt királlyá koronázták – galéria az ünneplésről
Michelisz üzent a magyar szurkolóknak a diadal után
Orbán Viktor is gratulált Michelisznek
Micheliszt így vette át a trófeát Sepangban – videó
Michelisz király – Tóth Anita jegyzete

Mint ismert, Michelisz Norbert a magyar gyorsasági autósport történetének legnagyobb sikerét aratta vasárnap a túraautó-világkupa elhódításával. A magyar pilóta a pénteki két időmérőt megnyerte, a vasárnapi első futamon elsőként ért célba, ám a második és harmadik menet már igen kaotikus volt.

A második futamot a legnagyobb rivális, Esteban Guerrieri nyerte meg, míg Michelisz a nyolcadik helyen végzett, így tíz pont maradt kettejük között a különbség. Az utolsó versenyen szinte folyamatosan változott az összetettben vezető pilóta kiléte, mindketten technikai problémákkal küzdöttek – végül a magyar versenyző ötödik helyen ért a célba, míg Guerrierinek eltömődött a hűtője, így előbbié lett a világkupa.

További részletek, a végeredmény és a verseny élő tudósítása itt érhető el!

Már azt hittem, elúszott. A Jóisten vagy a sors keze van ebben? – Michelisz

2020.03.16 21:54:16

Egyéb autó-motor TÓTH ANITA

A Hyundaijal hosszabbító magyar versenyző egyelőre nem tudja, mikor kezdődhet el az idei WTCR-sorozat.

2020.03.08 21:58:19

Egyéb autó-motor KOVÁCS NIKOLETT (Katar)

Albert Arenas tökéletes utolsó köre a Moto3-ban, könnyes pillanatok a Moto2-ben.

2020.01.01 19:24:25

Michelisz Norbert a szimulátoros versenyektől a túraautó-világkupa bajnoki címéig.