Motorcsónak: olasz fölény a bajai vb- és Eb-futam első napján

Vágólapra másolva!
2011.07.02. 21:46
null
A Vő Racing Team versenyzői az 5., a 6. és a 8. helyen várják a folytatást
Címkék
Olasz fölénnyel zárult a motorcsónak világ- és Európa-bajnokság bajai futama, az Axiál Magyar Nagydíj első napja. A F-125-ös kategóriában rendezett első futamban Zilioli Alex szerezte meg az első helyet, Rossi Massimo a második, míg Fanzini Claudio a harmadik helyen végzett.

 

A magyar Vő Racing Team versenyzői a szombati futamot a következő helyezésekkel zárták: Vő Kornél az ötödik, testvére, Viktor a hatodik, csapattársuk, Hencz Attila pedig a nyolcadik helyen végzett. A bajnokságon négy futam alapján alakult ki a végső sorrend, tehát a vasárnap még három futamon izgulhatunk a Vő Racing Team magyar versenyzőiért.

Az F-250-esek szombati időmérőjén Bodor Péter a negyedik legjobb időt futotta, az F-500-asoknál Hencz Róbert pedig csak néhány századmásodperccel maradt el a leggyorsabbnak bizonyuló litván Sobciukas Glebas mögött.

A kedvezőtlenül alakuló időjárási körülmények miatt az F-250-es és az F-500-as kategóriák futamait vasárnap rendezik. A vasárnapi programot, valamint a szombati időmérők és futamok részletes eredményeit itt találja: bajaboat.dix.hu.

A vasárnapi futamokról – miként a szombatiakról – a Nemzeti Sport Online videotudósítást ad, a közvetítés holnap 13.30 órakor kezdődik.

Legfrissebb hírek

Zalánki Gergő: Szakmai indoklás nélkül maradtam ki az Európa-bajnokságról

Vízilabda
11 perce

Jurek Gábor: Tíz év nem múlik el nyomtalanul

Labdarúgó NB I
28 perce

Jokics egy hónap után pazar játékkal tért vissza, tomboltak a denveriek

Amerikai sportok
33 perce

Hokiünnep Fehérváron, kezdődik a Magyar Kupa négyes döntője

Jégkorong
1 órája

Szombati sportműsor: magyar–holland a női póló Eb-n, Liverpool–Newcastle, három NB I-es meccs

Minden más foci
8 órája

Megint a Ludogorec – az Európa-liga rájátszásában jönnek a bolgárok; A BL-gála után valóságteszt vár a Liverpoolra

E-újság
8 órája

Szó sem lehet bojkottról – Moncz Attila publicisztikája

Foci vb 2026
8 órája

Európai klasszikusok – Mohai Dominik jegyzete

Európa-liga
8 órája
Ezek is érdekelhetik