Darts-vb: a nap végére maradt a legnagyobb meglepetés – Evans kiejtette Aspinallt

2023.12.23. 23:52
Azt hihettük, hogy a bevonulás lesz Ricky Evans legnagyobb dobása ezen az estén – de nem az volt… (Fotó: Getty Images)
A 31. kiemelt Kim Huybrechts után nem sokkal újabb kiemelt számára ért véget a második fordulóban a PDC-dartsvilágbajnokság, hiszen a 23. helyen rangsorolt északír Josh Rock simán kikapott a világranglista 107. helyén álló hollandtól, Berry van Peertől. De akadt ennél is nagyobb meglepetés: a szombati etap legutolsó meccsén Ricky Evans kiejtette a hatodik helyen kiemelt Nathan Aspinallt!

Eleinte nem sok esélyt adott a japán Goto Tomojának a világranglista-19. angol Ryan Searle, aki az első szettben azt sem engedte ellenfelének, hogy egyáltalán kiszállóra dobhasson.

A japán ezután fokozatosan kezdte elkapni a ritmust, de hiába produkált szoros második szettet és hiába szépített a harmadik felvonásban, a negyediket Searle könnyedén behúzta és 3:1-gyel jutott tovább.

Az esti program második meccse már jóval kiélezettebb csatát hozott, hiszen a világranglistán mindössze 107. Berry van Peer úgy nyerte meg az első szettet 3–1-re, hogy ellenfele, a 23. kiemelt Josh Rock sokkal jobb átlagot hozott nála és 180-ast is dobott.

Az északír hiába javította tovább az átlagát a második szettben, Van Peer nem csak jól tömegelt, hanem remekül kiszállózott is, olyannyira, hogy a győzelemtől sem állt távol, ehelyett viszont Rock tudott visszajönni a meccsbe. Legalábbis egy szett erejéig, Berry van Peer ugyanis a végjátékban sem ingott meg és meglepetésre már a második fordulóban búcsúztatta a 23. kiemelt Josh Rockot.

Az este harmadik meccsén a 18. kiemelt Stephen Bunting remekül kezdett a világranglista-35. Ryan Joyce ellen, az első szettet simán, a másodikat már egy fokkal nehezebben húzta be. Joyce a harmadik felvonásban sem volt egyenlő ellenfele Buntingnak, aki nagyon magabiztos győzelmet aratva jutott tovább.

A játéknap utolsó meccsén jött a legnagyobb meglepetés! Bár az első leg a hatodik kiemelt Nathan Aspinallé lett, Ricky Evans belelendült, és meglehetősen magabiztosan megnyerte az első szettet. A másodikat 11 nyilassal indította, majd – kihasználva többek között azt, hogy Aspinall 24-ről sem tudott kiszállni – villámgyorsan behúzta azt is.

A harmadik szett remek leggel indult, mindketten jól dobtak, de azt is Evans nyerte meg egy újabb 11 nyilassal. Úgy tűnt, ettől az addig is sokat hibázó Aspinall végzetesen elbizonytalanodott, ám még egyszer összekapta magát, és az est folyamán dobott első (és utolsó) 180-asával a harmadik leget sikerült visszahoznia.

De ennyi volt, és nem több: Evans megrázta magát, és jól építkezve, 40-es kiszállóval megnyerte a következő leget, vele a szettet és a mérkőzést.

DARTS
PDC-VILÁGBAJNOKSÁG, LONDON
2. FORDULÓ

Ryan Searle (angol, 19., 91.11)–Goto Tomoja (japán, 85.62) 3:1 (3–0, 3–2, 2–3, 3–0)
Josh Rock (északír, 23., 91.87)–Berry van Peer (holland, 91.32) 1:3 (1–3, 2–3, 3–2, 1–3)
Stephen Bunting (angol, 18., 107.28)–Ryan Joyce (angol, 90.25) 3:0 (3–0, 3–2, 3–1)
Nathan Aspinall (angol, 6., 88.83)–Ricky Evans (angol, 97.53) 0:3 (1–3, 0–3, 1–3)

KORÁBBAN
Kim Huybrechts (belga, 31., 84.77)–Richard Veenstra (holland, 99.46) 0:3 (0–3, 0–3, 0–3)
Callan Rydz (angol, 30., 96.65)–Ricardo Pietreczko (német, 99.27) 2:3 (0–3, 3–2, 0–3, 3–1, 0–3)
Jonny Clayton (walesi, 9., 88.45)–Steve Lennon (ír, 86.67) 3:1 (2–3, 3–1, 3–2, 3–0)
Daryl Gurney (északír, 27., 100.79)–Steve Beaton (angol, 91.16) 3:1 (3–0, 3–1, 2–3, 3–2)
Dimitri Van den Bergh (belga, 15., 90.77)–Florian Hempel (német, 91.78) 2:3 (3–2, 3–1, 2–3, 2–3, 0–3)
Martin Schindler (német, 26., 96.93)–Jermaine Wattimena (holland, 89.85) 3:1 (3–1, 3–1, 2–3, 3–0)
Raymond van Barneveld (holland, 29., 99.81)–Radek Szaganski (lengyel, 93.64) 3:1 (3–1, 3–0, 2–3, 3–2)
Chris Dobey (angol, 17., 103.09)–William O'Connor (ír, 97.22) 3:2 (3–1, 1–3, 3–1, 1–3, 3–1)
Brendan Dolan (északír, 28., 95.13)
–Mickey Mansell (északír, 95.36) 3:2 (3–2, 0–3, 3–2, 1–3, 6–5)
José de Sousa (portugál, 25., 93.82)–Jeffrey de Graaf (svéd, 94.22) 1:3 (3–2, 2–3,1–3, 0–3)
Krzyszfof Ratajski (lengyel, 24., 89.82)–Jamie Hughes (angol, 85.74) 3:1 (2–3, 3–2, 3–2, 3–1)
Dirk van Duijvenbode (holland, 12., 94.57)–Boris Krcmar (horvát, 96.84) 1:3 (3–0, 0–3, 1–3, 0–3)

Berry van Peer kiejtette Josh Rockot a dartsvilágbajnokság második fordulójában (Fotó: Getty Images)