Cselgáncs: Tóth Krisztián megszerezte nyolcadik ob-aranyát

2023.10.14. 19:23
Tóth Krisztián karrierje nyolcadik országos bajnoki címét szerezte meg (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Tóth Krisztián a harmadik súlycsoportban (+100 kg), összesen nyolcadik országos bajnoki címét szerezte Zalaegerszegen, ahol az elődöntőben a válogatott másik olimpiai aspiránsát, Sipőcz Richárdot győzte le.

Még az olimpiai bronzérmes is hibázik... – na, ezúttal nem a tatamin volt figyelmetlen, hanem memóriája hagyta cserben ideiglenesen. Tóth Krisztián ugyanis azzal a céllal utazott a zalaegerszegi országos bajnokságra, hogy ő legyen az első olyan magyar dzsudoka, aki négy különböző súlycsoportban lesz hazája legjobbja, éppen ezért négy liter vizet ivott a mérlegelés előtt, hogy elérje a +100 kg-os súlycsoport határát. Csakhogy emlékezete megcsalta, ugyanis 100 és 90 kilogrammban már összesen hétszer állhatott a dobogó tetejére, de pályafutása korai éveiben 81 kg-ban nem lett bajnok.

Persze érthető, ha egy olyan eredményes sportoló, mint Tóth összekeveredik rengeteg címe és érme között, az apró tévedésen azonban hamar túltette magát és magabiztosan menetelt az elődöntőig a legnehezebbek között, ahol Sipőcz Richárd, a válogatott másik olimpiai aspiránsa várt rá. A súly Sipőcz, a rutin Tóth mellett szólt, és ezúttal utóbbi felé billent a mérleg nyelve. A döntőben a pécsi Kersics Dáviddal nézett farkasszemet, de ő sem tudta megállítani a – szó jó értelmében – minden hájjal megkent harcost, aki így a harmadik súlycsoportban, összesen nyolcadik országos bajnoki címét szerezte.

Nem sokkal Tóth mögött áll a rangsorban Pupp Réka, az Atomerőmű SE sportolója, aki szombaton pályafutása során hetedszer lett hazai bajnok, de az olimpiára készülő dzsudokák közül Özbas Szofiés Vég Zsombor is kategóriája élén végzett. A következő rangos cselgáncsversenyt, az ötkarikás kvalifikációs pontokat adó Grand Slamet Abu-Dzabiban rendezik, október 24–26-ig.

ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, ZALAEGERSZEG
Férfiak. 60 kg. Bajnok: Naji Dávid (Kaposvári JK, edző: Böröcz Zsolt, Kéki Márton, Kordély Péter),
2. Feczkó Csanád (Nippon Sport JC), 3. Kónya Ádám (Szatymázi SE) és Kollár Sebestyén (BHSE). 66 kg. Bajnok: Pongrácz Bence (VSD, edző: Dobos Gábor, Monori Dániel), 2. Máthé Bence (BHSE), 3. Farkas Bence (MTK Budapest) és Vida András (Győri AC). 73 kg. Bajnok: Szegedi Dániel (Budaörsi SC, edző: Kovács Sándor), 2. Hegedűs Bendegúz (UTE), 3. Mátéffy Gábor (Zalaegerszegi JSE) és Szeredás Botond (Nippon Sport JC). 81 kg. Bajnok: Ócsai Sándor (Ceglédi VSE, edző: Bíró Tamás, Bíró Norbert, Kaida Ken), 2. Adorjáni Gergely (BHSE), 3. Sztankó Dániel (UTE) és Tóth Botond (MTK Budapest). 90 kg. Bajnok: Nerpel Gergely (TFSE, edző: dr. Németh Endre), 2. Köller Milán (Mogyi-Bajai JC), 3. Kiss Levente (Vasas Judo) és Tompa Péter (Szatymazi SE). 100 kg. Bajnok: Vég Zsombor (Ceglédi VSE, edző: Bíró Tamás, Bíró Norbert, Kaida Ken), 2. Havasi Bálint (Samurai JC), 3. Beviz Barnabás (MTK Budapest) és Ohát Zalán (Budaörsi SC). +100 kg. Bajnok: Tóth Krisztián (MTK Budapest, edző: Pánczél Gábor), 2. Kersics Dávid (Pécsi VSK), 3. Balogh János (Rákosvidéke Hajtós DSE) és Sipőcz Richárd (Széchenyi Egyetem SE). Nők. 48 kg. Bajnok: Kőszegi Rebeka (BHSE, edző: Toncs Péter, Neu Gábor, Szabó Tibor), 2. Szekeczki Szabina (BHSE), 3. Zsilka Adrienn (Ceglédi VSE). 52 kg. Bajnok: Pupp Réka (Atomerőmű SE, edző: Braun Ákos), 2. Keller Rebeka (Ippon Judo Tatabánya), 3. Szabó Cseperke (Kaposvári USE). 57 kg. Bajnok: Vég Luca (Ceglédi VSE, edző: Bíró Tamás, Bíró Norbert, Kaida Ken), 2. Ábrahám Titanilla (BHSE), 3. Péter Fruzsina (KSI SE) és Rácz Lea (BHSE). 63 kg. Bajnok: Kriza Anna (BHSE, edző: Szabó Tibor, Toncs Péter), 2. Varga Brigitta (MTK Budapest), 3. Vit Lili (MTK Budapest) és Hoó Fédra (DVTK). 70 kg. Bajnok: Özbas Szofi (BHSE, edző: Toncs Péter), 2. Gercsák Szabina (Atomerőmű SE), 3. Czerlau Jennifer (Miskolci VSE) és Sóczó Rebeka (Békés Megyei Kano JSE). 78 kg. Bajnok: Salánki Evelin (Evidéki JE, edző: Neu Gábor, Toncs Péter), 2. Farkas Szilvia (Győri AC), 3. Sági Nikolett (KSI SE) és Vass Eszter (Budaörsi SC). +78 kg. Bajnok: Varga Réka (Ippon Judo Tatabánya, edző: Csernoviczki Csaba), 2. Huszár Regina (KSI SE), 3. Mondok Viktória (Szolnoki Sportcentrum-Sportiskola) és Ménesi Beatrix (Szatymazi SE)