Triatlon-vb: Bragmayer nyolcadik, Bicsák Bence hatodik a montreali állomáson

MTI MTIMTI MTI
2023.06.24. 21:37
Bragmayer remekül tekert (Fotó: AFP)
A nők versenyében Bragmayer Zsanett remek versenyzéssel a nyolcadik helyen végzett a triatlonosok világbajnoki sorozatának szombati sprint távú viadalán, Montrealban, míg Bicsák Bence a férfiak között a hatodik helyen zárt.

Az esemény élő eredményközlője szerint az Újbuda SE olimpiai 12. helyezett versenyzője 58:46 perc alatt teljesítette a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló versenytávot. Végső helyezését leginkább annak köszönheti, hogy a kerékpározást követően harmadikként váltott futásra.

Az 54 fős mezőny másik magyar indulója, Horváth Karolina Helga a 46. helyen zárta a versenyt 1:02:50 órás idővel.

A montreali sprinttávú futamot a 2019-ben Európa-bajnok skót – brit színekben induló – Beth Potter nyerte 58:10 perces idővel, míg másodikként az egyéniben olimpiai ötödik francia Léonie Périault zárt, a dobogó alsó fokára az amerikai Summer Rappaport állhatott fel.

A férfiak versenyét – Bicsák Bencével, Faldum Gáborral és Tóth Tamással a mezőnyben – magyar idő szerint 19.30 órakor rendezték Montrealban, s az esemény élő eredményközlője szerint az olimpiai hetedik helyezett Bicsák 54:07 perc alatt teljesítette a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló versenytávot, melynek során leginkább a kerékpározásban nyújtott remek teljesítményt és jött fel a 6-7. pozíció környékére, végül futásban biztosította be végső helyezését.

Az 51 fős mezőny másik két magyar indulója közül Faldum Gábor a 27. helyen zárt 55:24 perces idővel, míg Tóth Tamás 36. lett 56:27 perccel.

A versenyt az ausztrál Matthew Hauser nyerte 53:47 perces időeredménnyel, míg másodikként a brazil Manoel Messias, harmadikként a belga Jelle Geens végzett.

Vasárnap a vegyes váltók versenyét rendezik meg Montrealban magyar idő szerint 16 órakor.