Bridzs Eb: kilencedik helyen zárt a szeniorcsapat

2014.06.29. 12:46
Jó kezdést követően a nyílt és a szenior magyar csapat is visszaesett az opatijai bridzs Európa-bajnokságon, a szeniorok végül bejutottak a rájátszásban, a nyílt csapat viszont kiesett.

A nyílt kategóriában két 18-as csoportba sorolták a 36 csapatot, innen 16 leosztásos körmérkőzés után az első kilenc-kilenc jutott be a rájátszásba, ott a másik csoportból érkező kilenc ellenféllel mérkőznek meg a csapatok. A Hegedűs Gál, Homonnay Géza, Lakatos Péter, Szegedi Balázs, Szilágyi László, Winkler Gábor összetételű magyar csapat villámrajtot vett azzal, hogy az első fordulóban 19.34–0.66-ra kiütötte a torna egyik legnagyobb esélyesét, Olaszországot (a csapatok 20 ponton osztozkodnak), de aztán visszaesett. Az utolsó játéknapot a tizedik helyről kezdték a magyarok, reális esélyük volt az első kilencbe kerülésre, de végül három nagy különbségű vereséggel visszacsúsztak a 12. helyre. Itt – és a női versenyben – kedden ér véget a verseny.

Az Európa-bajnokságon lehetett indulási jogot szerezni a világbajnokságra. A kvalifikációs rendszer bevezetése óta egyszer sem sikerült magyar csapatnak eljutnia a vb-re, most a két éve olimpiai bajnoki címet szerző magyar szeniorválogatottnak jó kilátása volt erre a 26 csapatos Eb-mezőnyben, a legjobb hatba kellett volna ehhez kerülni. A világbajnoki címvédő németeket a harmadik körben 19.85–0.15-re legyőzte a Dumbovich Miklós, Gál Péter, Kovács Mihály, Magyar Péter, Ötvösi Ervin, Szappanos Géza összeállítású csapat, ötödik legjobbként került be a tízcsapatos rájátszásba, ám aztán visszacsúszott, és végül a kilencedik helyen zárt. Anglia szeniorcsapata magabiztos előnnyel lett Európa-bajnok Svédország és Lengyelország előtt.

A következő, 2016-os Európa-bajnokság rendezésére Magyarországnak vannak a legjobb kilátásai. Az Európai Bridzsliga francia elnöke, Yves Aubry legutóbbi budapesti látogatásán szándéknyilatkozatban erősítette meg, hogy a szervezet támogatja a magyar rendezést.