Golf-vb: egy bunkerből indult Kaymer rekordokat hozó diadalmenete

2011.11.06. 20:33
A német Martin Kaymer nyerte meg vasárnap a profi golfozók világbajnoki sorozatának idei negyedik, utolsó versenyét, a HSBC Champions nevű tornát a kínai Sanghajban.

Kaymer a hatodik helyen kezdte az utolsó versenynapot, és mivel jelentős, ötütésnyi hátrányban is volt, kevesen fogadtak volna a győzelmére ezen a hűvös sanghaji vasárnapon. Aztán a hetedik szakaszon ütött egy nagyszerűt: a green melletti homokakadályból sikerült a lyukba találnia.

A bunkerből ütött birdie felszabadította az energiáit, és a hátralévő 11 szakaszból nyolcat teljesített birdie-vel, vagyis az elvártnál eggyel kevesebb ütéssel. Ezt a sebességet senki sem tudta tartani, utolsóként a nap kezdetén az élen álló svéd Fredrik Jacobson kényszerült maga elé engedni a hibázni szinte képtelen németet.

Kaymer vasárnapi diadala két rekordról is emlékezetes marad: korábban még senkinek sem sikerült utolsó nap meglévő ötütésnyi hátrányból nyerni világbajnoki versenyen, és a 63 ütéses utolsó fordulóbeli eredmény is páratlan – az 1999 óta létező, évente négy versenyből álló vb történetének egyetlen korábbi győztese sem finiselt ilyen kiválóan.

A 27. évében járó német a 10. játékos a sportág történetében, aki pályafutása során nyert kiemelt (major) versenyt és világbajnoki viadalt is (akárcsak a vb-versenyekből, a kiemeltekből is négyet rendeznek évente). Kaymer – aki az év elején rövid ideig vezette a világranglistát – visszakapaszkodott a világ negyedik legjobb golfozójának pozíciójába, és a most zsebre vágott 1.2 millió dollár révén pillanatnyilag ő a második az európai kereseti listán.

Az itt is, ott is vezető angol Luke Donald nem vett részt a sanghaji versenyen, inkább a második gyermeküket váró felesége mellett maradt.