Sidi Péter világcsúccsal nyert aranyérmet az Európa-bajnokságon

MTI MTIMTI MTI
2009.07.25. 13:24
Sidi Péter 1184 körös világcsúccsal aranyérmet szerzett a nagyöbű sportpuskások 3x40 lövéses összetett számában az Eszéken zajló sportlövő Európa-bajnokság utolsó napján.
Sidi Péter nagyszerű eredménnyel győzött Eszéken
Fotó: Czagány Balázs (archív)

A magyar csapat tájékoztatása szerint a múlt vasárnap az olimpia műsorán is szereplő kisöbű sportpuska 3x40-es összetett számában is győztes komáromi sportoló három körrel javította meg az eddigi rekordot, s nagy fölénnyel, kilenc körrel nyerte meg a számot.

Csapatban a svájciak nyertek.

Sidi Péter néhány nappal ezelőtt már nagy sikert ért el: a magyar küldöttség harmadik érmét szerezte az eszéki Európa-bajnokságon, miután a futócéllövők vegyes számában Tasi Tamás, a dupla traposoknál Gerebics Roland nyert bronzérmet.

Sidi ötven méteres kisöbű sportpuska összetettben aratott győzelme azért is volt különösen értékes, mivel Magyarországon nincs ekkora fedett lőtér, így a versenyzők a külföldi edzőtáborokra és versenyekre vannak utalva, amelyekben a szövetségtől és klubjaiktól csak korlátozott támogatást kaphatnak a nehéz anyagi helyzet miatt.