Gerebics és Tasi bronza után Sidi aranyérmet szerzett az eszéki Eb-n

2009.07.19. 16:06
Az Eszéken zajló sportlövő Európa-bajnokságon Sidi Péter kisöbű sportpuska összetettben aranyérmet nyert, megelőzve a döntőbe elsőként bekerült osztrák vetélytársát. Ugyanebben a számban Jákó Csaba a 46., Veres Ádám pedig az 54. lett. Csapatban 13.-ként végeztünk.
Sidi Péter remekül koncentrált az erősebbnek tartott számában
Fotó: Czagány Balázs (archív)

Sidi Péter a magyar küldöttség harmadik érmét szerezte az eszéki Európa-bajnokságon, miután a futócéllövők vegyes számában Tasi Tamás, a dupla traposoknál Gerebics Roland nyert bronzérmet.

Sidi ötven méteres kisöbű sportpuska összetettben aratott győzelme azért különösen értékes, mivel Magyarországon nincs ekkora fedett lőtér, így a versenyzők a külföldi edzőtáborokra és versenyekre vannak utalva, amelyekben a szövetségtől és klubjaiktól csak korlátozott támogatást kaphatnak a nehéz anyagi helyzet miatt.

"Nagyon örülök az aranynak, de nincs sok időm ünnepelni, mert hétfőn már háromszáz méteres számban lövök, amire még edzenem is kell az érem átvétele után nem sokkal" - mondta Sidi. "A háromszáz méteres versenyekben is szeretnék dobogón végezni, erre a legnagyobb esélyem az összetett számokban van, hiszen ugyanúgy, ahogy ötven méteren, itt is a fekvőben számít jobban a szerencse."

A legutóbbi világbajnokságon épp Sidinek jött ki a lépés: 2006-ban Zágrábban második volt.

Vasárnap nem csak kisöbű sportpuskában voltunk érdekeltek, hanem a hölgyek pisztolyversenyében is. Csapatunk a 11. lett, tagjai közül pedig Eiselt Judit a 22., Sike Renáta a 34., Csonka Zsófia pedig a 48. helyen zárta a versenyt.

SPORTLÖVÉSZET

EURÓPA-BAJNOKSÁG, ESZÉK
Férfiak. Kisöbű sportpuska, összetett. Európa-bajnok: Sidi Péter (Magyarország) 1269.7 kör (az alapversenyben: 1170), 2. Thomas Farnik (Ausztria) 1268.1 (1171), 3. Julian Justus (Németország) 1264.5 (1166), ...46. Jákó Csaba (Magyarország) 1145, ...54. Veres Ádám 1138. Csapat. Eb: Szlovénia (Rajmond Debevec, Zeljko Moicevic, Robert Markoja) 3490, 2. Ausztria (Thomas Farnik, Mario Knögler, Christian Planer) 3489, 3. Szerbia (Nemanja Miroszlavjev, Sztevan Pletikosics, Dragan Markovics) 3479, ...13. Magyarország (Sidi Péter, Jákó Csaba, Veres Ádám) 3453
Nők. Sportpisztoly. Eb: Maria Grozdeva (Bulgária) 791 (586), 2. Lenka Marusková (Csehország) 786.7 (585), 3. Slawomira Szpek (Lengyelország) 783.4 (583), ...22. Eiselt Judit (Magyarország) 573, ...34. Sike Renáta (Magyarország) 569, ...48. Csonka Zsófia (Magyarország) 559. Csapat. Eb: Fehéroroszország (Kacjarina Krucsanok, Zsanna Sapjalevics, Viktoria Csajka) 1730, 2. Németország (Monika Martin, Antje Nöske, Munkhbayar Dorjsuren) 1729, 3. Franciaország (Corine Serra-Tosio, Celene Goberville, Laura Riedinger) 1728, ...11. Magyarország (Eiselt Judit, Sike Renáta, Csonka Zsófia) 1701