Mutina Ágnes szerezte a 150. magyar Európa-bajnoki úszóérmet

2008.03.23. 20:50
Mutina Ágnes révén újabb érmet szerzett a magyar csapat az Eindhovenben zajló úszó Európa-bajnokságon. Ez a 150. úszóérmünk a kontinensbajnokságok történetében. Közben a francia Alain Bernard 50 méter gyorson is világcsúcsot úszott.
Mutina Ágnes (jobbra) bronzérme jubileumi a magyar úszósportban
Fotó: Reuters

Mutina Ágnes először pénteken javította meg az országos csúcsot 200 méter gyorson a 4x200-as váltó tagjaként. Az akkori időn most több mint fél másodpercet javított, és 1:58.06-os idejével a harmadik helyen érkezett célba. Verrasztó Evelyn a negyedik helyet szerezte meg a számban.

Takács Krisztián szintén országos csúcsot úszott – Zubor Attila 2001 óta fennálló 22.54-es csúcsán egy századmásodpercet faragott –, azonban a férfiak 50 méteres gyorsúszó-számában ezzel sem sikerült döntőbe jutnia. Ebben a számban a francia Alain Bernard újabb világcsúcsot úszott, 21.50-es idővel.

Szepesi Nikolett nyolcadik lett 50 méteres hátúszásban, 29.01 másodperccel.

Két magyarért is izgulhatunk majd a 200 méter női pillangó döntőjében. Kovács Emese második, míg Jakabos Zsuzsanna hatodik idővel kvalifikálta magát a fináléba.

A nap utolsó döntőjében a magyar 4x200-as gyorsváltó a nyolcadik helyet szerezte meg.