Triatlon-vb: Koch Renáta bronzérmes az U23-asoknál

2007.08.31. 23:41
Koch Renáta bravúros futóteljesítményének köszönhetően bronzérmes lett az U23-asok szakadó esőben és rendkívül hűvös időben megrendezett versenyében, a hamburgi triatlon-világbajnokságon.
A korosztályos Eb-második bajai tehetség leggyengébb száma, a 1,5 km úszás során megint nem tudott az élbolyban maradni, de a második csoportot ezúttal elcsípte, amellyel a 40 km-es kerékpározás során fél percet sikerült ledolgozni a tetemes lemaradásból, így 2:25 perc hátránnyal a 14. helyen vágott neki az erősségének számító 10 km-es futásnak.Koch - már-már szokás szerint - messze a legjobb időt futotta, és nem csak a kilométereket falta szélsebesen, hanem egyben riválisait is sorra érte utol. Az utolsó 2,5 kilométeren már harmadik-negyedik helyen száguldott a brit Rosie Clarke-kal, aki júliusban a finnországi kontinensviadalon egyedüliként tudta megelőzni őt. Ezúttal azonban alaposan visszavágott a magyar lány a szigetországi versenyzőnek, ugyanis a célegyenesben hatalmas sprintet kivágva megelőzte, így felküzdötte magát a dobogóra. "Nagyon boldog vagyok. Ez pályafutásom eddigi legnagyobb sikere. Magamhoz képest jól ment az úszás is, kerékpáron szerencsére nem nőtt, hanem csökkent a különbség. A futás elején nagyszerű állapotban voltam, de a végére úgy éreztem, elfogyott az erőm, ezért már nem próbáltam meg utolérni a második lányt, inkább a sprintre tartalékoltam, hogy a bronzérem mindenképpen meglegyen" - mondta Koch, aki idén a Triatlon Tour-sorozatot is nagy fölénnyel nyerte meg.