Michael Phelps 33 századra közelítette meg a világcsúcsot 200 háton

2007.08.02. 16:58
Napjaink legjobb férfi úszója 33 századra megközelítette a világcsúcsot az Egyesült Államok országos bajnokságán, Indianapolisban. A 22 éves szupersztár 1:54.65 perces idővel - minden idők harmadik legjobb eredményével – diadalmaskodott, míg a rekroder (1:54.32 p) Ryan Lochte mindössze a negyedik helyen ért célba.
Michael Phelps ismét remekelt
Reuters
Reuters

Phelps pályafutása 34. felnőtt bajnoki címét szerezte az esemény második napján, lévén tagja volt a 4x100 méteres gyorsváltóban győztes Michigan Wolverines kvartettjének.

„Az utolsó huszonöt méteren kemény iramot diktáltam, de végül nem értem el világcsúcsot. De ezt tart éhesen: közel járok valamihez, amit nagyon akarok, de végül mégsem érem el” – „figyelmeztette” riválisait a 200 m hát döntője után Phelps.

A tengerentúli klasszis hozzátette: egyáltalán nem érez csalódottságot, inkább örül az újabb aranyéremnek.

Michael Phelps teljesítményét azonban egy különleges produkció felülmúlta Indianapolisban: Dana Torres remek idővel, 54,45 mp-cel nyerte a klasszikus sprintszámot, a nők 100 m gyorsát. Az aranyérmes 40 évesen (!) diadalmaskodott, így a közönség hangos ovációval köszöntötte a célba érkezés után. Torres az idei világranglista nyolcadik helyére került.

Dana Torres bravúrgyőzelmet aratott
Reuters

„Nagyszerű érzés, hogy visszatérhettem az úszósportba és a versenyzéshez. Ráadásul először mérhettem össze tudásomat a döntő többi részvevőjével” – mondta Torres, aki négy olimpián indult, s a sydneyi játékok után hagyott fel a profi sportolással. A mai győztes ötödször diadalmaskodott 100 m gyorson.