Rögbi-vb: eddig tartott a japán csoda; megsorozták Romániát

2015.09.23. 22:52
A franciák negyedik célját Wesley Fofana (jobbra) szerezte (Fotó: AFP)
Skócia parádés második félidei játékkal legyőzte Japánt az angliai rögbi-világbajnokság csoportkörében. Az ázsiaiak első meccsükön szenzációs sikert arattak Dél-Afrika ellen, a második csoportmeccsükön viszont a skótok biztos győzelme és öt célja rögtön visszahúzta őket a valóságba. A skótok ezzel a sikerrel mutatkoztak be a vb-n.

Pedig japán részről nem indult rosszul a meccs, hiszen a két skót büntetőre céllal válaszoltak. A szünetre mégis a skótoknál volt már az előny, miután újabb két büntetőt váltottak pontokra. A tízperces emberelőnyük során viszont csendben maradtak. A második félidőben aztán beindult a skót henger: a 48. percben jött az első, a 74. percben az utolsó, a kettő között pedig szereztek még további hármat. Mark Bennett egymaga kettőt.

Győztes premieren vannak túl az ausztrálok is, akik azt a Fidzsi-szigeteket gyűrték le, amely a házigazda angoloktól is kikapott. A cardiffi összecsapás az első félidő közepe után dőlt el, akkor David Pocock révén két céllal megléptek az ausztrálok. A vesztes érdeme, hogy a második felvonást lehozta ikszre az akkor már takarékon lévő ausztrálok ellen.

A D-csoportban a franciák már a második papírforma sikerüket húzták be, ezúttal Románia ellen nyertek. Szomszédunknak ez volt az első meccse a vb-n, és 30 percig állta a sarat. Akkor ikszes állásnál létszámban megfogyatkozott, plusz a franciák megszerezték a mérkőzés első célját, amit további négy követett a győztes válogatott részéről. Ahogyan arra számítani lehetett: a pálya szinte felborult a találkozón a londoni Olimpiai Stadionban, amíg 50 ezer néző előtt a franciák 521 métert tettek meg a labdával, addig a vesztes ellenfél csupán 155 m-t. A román válogatottba a 47. percben csereként állt be a kolozsvári születésű Gál Csaba.

RÖGBI-VB
CSOPORTKÖR
A-CSOPORT
Ausztrália–Fidzsi-szigetek 28–13 (18–3)
Az állás: 1. Wales 5 pont (54–9), 2. Anglia 5 (35–11), 3. Ausztrália 4 (28–13), 4. Fidzsi-szigetek 0 (24–63), 5. Uruguay 0 (9–45)

B-CSOPORT
Skócia–Japán 45–10 (12–7)
Az állás: 1. Skócia 5 pont (45–10), 2. Szamoa 4 (25–16), 3. Japán 4 (44–77), 4. Dél-Afrika 2 (32–34), 5. Egyesült Államok 0 (16–25)

D-CSOPORT
Franciaország–Románia 38–11 (17–6)
Az állás: 1. Franciaország 9 pont (70–21), 2. Írország 5 (50–7), 3. Olaszország 0 (10–32), 4. Románia 0 (11–38), 5. Kanada 0 (7–50)