Rögbi: Dél-Afrika sem hibátlan, kikapott Új-Zélandon

2013.09.15. 23:23
Tovább tart Ausztrália vesszőfutása, de most legalább nyert (Fotó: espnscrum.com)
Nagy lépést tett a címvédés felé az új-zélandi rögbiválogatott, amely a 2013-as rögbi Négy Nemzet-kupa (Championship) negyedik fordulójában Aucklandben nyert az eddig hozzá hasonlóan hibátlan Dél-Afrika ellen. Megszületett Ausztrália első sikere, bár az argentinok elleni hazai egypontos győzelemre aligha büszke.

Az Eden Parkban 47 362 néző látta, hogy Kieran Read már a 3. percben cél vitt az All Blacksnek, majd a félidő közepén Brodie Retallick is megtette ugyanezt. Hogy érezzen némi reményt a folytatásban, Dél-Afrika még a szünet előtt célt ért el, de a szünet utáni hasonló forgatókönyv – korai hazai cél, ismét Readtől, majd még egy a felvonás közepén Sam Cane-től – megpecsételte a vendégek sorsát, akik a vesztes bónusszal sem vigasztalódhattak.

Perth-ben mindössze 18 214 néző volt kíváncsi a szenvedő auszikra, ami azért kellő kritika a korábbi eredmények miatt. Ráadásul a tavalyi újonc argentinok ellen egyetlen szerény pontnyi különbség döntött, ami után a házigazdák alighanem a kertek alatt távoztak szégyenükben, hiszen az erkölcsi dicsőség ezúttal a vesztes felet illette, amely a hajrában izgalmassá tudta tenni a már lefutottnak hitt mérkőzést. A 60. percben még 14–3-ra vezettek az ausztrálok, de öt perc alatt feljöttek a vendégek, és a záró negyedórára már megvolt az egy pont különbség. Az viszont már nem változott.

Új-Zéland–Dél-Afrika 29–15
Az állás: 1. Új-Zéland 18 pont (131–73), 2. Dél-Afrika 14 (148–71), 3. Ausztrália 4 (71–125), 4. Argentína 2 (56–137)