Férfi röpi Euroliga: nyeretlenül zárt a magyar csapat

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2013.07.07. 22:11
A magyar férfi röplabda-válogatott 3:0-ra kikapott Montenegrótól az Euroliga negyedik tornájának harmadik fordulójában Opavában.

A magyar együttes pénteken a házigazdák válogatottjától, szombaton pedig a spanyoloktól szenvedett vereséget.

FÉRFI RÖPLABDA EUROLIGA
4. TORNA, 3. FORDULÓ
Magyarország-Montenegró 0:3
(–19, –15, –15)
Opava, 200 néző. Vezette: Van Gompel (holland), Gjoka (albán).
Magyarország: Nacsa, Gergye 6, Szabó D. 18, Tóth A., Szabó A. 6, Nagy J 6. Csere: Dömötör (libero), Dávid 2, Bagics. Szövetségi kapitány: Demeter György.
Montenegró: Minics 17, G. Cuk 5, Suljagics 7, Cacics 13, B. Cuk 5, Strugar 1. Csere: Rasovics (libero), Vujovics 1, Milivojevics 1, Babics 1, Radunovics 1, Jecmenica 1. Szövetségi kapitány: Nikola Matijasevics.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 1:4, 6:9, 11:12, 16:14, 17:18. II. játszma: 2:3, 8:12, 11:16, 14:20. III. játszma: 1:3, 3:6, 7:11, 9:15, 10:18.
Demeter György: –
Próbáltam frissíteni a csapatot, és azoknak a játékosoknak lehetőséget adni, akik kevesebb szerephez jutottak eddig. Becsülettel próbálkoztak, de Montenegró nagy falat volt ezen a mérkőzésen.
Nikola Matijasevics: – A magyar csapat talán Barcelonában játszott a legjobban... A mai meccsen jobban koncentráltunk a támadásoknál, fizikailag és fejben is erősebbek voltunk, de azt gondolom, tud fejlődni ez a fiatal magyar válogatott.

A magyarok az első három tornán, Kecskeméten, Barcelonában, illetve a podgoricai állomáson mindhárom mérkőzésükön kikaptak, így összességében 12 vereséggel zártak.

A három csoport első helyezettje mellett a másodikok közül a legjobb jut be a négyes döntőbe.