Női röplabda Extraliga: a BSE megvédte a bajnoki címét

KOVÁCS GÁBORKOVÁCS GÁBOR
2011.04.24. 19:46
Bajnoki öröm (Fotó: Korponai Tamás)
A BSE-FCSM női röplabdacsapata megvédte élvonalbeli bajnoki címet, miután vasárnap a finálé ötödik mérkőzésén négy játszmában nyert a Vasas-Duna Autó-Óbuda ellen. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó finálét összesítésben 3–2-re nyerte a BSE.
NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA, DÖNTŐ, 5. MÉKRŐZÉS
BSE-FCSM – VASAS-DUNA AUTÓ-ÓBUDA 3:1 (14, 22, –23, 16)
Városmajor, 500 néző. V: Mocsnik, Ujházi
BSE: Gudmann 1, Tóthné 12, Sándor R. 34, Horváth A. 9, Kötél D. 5, Hackl 10. Cs: Tóth A. (liberó), Kolada 1. Edző: Hollósy László
VASAS: Milovits 1, Nagy E. 6, Miklai 11, Dékány 18, Takács Zs. 12, Borsos 3. Cs: Vatai (liberó), Oláh V. 3, Lutter L., Lévai. Edző: Jókay Zoltán
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:5, 14:6, 19:12, 23:13. 2. játszma: 8:6, 14:11, 19:13, 23:20. 3. játszma: 5:8, 8:12, 12:12, 14:14, 20:16, 20:24, 23:24. 4. játszma: 8:4, 14:8, 19:11, 23:15
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–2, a BSE javára
Hollósy László: – Ez a döntő elsősorban fejben dőlt el. A második és a harmadik meccs után nekem is le kellett szűrnöm a tanulságokat, hogy miben hibáztam. Köszönöm szépen a mestereimnek, Dr. Kotsis Attilánénak, Garamvölgyi Mátyásnak és Németh Lajosnak! Egész évben ezért dolgoztunk, négy hónapja nem kaptunk fizetést, a legalapvetőbb feltételeket sem biztosították számunkra. Mégis kupát és bajnokságot nyertünk, erre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy ezek a lányok igazi sportemberek! Ha ezt látják potenciális szponzorjelöltek, vagy még felsőbb körökben, akkor talán megérzik, hogy ebbe az együttesbe érdemes pénzt fektetni, hiszen ezek a lányok az egész életüket erre a sportágra áldozzák.
Jókay Zoltán: – Megérdemelten lett bajnok a BSE, gratulálok ellenfelünknek. A vírus őrölt fel bennünket, többen lázasan játszottak. Ez van, sajnos. Egy játszmát a szurkolónknak köszönhetünk, akkor megakadt a BSE, de nem volt meg bennünk az a plusz, ami továbblendítette volna a társaságot.