MotoGP: Álex Márquez nyerte meg a silverstone-i sprintfutamot

I. SZ.I. SZ.
2023.08.05. 21:57
Álex Márquez nyert Silverstone-ban szombaton (Fotó: AFP)
A Gresini Ducatinál versenyző Álex Márquez nyerte meg a MotoGP silverstone-i Brit Nagydíjának szombati sprintfutamát.

A szombat délelőtti időmérőt Marcco Bezzecchi és Jack Miller mögött a harmadik helyen záró (ugyanez lesz az első sor vasárnap is) fiatalabbik Márquez fivér a száradó pályán a második körben az élre állt, és az utolsó körig magabiztosan vezetett. Ekkor újra esni kezdett az eső, a szintén ducatis Bezzecchi felzárkózott a spanyolra, de megtámadni már nem maradt ideje. Álex Márqueznek ez volt az első győzelme a MotoGP-ben.

A harmadik helyen Maverick Vinales ért célba.

Bezzecchi így is feljött a vb-pontverseny második helyére, megelőzve a hatodikként beérő Jorge Martínt. A vb-éllovas Francesco Bagnaia csak a 14. lett, ő biztosan többet vár a vasárnapi fő futamtól, amelyet várhatóan teljesen száraz pályán rendeznek majd meg.

A nyári szünet után visszatérő MotoGP mezőnyében az idénynyitón elszenvedett balesete óta először szerepel Pol Espargaró, de a Yamaha 2024-es gyári versenyzőjének szerződtetett Álex Rins még nem épült fel mugellói lábtöréséből.

A vasárnapi futam 14 órakor kezdődik, ezúttal a Moto3-as és a Moto2-es futam közé került a menetrendben.

A Moto2-es futamot Pedro Acosta, a Moto3-ast Jaume Masia kezdi az élről.