MotoGP: Bagnaia és a Ducati mindent vitt Mugellóban

2023.06.11. 15:45
Francesco Bagnaia simán nyert Mugellóban Jorge Martín előtt (Fotó: AFP)
A világbajnok Francesco Bagnaia vezérletével hengerelt a Ducati a MotoGP mugellói Olasz Nagydíján.

A pole-ból indulva a szombati sprintversenyt is megnyerő Bagnaia vasárnap is remekül indult, az első helyét csak a második kanyarig engedte ki a kezéből, de miután visszaállt az élre, könnyed győzelmet aratott. Az idén másodszor húzta be a sprint után a fő versenyt is, a pontversenyben 21 pontra növelte az előnyét a 8. helyen befutó Marco Bezzecchi előtt.

Mögötte három privát Ducati ért célba, a Pramac kettőse Jorge Martín, Johann Zarco sorrendben ért oda a dobogóra, a negyedik Bezzecchi csapattársa, Luca Marini lett.

Marc és Álex Márquez is a kavicságyban végezte, egyikük sem fejezte be a versenyt, amelyet Álex Rins szombati lábtörése, Joan Mir pedig pénteki balesete miatt el sem kezdhetett.

A Moto2-ben Pedro Acosta aratott fölényes győzelmet, az igazán nagy izgalmakat a Moto3-ban élhette át a mugellói közönség, Daniel Holgado szoros befutót nyert meg, az első három 56, az első négy 172 ezreden belül ért célba.