Nem hitte, hogy lehet esélye a győzelemre, de megnyerte a Piros 85-öt

JUDI ÁDÁMJUDI ÁDÁM
2023.11.20. 17:36
Csáki Károly negyedszer indult el a Piros 85-ön, és most érte el a legjobb eredményt: 9:09:34-es idővel elsőként ért célba, és aranyérmet akasztottak a nyakába.

2017, 2018 és 2022 után idén negyedik alkalommal vett részt a Piros 85-ön, és most érte el a legjobb eredményt, aranyérmet szerzett.

Milyen volt a futás? Voltak hullámvölgyei?

Szeptember elején volt egy térdsérülésem, ami miatt három hétig nem tudtam normálisan edzeni, csak októberben tudtam ismét teljes értékű edzésmunkát végezni. A Piros 85-ön harminc kilométernél úgy éreztem, hogy kiújult a sérülésem, de szerencsére gyorsan elmúlt a fájdalom, és később semmi problémám sem volt. Erős terv és tempó alapján mentem, nem kerültem hullámvölgybe, nem küzdöttem nehézségekkel, minden úgy ment, ahogy elterveztem. A frissítést magamnak oldottam meg, vittem magammal a cuccokat. Ahogy mindig, úgy most is kiváló volt a szervezés, csodálatos helyeken futottunk, remek volt a pálya. Nagyon élveztem a versenyt.

Milyen volt az éve? Ez a győzelem a legjobb eredménye?

Egyértelműen ez a győzelem a csúcs, a hab a tortán. S hogy mit emelnék még ki? Két eseményt is. Ebben az évben a korosztályomban már végeztem a második helyen egy terepmaratoni versenyen, illetve második lettem egy másik erdélyi terepmaratonon. Ez a két esemény, valamint a Piros 85-győzelem mindenképpen kiemelkedik ebben az évben.

Lassan itt az év vége, így aktuális a kérdés: milyen céljai vannak a következő futóidényre?

A Dolomitokban rendezett Lavaredo Ultra Trail százhúsz kilométeres távján biztosan ott leszek, illetve szeretnék bejutni az UTMB-re is. Egyszer már teljesítettem a teljes, százhetvenegy kilométeres távot, és már idén is szerettem volna visszatérni, de sajnos nem sorsoltak ki. Remélem, jövőre több szerencsém lesz, és ott lehetek ezen a híres versenyen. Egyelőre ez a két célom van, a többi még a jövő zenéje, ám az biztos, hogy jó néhány versenyen részt fogok venni.