Felfalták a „farkasokat” - a Bayern 7–1-re nyert Rómában

2014.10.21. 20:40
Mario Götze (balra) sem maradt adós a góllal a Roma ellen (Fotó: Reuters)
A Bajnokok Ligája 3. fordulójában a Bayern München idegenben 7–1-es sikert aratott a Roma ellen. A bajorok már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést (0–5), a hazaiak a második játékrészben már csak a szépítésért küzdhettek, ami Gervinho révén sikerült is. Hat vagy több gólt korábban egyetlen német csapat sem tudott szerezni Olaszországban.

A Roma önbizalomtól duzzadva várhatta a német bajnokot, hiszen a mérkőzést megelőzően ötből öt győzelemmel állt hazai pályán ebben a szezonban. Ehhez képest már a kilencedik percben hátrányba került, Arjen Robben és Philipp Lahm összjátékát követően előbbi tekert szépen a kapu bal oldalába 11 méterről. 0–1

A gól láthatóan megfogta a hazaiakat, de arra senki sem számított, ami következett: a 23. és 36. percben (tehát 13 minutum leforgása alatt) további négy gólt szereztek a bajorok. A sort Mario Götze nyitotta meg, aki Müller remek sarkazása után lőtte ki a jobb alsót (0–2), majd jött Robert Lewandowski fejes gólja (csupán két-három védő nézte tétlenül a lengyelt, 0–3). A sorban Robben második találata jött, amiben azért Morgan De Sanctis is benne volt rendesen (0–4), majd Kosztasz Manolasz kezezett a tizenhatoson belül, a játékvezető által befújt büntetőt pedig Müller értékesítette. Ez volt a német 23. BL-gólja, egyetlen honfitársa szerzett több gólt a legrangosabb európai kupasorozatban, Mario Gomez, aki 26 találatnál jár. 0–5

A rómaiak négy találatot 30 percen belül még sohasem kaptak a BL-ben. Ami a német bajnokot illeti, a BL-ben egyetlen egyszer tudott ennél is gyorsabban négygólos előnybe kerülni: a Lille ellen ehhez 28 perce volt szüksége. A francia csapat edzője akkor egy bizonyos Rudi García volt...

A szünetben beszédes cseréket hajtott végre a Roma: egyrészt nem tért vissza Totti, akinek így nem kellett végigszenvednie a második félidőt, másfelől Ashley Cole sem folytatta, aki borzalmasan játszott, a helyét José Holebasz foglalta el azzal a céllal, hogy Robben ne „garázdálkodjon” olyan sokat a pályán szabadon, mint az első 45 percben.

A szépítés így is gyorsan összejöhetett volna, az 54. percben Gervinho ziccerben a kapufát trafálta telibe, és még ugyanebben a percben került nagy helyzetbe Florenzi, az ő kísérletét Neuer hatástalanította nagy bravúrral. A 66. percben mégis sikerült a szépítés: Gervinho Radja Nainggolan beadása után már nem hibázott három méterről. 1–5

Itt azonban még nem záródott el a gólcsap, a Bayern további gólokat szerzett: előbb Robben remek indítása után a csereként beálló Franck Ribéry emelt 16 méterről a kapu közepébe (1–6), majd a szintén csereként beszálló Xherdan Shaqiri használta ki De Sanctis hibáját (Rafinha lövése méterekre pattant ki a kapusról), és estében lőtt a léc alá. Ezek a gólok történelminek is nevezhetőek, hiszen korábban német csapat nem tudott hat vagy annál több gólt szerezni Olaszországban. 1–7

A CSOPORT MÁSIK MECCSÉRŐL, A CSZKA–MANCHESTER CITY TALÁLKOZÓRÓL ITT OLVASHAT!

Roma–Bayern München 1–7

BAJNOKOK LIGÁJA
E-CSOPORT, 3. FORDULÓ

Roma–Bayern München 1–7 (Gervinho 66., ill. Robben 9., 30., Götze 23., Lewandowski 25., Müller 36. – 11-esből, Ribéry 78., Shaqiri 80.)

KORÁBBAN
CSZKA Moszkva–Manchester City 2–2 (Doumbia 64., Natho 86. – 11-esből, ill. Agüero 29., Milner 37.)