Kis híján újra „kloppant” a Real Madrid

2012.11.06. 20:34
A kép csalóka: az első félidőben a Real nem tudott a Dortmund fölé kerekedni (Fotó: Reuters)
A Borussia Dortmund kétszer is vezetést szerzett a labdarúgó Bajnokok Ligája D-csoportjának negyedik fordulójában a Real Madrid otthonában, de a hazaiak a 89. percben egyenlítettek a német Mesut Özil szabadrúgásból szerzett góljával.
A madridiakat az elő körben odahaza legyőző Borussia Dortmund azzal a tudattal utazhatott el a Bajnokok Ligája 4. fordulójában Madridba, hogy egy győzelemmel és némi szerencsével akár tovább is juthat. Igen ám, de a spanyolok is égtek győzelmi vágytól, és nem csak azért, mert José Mourinho együttese az „odavágón” nem remekelt éppen, hanem azért is, mert a hazai kisiklások miatt nagy szüksége van a királyi gárdának gyógyírként a nemzetközi sikerekre.

Ennek megfelelően hatalmas elánnal kezdtek a fehér mezesek, és Gonzalo Higuaín már a 2. percben gólt szerezhetett volna, de sprint közben képtelen volt tökéletesen átvenni Ángel Di María mesteri passzát. A németeknek tíz perc kellett az első veszélyes kontrához, és bizony Iker Casillasnak résen kellett lennie Marcel Schmelzer közeli lövésénél.

Pár perc múlva egy újabb veszélyes ellentámadást követően Kevin Grosskreutz lőtt remek pozícióból Casillasba, azaz nagyon hamar kiderült, hogy ezzel az erősen ad hoc-jellegű védelemmel nagyot kockáztat a Real, ha túlságosan is kitámad. A 28. percben gyakorlatilag is bizonyították ezt a németek, mert egy villámgyors, kétpasszos kontrából Marco Reus bevette a spanyolok kapuját: 0–1

REUS ÉS ARBELOA MEGVILLANT

Nem esett kétségbe azonban a Real, hat perc múlva a Dortmund-gólnál hatalmasat hibázó hazai védelem nevében Pepe javított a bizonyítványon, egy szép fejes góllal kiegyenlítette az állást. 1–1

PEPE SZÉPÍT…

Még mielőtt megnyugodhattak volna a madridiak hívei, a szünet előtt közvetlenül Robert Lewandowski újabb légi párbajt nyert, mint az első gól előtt, majd Raphaël Varane és Álvaro Arbeloa gondoskodott arról, hogy Grosskreutz lassú labdája eljusson Mario Götze elé, akit senki sem akadályozott meg, hogy közelről a léc alá lőjön. Legalábbis elsőre így tűnt, mert a visszajátszások után kiderült, hogy nem is a német tinizseni, hanem az est főszereplője, Álvaro Arbeloa viccelte meg Casillast. 1–2

…DE ARBELOÁVAL NEM BÍRNI

A fordulás után még nagyobb baj volt a madridi védők fejében, amikor Pepe véletlenül nagyon megfejelte Sergio Ramost – meglehetősen nyúzottan néztek ki az eset után...

José Mourinho egyébként kettős cserére szánta rá magát a szünetben, a nyári nagy igazolás Luka Modricot Michael Essien váltotta, Higuaínt pedig José Callejón – utóbbi aztán bő tíz perc alatt többet veszélyeztette a Dortmund kapuját, mint addig társai összesen. Egyszer centiméterekkel lőtt a bal alsó mellé, egyszer éppen oda talált, de ezt les miatt nem adta meg Cüneyt Cakir (aki vakarhatja majd fejét, ha visszanézi majd az esetet...), majd hatalmas helyzetben a kapusba püfölte a labdát.

GÓL VOLT? GÓL NEM VOLT?

A hajrára beküldte Mourinho a drámai napot megélő Arbeloa helyére Kakát, aki nem sokra rá nagyot esett az ötösön Sebastian Kehl ölelésében, de nem járt érte büntető – mielőtt a játékvezetőben találnák meg a bűnbakot a madridisták, közöljük, hogy az eset előtt Ronaldo, utána Di María hagyott ki ordító helyzetet, a kaputól három, illetve két lépésnyire, majd Callejón közeli lövését vágta ki a gólvonalon Grosskreutz.

A 89. percben aztán a németek megmutatták, hogy ők sem hibátlanok: Mesut Özil nem éppen tökéletes szabadrúgását az amúgy több ziccert fogó Roman Weidenfeller benézte a bal alsóba: 2–2

ÖZIL EGALIZÁL

A Dortmundnak immáron a Real Madrid sem nagy falat – írtuk, amikor Jürgen Kloppék legyőzték odahaza a spanyolokat. Nos, a feltörekvő német csapat a 89. percig vezetett a Bernabéuban, és bár a szünet után már nem parádézott, megmutatta: immáron Európa legjobbjai közé tartozik. Mourinhónak pedig rengeteget kell még dolgoznia, különösen védelmén, ha BL-győztes csapatot akar faragni a Realból – azt azonban mindenképpen a madridiak javára kell írni, hogy bár balszerencsésen, tragikusan védekezve, ziccereket eltékozolva futballoztak, de egy pontot legalább otthon tartottak.

Ne feledjük, a BL idei halálcsoportjában ez sem kis dolog...

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA
D-CSOPORT, 4. FORDULÓ
REAL MADRID (spanyol)–BORUSSIA DORTMUND (német) 2–2
Madrid, Santiago Bernabéu, 74 932 néző. Vezette: Cüneyt Cakir (török)
Real Madrid: Casillas – S. Ramos, Varane, Pepe, Arbeloa (Kaká, 77.) – Xabi Alonso, Modric (Essien, a szünetben) – Di María, Özil, C. Ronaldo – Higuaín (Callejón, a szünetben). Vezetőedző: José Mourinho
A kispadon: Adán (k.), R. Carvalho, Raúl Albiol, Nacho
Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Szubotics, Hummels, Schmelzer – Gündogan (Perisic, 80.), Kehl – Reus (Bender, 74.), Götze (Leitner, 90.), Grosskreutz – Lewandowski. Vezetőedző: Jürgen Klopp.
A kispadon: Langerak (k.), Löwe, Felipe Santana, Schieber
Gólszerző: Pepe (34.), Özil (89.), ill. Reus (28.), Arbeloa (45. – öngól)