Szabics gólpassza után idegenbeli Sturm-iksz

2011.08.16. 22:58
Gomisnak döntő szerepe volt a lyoni fordításban <br />(fotó: Reuters)
A Sturm Graz 1–1-es döntetlent játszott idegenben a fehérorosz BATE Boriszovval a Bajnokok Ligája utolsó selejtezőkörének, azaz rájátszásának első mérkőzésén. A graziak találatánál előkészítő szerepet betöltő Szabics Imre 72 percet játszott az összecsapáson. A Lyon hátrányból nyert otthon 3–1-re a Rubin Kazany ellen, a Twente 2–2-re végzett a Benficával, míg a Viktoria Plzen kétgólos előnyt (3–1) szerzett a Köbenhavn vendégeként.

LYON (francia)–RUBIN KAZANY (orosz)

Nemcsak az Arsenal–Udinese összecsapáson, Lyonban is hamar megszületett a vezető találat, ám a Gerland Stadionban nem a hazaiak, hanem meglepetésre a Kazany jutott előnyhöz. Jobb oldali szögletet követően Vlagyimir Gyjagyjun előzte meg védőjét, és szépen lőtt a hazai kapuba.

A Lyon hamar megérezte, hogy meleg a helyzet, és a folytatásban nagy iramot diktált a francia együttes. A 10. percben már meg is született az egyenlítés: Michel Bastos bal oldali beívelése után Bafétimbi Gomis lőtt kapásból a jobb alsóba. 1–1

Maradt támadásban a Lyon, Lisandro López lövésénél csak üggyel-bajjal tudott hárítani Szergej Rizsikov kapus, majd egy támadáson belül Bastos fejjel, Jimmy Briand pedig lábbal vehette volna be a kaput. Ami késik, nem múlik alapon a 40. percben kapitulált a nagy nyomás következtében a Rubin: Gomis volt újra kulcsszereplő, bal oldali beadása nyomán Solomon Kvirkvelia lábáról a saját kapujába pattant a labda. 2–1

Hugo Llorisnak a második félidő elején kellett először nagyot védeni, Gökdeniz Karadeniz lökete után nagyot kellett nyújtóznia, de sikerült kitolni a labdát a léc alól. Nem úgy a másik oldalon: jobb oldali szöglet után Briand emelkedett jól, és a labda a lécen, valamint a kapuson is megpattanva végül a hálóban kötött ki. 3–1

A mérkőzés végén még a Kazany örülhetett a kétgólos különbségnek, ugyanis López újra közel járt a gólszerzéshez, de a tatároknak így is nehéz dolguk lesz, ha meg akarják otthon fogni az Olympique-t.

LYON–RUBIN KAZANY 3–1

TWENTE (holland)–BENFICA (portugál)

Akárcsak Lyonban, Enschendében is már az első félidőben fordítást láthatott a közönség, Hollandiában azonban csak kevesen örültek ennek… Luuk de Jong a 6. percben remek átlövéssel szerzett vezetést a hazaiaknak, de a folytatásban átvette a kezdeményezést a Benfica és érvényesítette is az akaratát.

Erőszakos portugál labdaszerzés után 21. percben a szabadon hagyott Óscar Cardozo tekert 25 méterről a kapu jobb oldalába, majd szűk negyedórával később tanítanivaló akcióval a vezetést is megszerezte a lisszaboni gárda: gyönyörű egyérintős háromszögelés után már Axel Witsel is nagy helyzetben volt, de volt szíve lepasszolni a labdát, amit Nolito helyezett az üres kapuba. 1–2

A Benficának sokáig a második játékrészben is megvoltak a helyzetei, de mintha jóllakottá váltak volna az idegenbeli előnnyel, a hajrára hagyták erőre kapni a Twentét, amely élt is a lehetőséggel, és Bryan Ruiz erőszakos fejesével egalizált a 80. percben. Folytatás 2–2-ről a portugál fővárosban.

TWENTE–BENFICA 2–2

FC KÖBENHAVN (dán)–VIKTORIA PLZEN (cseh)

Dániában kétgólos előnyre tett szert a Plzen. A cseh bajnok Sölvi Ottesen öngóljával szerzett vezetést, aki ugyan később a „jó” kapuba is betalált, ám az már csak szépítésnek volt elég, miután Václav Pilar jól fejezett be egy kontrát. A 3–1-es végeredményt a csereként beállt Martin Fillo állította be a 79. percben.

FC KÖBENHAVN–VIKTORIA PLZEN 3–1

Szabics Imréék döntetlent harcoltak ki Fehéroroszországban (fotó: Action Images – archív)

BATE BORISZOV (fehérorosz)–STURM GRAZ (osztrák)

A 12. percben szerezte meg a vezetést az osztrák bajnok: Szabics Imre passzából Manuel Weber volt eredményes. Az első félidő végén még tovább növelhette volna előnyét az osztrák csapat, Milan Dudic azonban óriási helyzetet puskázott el, így maradt az egygólos vendég előny.

A fordulás után a BATE Boriszov uralta a játékot, az 59. percben ki is egyenlítettek a hazaiak: egy jobb oldali szabadrúgást követően a középen remekül helyezkedő Marko Szimics mintegy öt méterről fejelt a hálóba, a Sturm védői csak asszisztáltak a találathoz, így 1–1-gyel utaznak a csapatok Grazba.

BATE BORISZOV–STURM GRAZ 1–1

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ, RÁJÁTSZÁS, 1. MÉRKŐZÉSEK
BAJNOKI ÁG
FC KÖBENHAVN (dán)–VIKTORIA PLZEN (cseh) 1–3 (0–0)
Koppenhága, Parken Stadion. V: Atkinson (angol)
KÖBENHAVN: Wiland – Thomsen, Ottesen, M. Jörgensen, Bengtsson – Bolanos, Kristensen, Grindheim, P. P. Diouf (Nordstrand, 56.) – N’Doye, Claudemir (Absalonsen, 65.). Vezetőedző: Roland Nilsson
PLZEN: M. Cech – Limbersky, Bystron, Cisovsky, Rajtoral – Trapp – Petrzela (Fillo, 76.), P. Horváth, Kolár, Pilar (Hora, 91.) – Duris (Sevinsky, 89.). Vezetőedző: Pavel Vrba
G: Ottesen (69.), ill. Ottesen (52. – öngól), Pilar (59.), Fillo (79.)
BATE BORISZOV (fehérorosz)–STURM GRAZ (osztrák) 1–1 (0–1)
Minszk, Dinamo Stadion. V: Moen (norvég)
BATE: Gutor – Jurevics, Filipenko, Szimics, Bordacsev (A. Vologyko, 82.) – Baga, Olehnovics – Patockij (Gordejcsuk, 46.), Rogyionov (Rudik, 69.), Nehajcsik – Koncevoj. Vezetőedző: Viktor Goncsarenko
STURM: Gratzei – Standfest, Dudics, Burgstaller, Pophadze – Hölzl (Ehrenreich, 88.), Weber, J. Säumel, Bukva – Szabics (Muratovic, 72.), Kienast. Vezetőedző: Franco Foda