BL: zsinórban 11 – a gól- és az emberhátrány sem volt akadály!

2019.06.28. 23:11
A Feronikeli játékosai örülhettek a lefújást követően (Fotó: Twitter)
A koszovói Feronikeli jutott be a Bajnokok Ligája 1. selejtezőkörébe, mivel a hazai előselejtező döntőjében 2–1-re legyőzte az andorrai FC Santa Colomát.

Pedig nem indult jól a második félidő a koszovóiak számára, hiszen Yll Hoxha megkapta második sárga lapját is, ráadásul az 52. percben Chus Sosa előnyhöz juttatta az andorraiakat (0–1).

Ez sem törte meg azonban a Feronikelit, amely Mevlan Zeka góljával gyorsan felelt, majd a hajrában Kastriot Rexha révén a győzelmet is kiharcolta (2–1).

A koszovói csapat ezzel sorozatban a 11. tétmeccsét is megnyerte, összesített gólkülönbsége pedig 27–5 ezeken a meccseken!

A Feronikeli a walesi The New Saints ellen folytathatja a BL-ben (idegenben kezd), a Santa Coloma, valamint a keddi elődöntő két vesztese, a gibraltári Lincoln Red Imps és a San Marinó-i Tre Penne az Európa-liga selejtezőjének második körében folytathatja nemzetközi kupaszereplését.

BAJNOKOK LIGÁJA 2019–2020
ELŐSELEJTEZŐ, DÖNTŐ
Feronikeli
(koszovói)–FC Santa Coloma(andorrai) 2–1 (Zeka 58., Rexha 87., ill. Sosa 52.)

Razgrad, Ludogorec Aréna, július 17., 19.30

Nomme Kalju (észt)–Shkëndija (északmacedón)
Suduva Marijampole (litván)–Crvena zvezda (szerb)
Ararat-Armenia (örmény)–AIK (svéd)
Asztana FK (kazah)–CFR Cluj (román)
Partizani Tirana (albán)–Qarabag (azeri)
Slovan Bratislava (szlovák)–Szutjeszka Niksics (montenegrói)
Celtic (skót)–FK Sarajevo (bosnyák)
Sheriff Tiraspol (moldovai)–Szaburtalo Tbiliszi (grúz)
F91 Dudelange (luxemburgi)–Valletta FC (máltai)
Linfield FC (északír)–Rosenborg (norvég)
Valur Reykjavík (izlandi)–Maribor (szlovén)
Dundalk (ír)–Riga FC (lett)
The New Saints (walesi)–Feronikeli(koszovói)
HJK (finn)–HB Tórshavn (feröeri)
BATE (fehérorosz)–Piast Gliwice (lengyel)
Az első mérkőzéseket július 9–10-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik meg.