Gulácsiék legyőzték az Atléticót, Lőwékkel csapnak össze a BL-döntőért!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.08.13. 20:50
A Lipcse története során először jutott be a BL elődöntőjébe! (Fotó: AFP)
Újra pályára léptek a magyarok a labdarúgó Bajnokok Ligájában, Gulácsi Péter és Willi Orbán együttese, az RB Leipzig ráadásul a negyeddöntőben megverte a korábban a címvédő Liverpoolt búcsúztató Atlético Madridot, és az elődöntőben a PSG-vel találkozik.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ
RB LEIPZIG (német)–ATLÉTICO MADRID (spanyol) 2–1 (0–0)
Lisszabon, José Alvalade Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Marciniak (lengyel)
RB LEIPZIG: Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Sabitzer (Mukiele, 92.), Laimer (T. Adams, 72.), Kampl, Angelino – Nkunku (Haidara, 83.), Y. Poulsen, Olmo (Schick, 83.). Vezetőedző: Julian Nagelsmann
ATLÉTICO MADRID: Oblak – Trippier, Szavics, J. Giménez, Lodi – Koke (Felipe, 92.), H. Herrera (Joao Félix, 58.), Saúl, Carrasco – M. Llorente, Diego Costa (Morata, 72.). Vezetőedző: Diego Simeone
Gólszerző: Olmo (51.), T. Adams (88.), ill. Joao Félix (71. – 11-esből)

Nem finomkodtak a kezdésnél a csapatok, az első bő tíz percben mindkét kapu veszélyben forgott, előbb Halstenberg lökete kerülte el a jobb felsőt, majd Gulácsinak kellett hárítania Carrasco lövését, aztán kis híján összehozott egy büntetőt Saúl lábának összekoccintásáért, de a játékvezető nem ítélt végül tizenegyest.

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri meg a Bajnokok Ligáját?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A síp a túloldalon is néma maradt a játékrész derekán a Giménez kezét eltalált labdánál, ezt követően viszont csak Halstenberg és Szavics találkozása jelentett izgalmat – az óriási csattanás után mindketten folytatni tudták.

A második félidő elején megjött az első nagy lipcsei helyzetből az első gól is, Sabitzer jobb oldali beadásából Dani Olmo fejelt a hosszú alsóba (1–0).

Bő egyórányi játék után Lodi próbált tizenegyest eljátszani – sárga lapért –; ami neki nem jött össze, az a 69. percben a csereként beálló Joao Félixnek igen, aki a megítélt büntetőt kisvártatva a jobb alsóba vágta (1–1).

Amikor már mindenki a hosszabbításra készült, jött az ugyancsak csereként pályára lépő Tyler Adams megpattanó távoli lövése, amellyel szemben esélytelennek bizonyult Oblak. 2–1

A madridiak nagyon nyomtak a végén, de újabb gól már nem született, így Gulácsi Péter és Willi Orbán együttese bejutott az elődöntőbe, amelyben Lőw Zsolt PSG-jével találkozik, így 2016 óta először mindenképpen lesz magyar érdekeltség a fináléban!

NEGYEDDÖNTŐ
Augusztus 12. (helyszín: Estádio da Luz)

Atalanta (olasz)–Paris Saint-Germain (francia) 1–2 (Pasalic 27., ill. Marquinhos 90., Choupo-Moting 93.)