BL: olvasóink könyörtelenek voltak a Juventusszal

2013.04.03. 13:51
Olvasóink ezúttal is osztályozhatták a Bajnokok Ligája aktuális játéknapján pályára lépő futballisták teljesítményét. A keddi negyeddöntők egyikén a PSG védője, Thiago Silva érdemelte ki a legjobb átlagot, a müncheni találkozón pedig a Bayern München támadója, Mario Mandzukic volt a legjobb – az övé a játéknap legmagasabb érdemjegye.

Miközben a 2–0-ra győző Bayern Münchenben csupán négy játékos szorult a meglehetősen magas, 7-es átlag alá, addig az ellenfél, a Juventus soraiban az 5 feletti átlag is ritka. Jellemző, hogy a legjobb torinói, Arturo Vidal csupán egyetlen müncheni játékosnál, a 91. percben becserélt Mario Gomeznél kapott jobb osztályzatot kíméletlenül kritikus olvasóinktól... a 2–0-ra győző Bayern Münchenben csupán négy játékos szorult a meglehetősen magas, 7-es átlag alá, addig az ellenfél, a Juventus soraiban az 5 feletti átlag is ritka. Jellemző, hogy a legjobb torinói, Arturo Vidal csupán egyetlen müncheni játékosnál, a 91. percben becserélt Mario Gomeznél kapott jobb osztályzatot kíméletlenül kritikus olvasóinktól...

A párizsi meccs osztályzatai – az eredményhez (2–2) hasonlóan – kiegyensúlyozottságot mutatnak. Mindkét oldalon egy védő (a PSG-ben Thiago Silva, a Barcelonában Dani Alves) bizonyult a legjobbnak. A helyezés tekintetében döntetlent hozott a várva várt Zlatan Ibrahimovic–Lionel Messi csörte, igaz, az argentin osztályzatátlaga valamivel magasabb.

OSZTÁLYZATOK A BAYERN MÜNCHEN–JUVENTUS (2–0) MÉRKŐZÉS UTÁN