BL: nyert az Ajax, Kádár nagyon balszerencsés volt – videó

2018.08.22. 23:02
Az Ajax kétgólos előnyt szerzett Kádár Tamás csapata, a Dinamo Kijev elleni idegenbeli visszavágóra (3–1), míg a svájci bajnok Young Boys 1–1-re végzett vendégével, a horvát Dinamo Zagrebbel a labdarúgó Bajnokok Ligája playoffkörének szerdai játéknapján.
A Mol Vidi FC–AEK mérkőzésről ide kattintva olvashatnak!

AJAX–DINAMO KIJEV 3–1

Az Ajax Donny van de Beek lövésével nagyon korán megszerezte a vezetést, ám az egyenlítés sem késett sokáig: egy szögletet követően Kádár Tamás fejesét csak kiütni tudta André Onana kapus, s a kipattanót Tomasz Kedziora közelről beterelte.

Sajnos légiósunk feje a következő gólban is benne volt: a játékrész derekán Hakim Zijes lövése a magyar védőn végzetesen irányt változtatott, Denisz Bojko kapusnak esélye sem maradt a védésre... És ezzel még nem volt vége az első félidőnek: a hajrában Dusan Tadics nagyon egyedül maradt középen, s egy bal oldali beadásból bevágta a harmadik amszterdami gólt is.

Az ukránok a második félidőben sokat támadtak, de így is áldhatják a szerencséjüket, hogy nem nőtt a hátrány, ugyanis Klaas-Jan Huntelaar fejelt, Zijes pedig lőtt egy kapufát.

Kádár Tamás végigjátszotta a mérkőzést.

ZIJES GÓLJA, KÁDÁR BALSZERENCSÉJE

YOUNG BOYS–DINAMO ZAGREB 1–1

Álomszerűen kezdett a svájci bajnok, Kevin Mbabu gyönyörű akció végén már a 2. percben vezetést szerzett, csakhogy a lescsapdát kijátszó Mislav Orsic nagy vágta után szintén szép gólt rúgott az első félidő hajrájában Izet Hajrovic remek indításából.

A szünet után Hajrovic kapufát lőtt, Orsic kanyarítását David von Ballmoos óriási bravúrral védte, úgyhogy valójában a svájciak is örülhetnek az első ránézésre számukra nem túl kedvező 1–1-nek.