nemzetisport.hu 2019.05.27 00:37 Frissítve: 2019.06.17 19:55

Európa-liga: a magyarok lehetséges ellenfelei és a sorsolási csoportok

A bajnoki ezüstérmes és Magyar Kupa-győztes Mol Vidi FC (júliustól Mol Fehérvár FC) kiemeltként várja a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének első fordulóját, az NB I harmadik helyén végző DVSC és a negyedik helyezett Bp. Honvéd viszont nem. Íme, a selejtező első fordulójának szereplői, valamint a 48 csapatos csoportkör már biztos résztvevői!

Vidi-gólöröm az FTC elleni kupanegyeddöntőben (Fotó: Koncz György)

 

A SELEJTEZŐ 1. FORDULÓJÁNAK SORSOLÁSI CSOPORTJAI

Mindegyik csoportban a kiemeltek nem kiemelt ellenfelet kapnak.

1. CSOPORT
KIEMELTEK

FC Vaduz (liechtensteini)
Kilmarnock (skót)
Brann (norvég)
Vityebszk (fehérorosz)
Malmö (svéd)
NEM KIEMELTEK
Shamrock Rovers (ír)
Ballymena (északír) vagy NSÍ (feröeri)
Connah's Quay Nomads (walesi)
KuPS Kuopio (finn)
Breidablik (izlandi)

2. CSOPORT
KIEMELTEK

Hajduk Split (horvát)
Legia (lengyel)
Radnicski Nis (szerb)
CSZKA Szófia (bolgár)
Ordabaszi (kazah)
NEM KIEMELTEK
Flora
(észt)
Torpedo Kutaiszi (grúz)
Sant Juliá (andorrai) vagy Europa FC (gibraltári)
OFK Titograd (montenegrói)
Gzira United (máltai)

3. CSOPORT – ITT TALÁLHATÓ NEM KIEMELTKÉNT A DEBRECEN
KIEMELTEK

Tobol Kosztanaj (kazah)
Kukësi (albán)
FCSB (román)
Csukaricski (szerb)
Maccabi Haifa (izraeli)
NEM KIEMELTEK
Milsami Orhei (moldovai)
NS Mura (szlovén)
Debreceni VSC (magyar)
Bananc (örmény)
Jeunesse Esch (luxemburgi)

4. CSOPORT
KIEMELTEK

Rangers (skót)
Bröndby (dán)
Cork City (ír)
Molde (norvég)
Crusaders (északír)
NEM KIEMELTEK
Progres Niederkorn
(luxemburgi) vagy Cardiff MU (walesi)
B36 Tórshavn (feröeri)
Inter Turku (finn)
KR Reykjavík (izlandi)
Prishtina (koszovói) vagy St. Joseph's (gibraltári)

5. CSOPORT – ITT TALÁLHATÓ KIEMELTKÉNT A MOL VIDI
KIEMELTEK

Mol Vidi (magyar)
Zrinjski Mostar (bosnyák)
Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)
Neftci (azeri)
Levszki Szófia (bolgár)
NEM KIEMELTEK
Hibernians
(máltai)
Ruzomberok (szlovák)
Akademija Pandev (északmacedón)
Speranta Nisporeni (moldovai)
FK Zeta (montenegrói)

6. CSOPORT – ITT TALÁLHATÓ NEM KIEMELTKÉNT A BP. HONVÉD
KIEMELTEK

Spartak Trnava (szlovák)
Zalgiris Vilnius (litván)
Fola Esch (luxemburgi)
Alaskert (örmény)
Olimpija Ljubljana (szlovén)
NEM KIEMELTEK
Csihura Szacshere (grúz)
RFS Riga (lett)
Budapest Honvéd (magyar)
Makedonija Szkopje (északmacedón)
Radnik Bijeljina (bosnyák)

7. CSOPORT – ITT TALÁLHATÓ NEM KIEMELTKÉNT A DAC
KIEMELTEK

Apollon Limassol (ciprusi)
Kajrat Almati (kazah)
Ventspils (lett)
Cracovia (lengyel)
Dinamo Tbiliszi (grúz)
NEM KIEMELTEK
Teuta (albán)
La Fiorita (San Marinó-i) vagy Engordany (andorrai)
Siroki Brijeg (bosnyák)
DAC (szlovákiai)
Zalgiris Kaunas (litván)

8. CSOPORT
KIEMELTEK

Haugesund (norvég)
Aberdeen (skót)
Stjarnan (izlandi)
Norrköping (svéd)
Dinamo Minszk (fehérorosz)
Riteriai (litván)
NEM KIEMELTEK
Liepaja
(lett)
Levadia Tallinn (észt)
Barry Town (walesi) vagy Cliftonville (északír)
Saint Patrick's (ír)
RoPS Rovaniemi (finn)
(feröeri) vagy Tre Fiori (San Marinó-i)

9. CSOPORT
KIEMELTEK

Hapoel Beer-Seva (izraeli)
AEK Larnaca (ciprusi)
Domzale (szlovén)
Pjunik (örmény)
Sabail (azeri)
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)
NEM KIEMELTEK
U Craiova 1948
(román)
Balzan (máltai)
Laci (albán)
Shkupi (északmacedón)
Petrocub-Hincesti (moldovai)
Narva Trans (észt)

Megjegyzések

• A magyar együttesek a selejtező első fordulójában, azaz a procedúra második lépcsőfokán kapcsolódnak be a küzdelmekbe, vagyis négy párharcot kell sikerrel megvívniuk a csoportkörbe kerüléshez.

• Az UEFA klubranglistáján az elmúlt öt év európai kupaeredményei alapján holtversenyben a 131. helyen álló, legutóbb a BL-selejtezőben és az Európa-liga csoportkörében helytálló Mol Vidi 9.000 pontja elegendő a kiemeléshez a selejtező első fordulójában, a további két magyar kvótát megszerző DVSC (3.000, 315.) és Honvéd (2.500, 330.) viszont nem lesz kiemelt.

• Az első forduló mezőnyében csak a lengyel Legia Warszawa (24.500), a román FCSB (volt Steaua, 23.000), a svéd Malmö (20.000), a norvég Molde (13.000), a ciprusi Apollon Limassol (12.000) és az izraeli Hapoel Beer-Seva (12.000) együtthatója magasabb a székesfehérvári csapaténál.

• A Bajnokok Ligája selejtezőjéből kieső csapatok mindegyike lehetőséget kap a javításra az Európa-ligában, így utóbbi sorozat a selejtező második fordulójától – a BL mintájára – kettéválik a főágra és a BL-ből átsoroló gárdákat tömörítő bajnoki ágra.

• Az alábbi bontásból kiolvasható, hogy a 48 csapatos csoportkörben csupán 13 olyan résztvevő lesz, amelyik a főágról érkezik – azaz a Vidihez, a DVSC-hez és a Honvédhoz hasonlóan ténylegesen az Európa-ligában kezdi meg a nyári selejtezőket.

A 48 CSAPATOS EURÓPA-LIGA-CSOPORTKÖR ÖSSZETÉTELE
17 csapat automatikusan résztvevő
  • 3 kupagyőztes: Lazio (olasz), Rennes (francia), Sporting CP (portugál)
  • 8 BL-ben induló kupagyőztestől megörökölt helyen: Sevilla (spanyol, 6.), Manchester United (angol, 6.), Wolfsburg (német, 6.), CSZKA Moszkva (orosz, 4.), Olekszandrija (ukrán, 3.), Lugano (svájci, 3.), Besiktas (török, 3.), Wolfsberger AC (osztrák 3.)
  • 1 nem induló kupagyőztestől megörökölt helyen: Standard Liege (belga)*
  • 4 bajnoki ötödik helyezett: Getafe (spanyol), Arsenal (angol), Mönchengladbach (német), Milan (olasz)
  • 1 bajnoki negyedik helyezett: Saint-Étienne (francia)
21 csapat érkezik az El-selejtezőből
  • 13 továbbjutó a főág playoffjából
  • 8 továbbjutó a BL-ág playoffjából
10 csapat érkezik a BL-selejtezőből
  • 4 vesztes a BL-selejtező playoffjának bajnoki ágáról
  • 2 vesztes a BL-selejtező playoffjának nem bajnoki ágáról
  • 4 vesztes a BL-selejtező harmadik fordulójának nem bajnoki ágáról

*a belga kupagyőztes Mechelent országa szövetsége eltiltotta az európai kupaszerepléstől, mert fogadási csalás ügyében folyó nyomozást lezáró ítéletben első fokon érintettnek találták.

AZ EURÓPA-LIGA SELEJTEZŐJÉNEK KULCSDÁTUMAI 
  Sorsolás 1. mérkőzés 2. mérkőzés
Előselejtező Június 11. Június 27. Július 4.
1. forduló Június 18. Július 11. Július 18.
2. forduló Bajnoki ág: június 19.
Főág: június 19.
Július 25. Augusztus 1.
3. forduló Július 22. Augusztus 8. Augusztus 15.
Playoff Augusztus 5. Augusztus 22. Augusztus 29.
A csoportkör sorsolása augusztus 30-án, első fordulója szeptember 19-én lesz.

 

2019.11.08 21:15:13

Európa-liga BODNÁR ZALÁN

NS-VÉLEMÉNY. Még a továbbjutásra is van reménye a magyar bajnokcsapatnak.

2019.11.07 20:32:36

Európa-liga CS. Z.

Helyzetek sokaságát dolgozta ki Solskjaer csapata, amelyben Greenwood, Martial és Rashford is betalált.

2019.11.06 19:14:19

Európa-liga H. D.

A 35. perctől kezdve kettős emberhátrányban játszó bolgár csapatnak esélye sem volt.

2019.11.07 20:34:59

Európa-liga BORBOLA BENCE (összefoglaló), TÖRÖK ATTILA, SZABÓ MIKLÓS (fotó), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Nem született gól a mérkőzésen, mindkét csapat helyzetek sorát hibázta el, fantasztikus szurkolás mellett.

2019.11.07 13:27:24

Európa-liga P. K.

A legutóbbi három bajnoki rangadó számait vetettük össze a nemzetközi kupameccsekkel.