BL: nincs esélye az MU-nak? Hat éve bevehetetlen erőd a Camp Nou

2019.04.15. 13:27
Mire megy Romelu Lukaku és a Manchester United a Camp Nouban? (Fotó: AFP)
A Barcelona igencsak közel van hozzá, hogy megtörje közelmúltbeli átkát, és bejusson a Bajnokok Ligája elődöntőjébe, az elmúlt évek tapasztalata alapján a Camp Nouban aligha bukik el.

A katalánok megnyerték a 2014–2015-ös kiírást, de ezt követően sorozatban háromszor is a negyeddöntő jelentette számukra végállomást.

Most kedvező előjelekkel várják a negyeddöntő visszavágóját, mivel 1–0-ra nyertek a Manchester United vendégeként, a Camp Nou pedig valóságos erődként funkcionál az elmúlt években.

A Barcelona legutóbb 2013-ban kapott ki otthon a BL-ben – a Bayern Münchentől –, azóta 30 összecsapásból 27-et megnyert három döntetlen mellett, kiváló, 93–15-ös gólkülönbséggel.

Természetesen Lionel Messit is ki kell emelni, ő a 30 meccs közül 26-on játszott, ezeken a fellépéseken 31 gólig és 11 gólpasszig jutott.

Az otthon vereséget szenvedő Manchester Unitednek a továbbjutáshoz tehát mindenképpen győznie kellene, de figyelmeztető jel lehet a katalánok számára, hogy a „vörös ördögöknek” ez a Juventus (hazai 0–1 után idegenben 2–1) és a PSG (hazai 0–2 után idegenben 3–1) ellen is összejött!